Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Chillis bab tényleg nem hizlal?

A Chillis bab tényleg nem hizlal?

Figyelt kérdés
Azt mondták többen, hogy a benne lévő chilli miatt nem hizlal, hiába van benne darált hús.
2010. szept. 3. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a darált hús hízlal, hanem a bab. Elég magas a ch tartalma, de a glikémiás indexe nem, és szerintem hasznos tápanyagokkal szolgál, ezért én gyakran eszem mindenféle babot, lencsét.
2010. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A chilliben lévő kapszaicinról (ez az alkaloida adja az erősségét) nagyon sokféle gyógyhatást lehet olvasni a szakirodalomban, de arról még nem hallottam, hogy semlegesíteni az egyébként hízást okozó élelmiszerek hatását. (Szerintem ez is olyan legenda ízű dolog...)
2010. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem biztosan nem. Bármennyire is szeretem, mellőzöm a fogyasztását, ugyanis nálam a chillis bab elfogyasztásának következménye egy kiadós hasmenés. Pedig tényleg nagyon szeretem, de nem éri meg :(
2010. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

A bab az nagyon tud hizlalni, mivel hatalmas a kalória és a szénhidrátértéke.

De ha bele kalkulálod a napi mennyiségbe akkor természetesen nem hizlal. SEMMI SEM HIZLAL önmagában, mindig a túlzott kalóriabevitel a felelős az elhízásért. A chipsek, a szalonna, vagy a táblacsoki sem hizlal ha a kalóriaigényednek megfelelően viszed be őket. De ugye a húst olajon kell megpirítani, ami megint rossz diétában.

Próbáld meg csirkemellből készíteni, bab helyett zöldbabbal, úgy nagyon kicsi lesz a kalóriatartalma.

2010. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Előzőnek!


Végre valaki aki normálisan fogja fel az elhízás lényegét, és nem egy bizonyos kajára mondja, hogy "na ez bizony hízlal"!

2010. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%

Konzerves chilis babot fogyasztottam diéta alatt barna rizzsel, zöldséggel....Szaladtak le a kilók... Az erős kaják gyorsítják az anyagcserét (chili,erőspaprika)


És egy kis részlet

"A kapszaicinnak köszönhető az is, hogy a csípős paprikát a zsírégető táplálékok között tartják számon. Több kutatás is igazolta, hogy a kapszaicin olyan fehérjék keletkezését váltja ki, melyek segítenek a súlycsökkentésben és a zsírlerakódások megakadályozásában."


Konzerves Kidney bab, vagy konzerves chilis bab retek darálthús meg ilyen hülyeségek nélkül. Ha érdekel hogy hizlal-e IGAZÁBÓL ÉRDEKEL, vagy esetleg diétázol akkor nem olajban fürdetett hússal meg egyéb felesleges fűszerekkel meg kukoricával...A Konzerves chilis bab az bab,víz,chili paprika...És finom... De férjen bele a napi kcal-be..Fogyózásnál 1500, egyébként 2000 ha nem mozogsz meg semmi és napi 8 órát alszol. Minél kevesebbet alszol, annál több kalóriát használ a szervezet. Minél nagyobb fizikai munkát végzel, annál többet használ. Plusz ha sportolsz is rá, akkor még többet. Nekem már a kalóriatáblázat CSAK A SÚLYOM MEGŐRZÉSÉHEZ dob ki 3200-at hogy megehetek annyit egy nap. De ugye nem mindegy az sem, hogy miből...Nem süteményekből és csokiból az biztos.

2014. júl. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó válaszoló,abszolút egyetértek veled! :)
2019. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!