Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele, hogyan...

Hogyan kezdjek bele, hogyan motiváljam magam?

Figyelt kérdés

177 cm, 81 kg vagyok. Az elmúlt kb. egy évben jött vissza 10kg. Még akkor is azt mondtam, hogy fogynom kellene, de most meg főleg. Érzem, látom a változást, pocakra, combra híztam főleg, de azért eloszlik.

Úgy igazán sosem működött nálam a sport, csak ha eljártam barátnőkkel órákra. Futni kb. 2 hétig jártam, akárhányszor kezdtem bele. Az itthoni tornák nem mennek, nagyon nagy szenvedésként élem meg, edzés közben is simán abbahagyom ha elegem van belőle. Ugyanez a baj a konditeremmel is, ha el is megyek taposógépezni, ha egyedül vagyok, simán otthagyom amikor meguntam, nem amikor elég lenne. Nincs senki aki jönne velem, személyi edző sincs.

A kaja... szeretek enni, a pékárukat nagyon szeretem sajnos. Képes vagyok csak unalomból is enni. Ha jövök-megyek napközben, alig-alig eszek valamit, bekapok 2 falatot megyek tovább.. de olyankor este rám jön hogy húúú ma tök jó keveset ettem, még most ehetek, és jól bekajálok estére, ami tudom hogy nem jó és nem kellene.

A páromat nagyon irigylem ilyen téren, ő felkel csinálja és végigcsinálja. Sorozatot néz itthon edzés közben... na nekem az sem megy, mert megunom a sorozatot is, és akkor onnantól megintcsak szenvedés. Nagyon szeretném ha a párom tudna motiválni az edzésével, de sajnos nem...

Nem működnek nálam a "legyen előtted a cél" és társai dolgok sem.


Voltatok ilyen helyzetben? Mi volt a megoldás, mivel tudtátok motiválni magatokat, rávenni hogy edzetek, odafigyeljetek az étkezésekre? (A kajánál igyekszem sok zöldséget és gyümölcsöt enni, és igyekszem kerülni a "káros" dolgokat, de ez még nem megy olyan mértékben, hogy jó legyen a fogyáshoz, +sokszor kapunk kaját is, az meg nyilván nem olyan, ami diétába illik)


2021. aug. 9. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Saját történet, remélem segít:


Mindig is túlsúlyos voltam (kb 15kg felesleg), de nem feltétlen érdekelt, mert kisgyerekként nem nagyon fogtam fel ezt.

Vagyis, mondhatni tudatában voltam annak, hogy ez így nem jó, de soha nem volt annyi motivációm hogy lefogyjak.

Elkezdtem rengetegszer. Eljártam futni haverokkal, kerültem a péksüteményeket és hasonlók, de ezek nem tartottak tovább 3 napig. De tényleg, akár hányszor belekezdtem mindig abbahagytam 3-4 nap után mert nem volt elég motivációm.


Azt hiszem 2 évvel ezelőtt nyáron ráálltam a mérlegre, és az eddigi 15kg feleslegből lett +15kg. Ott tudatosult bennem, hogy valamit már tényleg kell kezdeni, mert ez így nem lesz jó. Halogattam, hogy majd iskolakezdéskor elmegyek futni meg odafigyelek az étkezésre. Na ebből sem lett semmi.

Tavaly nyáron szintén ráálltam a mérlegre csak kíváncsiságból, hogy mennyi az annyi. 106kg-ot mutatott a mérleg. 35kg felesleget jelentett ez nálam.

Szintén elindult a kör, hogy majd odafigyelek iskolakezdésnél megint.

Ebből sem lett semmi.

Beütött a karantén már másodjára akkor (november 10. asszem), és emlékszem, hogy elmentem haveroméknál, ahol van egy kb 140kg-s 170cm-es személy. Amint beléptem az ajtón, Ő ott állt és ezt mondta nekem: "Már lassan akkora leszel mint Én".

Na ez volt az a mondat ami beütött, de annyira, hogy elkezdtem edzeni.

Beszereztem 2 db 10kg-os súlyzót, és otthon heti 5x 1 órát edzettem és elhagytam MINDEN egészségtelen ételt, odafigyeltem a kalóriára.

Az eredmény:

9 hónap alatt -35kg, tehát igen, már nincs rajtam felesleg. Sőt, most ott tartok, hogy izmot szeretnék építeni, tehát hízni.


Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ha nincs meg a megfelelő motiváció, akaraterő, akkor elkezdheted 100x is, semmi értelme nem lesz.

Találnod kell egy olyan tényezőt, ami megfelelően motivál és akaraterőt ad, mert akár mennyire hihetetlen, ez az egész csak fejben dől el.


Bárki letud fogyni, ha fejben elég erős és nem inog meg 3-4 nap után.


Sok sikert!

2021. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A motivációt mindenkinek magának kell megtalálni. Ebben nem biztos hogy más ember segíteni tud.

Mióta úgy eszem ahogy nekem jó, ahogy én jól érzem magam, és nem próbálok magamra erőltetni más által preferált módszereket, azóta az étkezés terén nincs problémám.

Mivel nagy volt a kezdősúlyom, a mozgás sokáig gond volt, kifejezetten fájdalmas, kényszer. De csináltam a súlyomnak megfelelően, mert tudtam , hogy ha nem csinálom, hosszútávon nem fogok tudni lefogyni, és akkor nem biztos hogy megélem a 40 évet.

Szeretek élni, nem hagyhatom özvegyen a páromat, és nem hagyhatom itt a családomat sem. Nem akarok az lenni aki halálra zabálta magát. Igen elrontottam, mert elhíztam de ezen konkrétan nem tudok már változtatni. De a jövőmre gondolnom kell, hogy az legyen. Ki akartam javítani a hibámat.

Szóval sokáig muszájból mozogtam, utáltam, de szükség volt rá. Duci torna, szobabicikli sirozatnétés alatt, séta+ zenehallgatás, eleinte. És ahogy egyre többet fogytam, úgy múlt a fájdalom, egyre kevésbé lett teher a mozgás. Ma már a munkahelyem épületében levő konditermet használom munka után napi 1 órát, ami nem annyira a kedvencem, de nem is szenvedek már tőle, majd uszni megyek 1 órát, amit nagyon imádok:).

Próbálj olyan sportot találni amit élvezettel csinálsz. Én pl gondolkodom rajta, hogy konditerem helyett is inkább úszom dupla időt, még nem döntöttem el. De annyi biztos, hogy heti 5x 2 órát edzéssel töltök, és diétázom. Az életemért. :)

2021. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!