Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Ahogy öregszik a magyar, úgy...

"Ahogy öregszik a magyar, úgy hízik." Ki hogyan tudja alátámasztani az alábbi állítást?

Figyelt kérdés

A cikk forrása: [link]


A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel.


Miért jó az embereknek meghízni, eligénytelenedni, nem tisztelni saját magát és egészségét, és mi a jó benne?



2021. aug. 2. 09:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%

A többség szerintem ugyanúgy áll hozzá a kérdéshez fiatalon is, csak egy fiatal szervezet jobban tolerálja az egészségtelen életmódot.

Amúgy ez egy komplex kérdés, benne van egy csomó minden:

- "Tisztán" táplálkozni sokba kerül

- Nincs kultúrája az egészséges életmódnak (nézzen magába mindenki, mit látott otthon példaként)

- Az emberek éjjel-nappal dolgoznak és idegesek a megélhetésért, a családot el kell látni, egyszerűen nem jut idő és energia erre

- A fenti okok miatt egyszercsak lejár a test szavatossága, és kezdődnek a problémák

2021. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
55%
Minden korosztályban sok a túlsúlyos.
2021. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
61%
Én annyit tudok, hogy rám igaz. Pedig szerintem nem mozgok kevesebbet, nem változtak az étkezési szokásaim sem. Na jó, talán több sört iszok :-)
2021. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
68%

"nem változtak az étkezési szokásaim sem"

Ha a kalóriamennyiség sem csökkent akkor meg is van a bűnös, idősebb szervezetnek kevesebbre van szüksége, plusz a söröcske ugye :)

2021. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
32%

1


- Tisztan taplalkozni nem kerul sokba. Meg kell valogatni hol, mit veszunk. Persze ha te kiloszamra veszed telen a 800 forintos avokadot, meg ha indiabol rendelsz egyedi importtal 3 naponta ketto granatalmat, akkor valoban.


- Nincs kulturaja az egeszseges eletmodnak? Nezzen magaba mindenki? Azert mert nalatok otthon rossz szokasokat kovettek es ezt te tovabbviszed, azert nem mindenki ilyen


- Nem jut energia, ido a rendes kajara. Ezzel egyetertek. Bar megjegyzem hogy a 8 tol 3-ig, 4-ig valo munka nem ejjel nappal, de valoban keves szabadido jut


- Ez az utolso allitasod meg mar nem ervenyes az elso ketto megcafolasaval

2021. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Mikor idősödsz jobban hízol. Ennek ellenére elsősorban ennek okát abban arengeteg szemétben látom, ami a boltok polcain van. Nem a sör hanem a cukrozott italok, ételek stb..
2021. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos kor felett, már másképp alakul a test. 40 fölött kezdődik (szerintem). Heti 3x-i edzés elengedhetetlen, hogy jó formába maradjunk. Az étkezés minősége is számít.


Mivel nem tartom ezeket túlsúlyos vagyok. Miért? Mert lusta vagyok. Mindig van "valami" amiért nem működik:)

2021. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
56%

5

Kivéve ha kisvárosban élsz,nincs jogsid és az egyetlen zöldséges drága..

Pl.múltkor a zöldségesnél fizettem 5000-et, minden másért ( hús,köret,apróságok) 3000 körül.

És nem vettem túl sok mindent,család van és átlag színvonalon élünk.

2021. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%

Sok esetben az is hozzájárul,hogy a magyar emberek jelentős része olyan anyagi körülmények között él,hogy az egyetlen "luxus" és szórakozás,amit megengedhet magának az az ,hogy nehogy már ne egyem meg,ha jól esik.

A rágcsa,az üdítő és a nehéz ételek miatt könnyen felszaladnak a kilók.

Az egészséges életmód keresése ,a megfelelő megtalálása akár egy egész család minden tagja számára nem egyszerű dolog.

Kis településeken valóban nem lehet mindent beszerezni, főleg nem olcsón.

A megfelelő mozgás meg megint egy olyan dolog ,hogy oké, csináld!

Tornázz otthon,fussál mert csak egy cipő kell...

És akinek ez nem jön be?

Persze , igénytelen,mer mé' nem kitartó!?

Egy jó bringa nem olcsó,egy uszodabérlet nem olcsó,eleve nem is elérhető mindenkinek.

Egy faluban gyakorlatilag nincs is nagyon lehetőség..

Kocsiba ülni, fitnessbe menni idő+pénz.

Szóval nem olyan egyszerű ez, főleg nem,ha az ember eleve olyan családból származik, ahol már eleve beleszületett a szeretünk jókat enni életmódba.

Akaraterő, kitartás kell hozzá leginkább,de a pénz sem elhanyagolható.

2021. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
47%
Eleve egy kövér ember miért feltétlenül "igénytelen"? Lehet, hogy egyszerűen mások a prioritásai az életben.
2021. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!