Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van kb 12 kg különbség...

Miért van kb 12 kg különbség a két mérleg között? Melyik lehet a jó?

Figyelt kérdés
Amelyik kevesebbet mutat az a hagyományos a másik digitális. Ugyanoda teszem le őket. Próbáltam rátenni 5 kg lisztet és mindegyiken ugyanannyit mutatott akkor szval nem értem.
2021. szept. 29. 05:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a digitális megbízhatóbb. A hagyományos könnyen elállítódhat. Bár elég furcsa, hogy 12 kg a különbség,szóval megeshet, hogy épp a digitális romlott el.
2021. szept. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, csak a hagyományos mérleg volt itthon, volt differencia benne, mikor éreztem, hogy híztam, látszólag működött, szóval eszembe se jutott, hogy nem jól mutatja.

Egyszer dokinál ráálltam az ottani klasszikus mérlegre, majdnem 20 kilóval mutatott többet... azt hittem, dobok egy hátast.

Utána vettem egy digitálisat, az nagyjából pontos, 1-2 kiló különbség van az orvosihoz képest, az meg normális.


Szóval én a digitálist mondanám, de az okát passzolom, nekem a doki épp csak azt nem mondta, hogy miért hazudok a súlyomról, mert szerinte max 3-4 kg különbség lehetne az otthoni mérleggel a hitelesítés hiánya miatt, szóval ő se tudta megmagyarázni.

2021. szept. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Márka, típus?
2021. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem azért lehet, mert az egyik hagyományos, a másik digitális. Az egyik ez alapján selejt vagy meghibásodozt, a 12 kg nagyon nagy mérési hiba. Állj rá egy harmadik mérlegre, és kiderül melyik a hibás.
2021. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Mi történi, ha az egyik lábad az egyiken, a másik a másikon van? (A kérdés komoly)
2021. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Lehet hogy nem egyenletes a talaj a mérleg alatt és emiatt nem mér jól
2021. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
12 kg az a te testsúlyodnál hány % különbség? Elég érdekes, ha mondjuk 25%.... Miközben a lisztnél jó...
2021. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
a digitálisban bíznék a helyedben. a hagyományosak nagyon könnyen elállítódnak
2021. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A digitálist szokták pontosabbnak mondani, de akkor is, 12 kg az nagy különbség. Nekünk is van itthon több mérlegünk, kettő digitális, egy hagyományos. Minimális különbség van az általuk mért súlyban, ilyen 0.5-1 kg különbség. De az fura, hogy a lisztnél meg mindkettő okés. Nincs esetleg lehetőséged arra, hogy máshol is megméredzkedj? Mondjuk ha lenne, valószínűleg nem írtad volna ki ezt a kérdést. Viszont szerintem, hogy ezt így fixen megtudd, egy harmadik mérleg kéne, hogy megmondja mi a helyzet. Tényleg nincs semmi se a mérleg alatt? Se szőnyeg, a talaj is egyenletes meg minden? Ez a nagy különbség durva.
2021. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

A digitális mindig sokkal pontosabb, megbízhatóbb. Nekem is nagy volt az eltérés. Amikor a hagyományos mérleg 145 kilót mutatott, a digitális közvetlenül utána 170-et. Le is döbbentem. Azóta már lefogytam, normális a súlyom.

Anyu is kipróbálta, ugyanazt a 2 mérleget. A hagyományoson 73kg volt, a digitálison 90.

2021. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!