Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a típus evészavarral...

Jeverezi kérdése:

Ezzel a típus evészavarral mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta van bulimia nevű betegségem. Most vagyok 27 éves Intenzíven csak négy-öt évig hánytam kb 21-22 éves koromig naponta, kétnaponta hánytam, hashajtót használtam, rengeteget edzettem és mellette falásrohamaim voltak állandóan éhesnek éreztem magam. Ettem kihánytam, ettem kihánytam és ez ismétlődött állandóan.



Aztán 18 évesen elmentem pszichiáterhez azóta is pszichoterápiára járok már 9 éve és gyógyszereket szedek. Időnként visszatér a zabálás, hányás, edzés, hashajtózás. Évente egy két hónapig vannak ilyen rohamaim.



Most pedig már megint előjött és az orvosom teljesen el van keseredve. Azt mondta csalódott bennem és ő már el akar tanácsolni másik szakemberhez mert ezzel az orvossal már 5 éve ugyan azokat a köröket futjuk és nincs teljes gyógyulás.



Mit tudok még tenni? Rengeteg pénzt, energiát beletettem abba hogy meggyógyuljak de mindig zabálok, hányok és ez ismétlődik. Gyógyszert is szedek antidepresszánst és szorongásoldót de már abba se vagyok biztos hogy meg tud gyógyítani.



Tönkrement a gyomrom, gyomorfekélyem lett, a hajam állandóan hullik, négy fogam kiesett a többi fogam elvékonyodott és nincs alsókon zománc, a sok hashajtótól állandóan fosok. Vérképem olyan mint egy 70 évesnek, Nátrium szint az egekben a kiszáradástól, vashiányos vérszegénység stb stb



Még mit tudok tenni a gyógyulásért? Pszichodráma csoportba mentem az se segített kiutáltak a többiek, autogén tréninget is próbáltam, hetente egy alkalom pszichoterápia eddig már több szakemberrel. Állandó pszichiáter gyógyszerfelírással. Ennél tbbet én már nem tudok tenni. Elkeseredtem, csalódott vagyok



2021. okt. 3. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó éhség erzeteddel kéne valamit kezdeni. Egyébként ha az megvan, akkor onnan már menni fog. Én egy dietetikust keresnek a helyedben.
2021. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Értem és köszönöm. Dietetikus hogy oldja meg azt hogy hirtelen rámtör az éhségélrzet?
2021. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan étrendet állít neked össze, ami az anamnéziseddel összhangban van.
2021. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én (volt) anorexiásként sajnos tudom, milyenek ezeke a gondolatok.


-Annyit egyél, amennyit kívánsz.

-Ne vegyél meg olyan ételt, amit tudod, hogy felfalsz.

-Egyél egészségesebben, így nem lesz bűntudatod.

-egyél magvakat, prozein szeletet, gyümit, segítenek az édesség utáni vágyban.

-Nem rontottál el semmit egy csokival, nem kell miatta megenni az egész zacskót, mert már ,,mindegy".

-Ha mégis megtörténik, akkor higgadj le! Gondolj bele, naponta hány ember zabál be. Csak higgadj le, meditálj, csinálj max. pár guggolást meg fekvőt, de emiatt ne vezekelj órákig.

-Ha kéz kaja közül kell választani, az egyiket kívánod a másik meg alacsony kcal tartalmú, akkor azt válaszd, amelyiket kívánod, mert előbb-utóbb úgy is meg fogod enni!


Röviden ezt tudnám javasolni.

Az orvosodat meg hagyd ott, mert ez nem fog megygógyítani.


Lehet, hogy elkéne menned egy benntfekvős kezelésre, Tündérhegy, vagy valami ilyesmi.


Ha bármiben segíthetek, akkor privátot is írhatsz.:)

Jobbulást!

2021. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod nem véletlenül mondta, hogy keress mást, mert normálisan végzi a munkáját, s ezért szólt, amikor rájött, hogy ő már többet nem tehet érted, nem működnek a módszerei. Szóval tényleg egy ilyen problémákban járatos másik szakembert kellene keresned, a jelenlegitől kérj tanácsot hozzá.
2021. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!