Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egészségesebben szeretnék...

Ha egészségesebben szeretnék élni, a legjobb lenne olivaolajjal sütni? És disznózsírral is jobb lenne, mint napraforgó olajjal? Ha ti disznózsírral sütitek az ételt, kövérek vagytok? Mennyi eséllyel vezet elhízáshoz hosszú távon?

Figyelt kérdés
2021. aug. 18. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
6-os vagyok. Ja a canola magyarul repce. És az a 3-ik a listában. Rendkívül jól bírja a hőt
2021. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
2-esnél a pont. Ha egészség a szempont, akkor az olajjal sütésnek nincs helye az étrendben.
2021. aug. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Én ha már zsírban kell sütni, akkor kókuszzsírt használok.
2021. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha egészségesen akarsz étkezni, akkor eleve az olajban sütést kéne elkerülni. Amúgy olíva olajban nem sütünk, max. párolunk.

Olajban sütés helyett ott van a forró levegős sütés pl.

2021. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
tök mindegy most mi az egészségtelen, holnap már mást fognak mondani. mértékkel kell enni mindent. az extraszűz olivaolaj amúgy tényleg nem alkalmas sütés-főzésre mert nagyon alacsony hőfokon kezd el égni (más olajokhoz képest). de más olviaolajakkal lehet
2021. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Párolt húsok és zöldségek? Köszi, inkább élek rövidebb ideig gazdag ízvilágú, olajban-zsírban sütött kajákkal. Úgyis a genetika dönti el, ki meddig fog élni és a szennyezett levegő, amit beszívunk.
2021. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
16. Ez is egy érv. Csak nincs köze a kérdező akaratához.
2021. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

16. Én se vagyok egy párolt zöldség rajongó, nagyon ritkán eszünk. De semmibe se tart serpenyőben kevés olajon sultzoldseget csinálni, vagy a sutozacskoba bedobni a sütőben, a saját zsirjaban megsül.

Bár lehet hog, csak én vagyok ilyen hiú, de 40 évesen nem akarom hogy az én vagy a férjem hasa lógjon. Mert elmúltak azok az idők amikor azt ehetünk amit akarunk.

Ha az élet hossz is szóba jött akkor arról csak annyit hogy félig valóban genetika, de a másik fele az életmód. És nem mindegy az sem higy milyen minőségben élem le az elkovetkezendo kb 25 évemet. Fáradtan levegőt kapkodva egy kis setátol, vagy valamennyire fitten és jobb közerzettel.

2021. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!