Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigyprobléma például...

Pajzsmirigyprobléma például tényleg ellehetetlenítheti a lefogyást? Én nem hiszem el, hogy tényleg nem fogy semmit, aki kalóriadeficitben van.

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 21:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
10es vagyok. Annyi a tünetem hogy nő létemre borotválnom kell a köldököm alatt, alkarom felső részét , combom hátsó részét, és gyantazom a szám feletti területet.. És szedem a szemöldököm. Szóval ja, yeti.
2021. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
75%
Nagyon nehézzé teszi a fogyást (nálam). Mindenhova gyalog megyek ha tehetem, heti 2x sportolok, fizikai munkát végzek, kevés kalóriát viszek be, így stagnál a súlyom 60-65 kiló között(170centihez). Ha kicsit is lustálkodok, egy hétig már szaladnak a kilók fel, pedig régen mindig sovány voltam (50-55kiló). Szőr csak a combom belső felén erős, de nagyon utálom, bármivel szedem le, nem bírja a bőröm, sebes lesz, pattanásos. Ha jobb időszakon van, és 60 kiló vagyok csak, a hasam akkor is olyan, mint egy félidő terhesnek, egyek bármit. Sajnos, ezzel így együtt kell élnem. 30/N
2021. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Neked nincsenek problémáid a súlyoddal... Ez mindent elmond. Rólad is. Így milyen alapon ítélkezel? Semmi jogod nincs hozzá.

Fingod nincs mit kínlódik akinek valamilyen hormonális, anyagcsere betegsége van.

Én ezt úgy mondom, hogy kb az egész eddigi életem a fogyás küzdelméről szólt, és ilyen jellegű betegségeim vannak. Így is lefogytam, már normális a súlyom, pedig durva elhízásból indultam. DE nagyon sokáig tartott, mire rájöttem hogyan, milyen étrenddel tudom ezt megtenni, mi a jó nekem, mert messze nem volt olyan egyszerű mint azt sokan hiszik.

Azt kéne valahogy megértened, hogy az ilyen betegek szervezete nem úgy működik, mint egy egészséges embernek, nagyon lassú az anyagcsere, azaz hiába eszik kevesebbet, egészségesebben, úgy is hízhat, avagy képtelen fogyni.

Azt pedig talán még te is felfogod ésszel, ( vagy lehet, hogy nem, de akkor senki se tud rajtad segíteni) hogy koplalni- éhezni egy életen át épeszű ember nem tud, képtelenség, és egészségtelen is.

-1-2 kg is hosszú hetek/hónapok munkája sokszor, miközben baromi gyors a hízás, ha latítunk, mert nem megy minden pillanatban a szigorú diétás életmód. Rettenetesen nehéz, ha az ember nem talál olyan utat az étrendjében ami jobb hatással van a szervezetére és nem érik pozitív változások az erőfeszítést. Ráadásul sajnos általános tapasztalat, hogy sok esetben szakemberek sem képesek érdemi tanácsot adni, csak sablonokat puffogtatnak, amik nem mindenki szervezete számára hatékonyak.

2021. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ítélkezni mindenkinek joga van. És mindenki meg is teszi valamilyen formában. De mint fentebb is láthatod, én elismertem, hogy nehéz dolga van egy pajzsmirigyesnek. Én nem vagyok az, bár én is voltam dagadt. Lefogytam sportal. Én nem a pajzsmirigyeseken ítélkeztem, hanem azokon a kövéreken, akiknek nincs elég akaraterejük.
2021. aug. 8. 20:55
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
Feleslegesen magyarázkodsz. Ok, akkor ítélkezz, attól csak szánalmas EQ nélküli lény vagy, így meg szart se ér a véleményed. De egyszer még te is lehetsz hasonló cipőben. De olyanná is válhatsz aki függőségben szenved és nem tud leállni szakértői segítség nélkül. Majd akkor legyen nagy a szád. Látszik , hogy rajtad nem lehet segíteni. Emberileg nulla vagy. Sok boldogságot hozzá.
2021. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ok, hisztizz tovább. Felnőtt ember elengedi a füle mellett, ha beszólnak neki. Oh, várj. Egy szavam nem volt rád, sem más pajzsnirigyesre.
2021. aug. 8. 22:01
 17/19 anonim válasza:
83%

Igen, nehéz.

Nincs pm problémád így nem tudod milyen ezzel küzdeni. Nekem van. Lassan, két éve. Több, 10 évig 65 kg voltam, az étkezési szokásom nem lett rosszabb, de most már 80 vagyok. Folyamatosan mozgok (mint ahogy évek óta mindig) és semmi vagy csak 1-2 kg megy le. Borzalom. Hullik a hajam, lett egyéb betegségem is a pajzsmirigy mellé, feszült vagyok, zsibbad majdnem mindenem....

Ne ítéld el azokat, akik nem tudnak fogyni! Bőven nagy baj ez nekünk, ráadásul én még meddő is lettem... :( 😓

És igen, felvettem a harcot ezzel a sz..rral! De eddig ő vezet.

2021. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is pajzsmirigy beteg vagyok, de nem találok jó endokrinológust, így nem tudok fogyni bármennyire is odafigyelek. Tudnátok ajánlani valakit Budapesten?
2021. aug. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Régebben volt valaki itt, aki szintén belekötött mindenkibe, hogy biztos hazudik, ráfogja a betegségre, hogy miért kövér. "Nem kell annyit zabálni és kész" - volt a válasza mindenre. Persze kiderült, hogy ő meg dohányzik, de az más.... Nyilván. Hagyjuk már, mindig azok osztják az észt akik sosem jártak hasonló cipőben, ugyanúgy mint az áldozathibáztatók, akik szerint mindig mindenben az áldozat a hibás. Minek ment oda? Biztos csinált valamit ha bántják, stb stb. Ha neked nincs más dolgod, nyugodtan ítélkezz csak,de másba is lehet figyelmet, energiát fektetni, olyan dolgokba amik előrébb visznek, az értelmesebbek azt teszik.
2021. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!