Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány km-t kell futni futógépen...

Hány km-t kell futni futógépen,, hogy 1 kg-ot fogyjunk? Hány km futás ajánlott egy nap?

Figyelt kérdés
2021. okt. 23. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mennyit kell futnod ahhoz egyszerre hogy futás végére lemenjen 1 kg?
2021. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Annyit nem nagyon tudsz futni. Én akkor égetek el ilyen 1500 kalóriákat, amikor hegyre futok felfelé 12 km-t. Állítólag 1 kg fogyáshoz 7000 kalória minusz kell. Persze olyat lehet, főleg nyáron, hogy futás végére 1 kg-val kevesebbet mutasson a mérleg, de az csak az izzadás miatt van, ha eszel iszol az egyből visszajön, tehát az nem igazi fogyás.
2021. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Én azt olvastam, hogy ahhoz, hogy 1 kg-t fogyj 7000 kcal-t kell elégetni. Egy nap olyan 1-2 óra futás ajánlott. Alapból a zsír 40 perc után kezd el égni. 20 km futással kb 1000-1500 kcal-t lehet elégetni persze ez függ a tempótól is.
2021. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy hét alatt mennyit tudok leadni, ha egész napn itthon vagyok és futhatok futógépen hegynek felfelé is.
2021. okt. 23. 18:04
 5/9 A kérdező kommentje:
45° os szögben
2021. okt. 23. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Kb. semennyit. Kevesebbet kell enned!
2021. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Ahhoz, hogy fogyj, kalóriadeficitben kell lenned. Ha ezt csak mozgással akarod elérni, és az étrenden nem változtatsz, avval kb. kinyírod magad. Mármint na, ahhoz nagyon nagyon nagyon sokat kell mozognod, hogy ne kelljen az étrendeden változtatni és még is fogyj. Ahhoz, hogy fogyj, kevesebbet kell enned, mint amennyit elégetsz, szóval kalóriadeficitben kell lenned. Persze emellé ajánlatos is mozogni, de a fogyást leginkább az étrend befolyásolja.
2021. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
42%

ez ügyben a legjobb, ha egy személyedzőt kérdezel. ha erre nincs lehetőséged, a 3 legfontosabb dolog a zsírégetés sikeréhez:


1) éhgyomor - amikor minimum 4órája nem ettél semmit, amíg bármi szénhidrát van a szervezetedben, addig azt fogod bontani és nem zsírt - így a fogyás nem indul el


2) megfelelő pulzustartomány - egész edzés alatt mérned kell a pulzusod: 120-130 bpm között legyen ("aerob tartomány")


3) edzés alatt inni: 100% fehérjét vagy aminosavat, hogy megőrizd az izmaid (én BCAA-t szoktam) és hidratálj

2021. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy edzesben, gyorsan el fogsz faradni, es akarmit tehetsz, a labad nem fogja birni.

A fogyas egy hosszu folyamat.

Epits izmot. Minél tobb az izom rajtad, annal tobb kaloriat egetsz.

Nagyon sok mindenre oda kell figyelni, ha sikeresen akarsz fogyni, sokkal tobb mindenre, mint azt legtobbszor mondjak. Ugye minden honnan azt hallod, mozgas plusz etrend... Na hat nem csak ennyirol van szo. Persze ez a ket legfontosabb. Emellett meg a hidratalas is nagyon fontos.

Nem mindegy mit mennyit es hogyan mozogsz. Ha sikeresen akarsz fogyni, akkor nem egy felet mozogsz. Kell kardio es keresztedzes. Futas - sulyzozas peldaul.

Nem szabad tuledzeni sem. Edzes kozben megserulnek az izmok, es ha kipihened magad, a legkozelebbi edzesre kicsit erosebb izmok epulnek vissza.

Es itt egy masik nagyon fontos tenyezot is Meg emlitettem a fogyashoz. A pihenes. Az alvas nagyon fontos.

Emelle Jon a lelki kiegyensulyozottsag is.

Ahhoz hogy fogyj tehat egy egyensulyt kell talalnod. Ha ez nincs Meg, sokkal tovabb tart a fogyas, egyeseknel nem is kovetkezik be.

Sokan panaszkodnak, hogy hiaba tartjak be a fogyokurat, hiaba mozognak, nincs fogyas. Ott eloszor azt kell csekkolni, mit mennyit, mikor mozognak, es ugyanezt evessel kapcsolatban. Ha ott rendben van minden, hidratalas, pihenes, lelki hatter?

Elhizni legtobb esetben sokkal konnyebb :)

A fogyas bonyolult.

En is probalok zsirt fogyni. Par honappal ezelott sikerult fogynom egy kicsit. Azota nem fogyozom, de a mozgast nem hagytam abba. Sajnos csak futok. Ra kene vennem magam a keresztedzesre :)

Viszont eszrevettem, hogy surubben jut eszembe, hogy egeszsegesebben taplalkozzak. Neha kifejezetten nincs kedvem azokat az egeszsegtelen kajakat megennem, mert eszembe jut, hogy az nem jot tesz nekem. Nemelyik tenyleg fizikalisan befolyasol a masnapi futas ban - negativan.

Amit megemlitett elottem vki, hogy a szivritmus fontos, de vki lepontozta, az valoban fontos.

Barmilyen szivritmus kaloriaveszteseget okoz, de nem mindegy milyen aranyban, es az sem, hogy idoben mennyi be kerul, vmint az edzettsegedtol is fugg. Egy kezdonek mindenkepp a nagyon lassu kocogas a legfogyasztobb.

Legtobb edzesed lassu kenyelmes legyen. Heti minimum 3 (elso par hetben eleg is) nagyon maximum 6 legyen. En ajanlanam az 5 edzest, vagy egy 6. Nap lehet egy seta - tura. 3-4 futas 1-2 egyebb Edzes. Vagy egesz testes vagy csak felso testes Edzes. Mivel a futas foleg also testes Edzes. A futasnal ha 4 vagy 5 edzest tartasz, akkor legyen egy hosszu konyu tempo, 1 rovid konnyu tempo, egy kozepes vagy rovid hosszusagu eros tempo es egy sprintes Edzes. (ha 5 futast csinalsz akkor vagy a sprinter vagy a konnyu futast duplazd, a hosszutavot semmikepp) a hosszutavu Edzes elott legyen a konnyu Edzes esetleg a sprintes.

A kulcsszavak az egyensuly es a kitartas.

Bocs a regenyert.

2021. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!