Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lesz eredménye a diétámnak...

Lesz eredménye a diétámnak így is?

Figyelt kérdés

Elkezdtem hétfőn a bécsi diétát. 5. napon 4kilóval kevesebb vagyok most. A probléma az, hogy alkoholista vagyok. Illetve nekem nem az, mert elvagyok így, tehat ne ez legyen a lényeg most. Na szóval 5 napja nem ittam semmit, de ugye ez a diéta 2 hetes. A mai napon csalni fogok és megiszok 1dl whiskeyt meg 1-2 sört. Ezek után is eredményes lehet a folytatása a diétának? Nyilván holnaptól megint nem iszok néhány napig.

A bécsit tudom sokan ellenzik, de gondoltam kipróbálom. Tehát a diéta fajtáját se lényeges kritizálni, mert tudom az előnyeit, hátrányait.



2021. aug. 20. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, tudod az előnyeit ennek a diétának? :D Sorold már fel kérlek, érdekelne. :D


5 nap alatt -4kg. Ennek legalább a fele víz, mérsékelt része TALÁN zsír, a maradék pedig izom. Bár én megmerem kockáztatni azt, hogy több izmot vesztesz ezzel a csoda diétával, mint zsírt. Tudományos alapja ennek az, (feltéve ha érdekel) hogy az izom több energiát igényel, mint a zsír, tehát a szervezet először ezt fogja lebontani ha koplalsz. Nem lesz miből energiát kapjon.


Megnéztem most gyorsan ezt a bécsi diétát. Ez kb. napi 600 kalória lehet amit beviszel. 600. Ismétlem: 600!


600 még egy csecsemőnek sem elég, nem hogy egy felnőttnek..


De egyébként van eredménye a diétának, mégpedig az, hogy amint abbahagyod és visszaállsz a régi étkezéseidre, azonnal visszajön a duplája, mint amit leadtál.


Nem diéta kell, nem fogyóKÚRA (még a nevében is benne van, hogy csak egy ideig fog tartani.. :D), hanem életmódváltás és sport. Igen, képzeld, fel kell állni a fotelből és kell mozognod is, ha el akarsz érni valamit egészségesen. Valamit valamiért.


1 módja van, hogy ne hízd vissza, az pedig az, hogy a 2 hét letelte után is tartanod kell ezt az "életmódot", ami lehetetlen, szóval ki se próbáld.


Remélem megjön az emberek esze egyszer, és nem ilyen csoda diétákra fognak időt pazarolni, századjára is lefogyni és újra visszahízni, hanem életmódot váltani, és mellé mozogni.


A nemedet nem írtad le, de itt egy kis segítség: Ha nő vagy, akkor nyugodtan mehet 1600 kalória, ha férfi, akkor pedig 2000, bár így 0 infóval ezt is nehéz megállapítani. Mindenesetre, sok sikert!

2021. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Hát a saját pusztító életmódom mellett az előnyének csak a számokat tudom mondani. Olyan jól néz ki az a néhány minusz a mérlegen. Tehát az előnye, hogy gyorsan látod az értelmét. Elég sokat mozgok alapjáraton, de az ivás mellett megjön az étvágyam is, aztán gyorsan kiürül az a hűtő. Aztán alkohol mellett nehéz megtartani, ugyhogy gyorsan akarok ledobni valamennyit, mig el nem hizok. Most meg nem veszes egyaltalan a sulyom.. De gondoltam legyen mit potolni majd.

27/F

179cm/81kg

2021. aug. 20. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha az elhízás a cél, akkor ezek a diéták a legjobb módja ennek.

Ezzel csak azt éred el, hogy 2 hétig éhezteted a szervezeted, hozzászokik a 600 kalóriához (viszonyításképpen, 600 kalória kb. egy normál adag ebéd), aztán amikor vége a diétának és visszaállsz az előző életmódodhoz (mert biztosan vissza fogsz állni, mert ezeket a diétákat nem lehet tartani) azonnal visszahízod.


Tegyük fel, te a diéta előtt ettél 2500 kalóriát átlagosan 1 nap, most pedig eszel 600-at. Rettentően nagy a különbség.

Feltehetőleg nem számolsz kalóriákat, de kezdd el. Kalóriabázis nevű weboldalon (illetve, van belőle telefonos app is) beírod az étel nevét, illetve, hogy mennyit ettél belőle, és ad egy kalóriaszámot. Próbálj meg 1 nap 2000 kalória alatt maradni, és kész. Ennyi lenne, és nem túl bonyolult.

De ha bonyolult a kalóriaszámlálás, akkor csak szimplán egyél annyit, ameddig eddig, és mellette mozogj, menj el futni, bármi.

Még az elhízás is jobb, mint ezek a csodadiéták amikkel lefogysz hamar, és vissza is hízod utána a dupláját, nem beszélve a hiánybetegségekről amik kialakulhatnak a kevés kalória miatt.

2021. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
amennyit eddig*
2021. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudod mit? Hallgatok rád.. Ugy is fogok tenni, ahogy irtad. Amugy is kivan mar a pisilom ezzel a koplalassal. Szomolok kaloriat.
2021. aug. 20. 17:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Meghivlak egy sörre, ha Szegeden jársz.
2021. aug. 20. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem utána ennek a diétának, de ha valóban 600 kalória naponta akkor egyrészt ugye őrület, és minden, amit előttem leírtak, igaz, de amúgy hogyan gondoltad, hogy ennyi kalóriára még ráiszol "csalónapként". Tényleg elég önpusztító dolog.

Azt mondod gyorsan látod az "értelmét" a fogyókúrának. Állítsd át az agyadat, mert az értelme nem az, hogy menjenek le a kilók a mérlegen, hanem hogy minél több izmod megmaradjon, miközben zsírt veszítesz - előfordul, hogy a mérleg nyelve alig-alig mozdul, viszont fogysz, erősödsz, persze ha végzel súllyal, súlyzóval vagy saját testsúlyoddal edzéseket.

2021. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen neked is igazad van. Belátom hogy nem volt jó ötlet.
2021. aug. 21. 07:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!