Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálom?...

Szerintetek jól csinálom? Leírom az étrendem lent, ha valaki tanácsot adna vagy véleményt, azt megköszönném.

Figyelt kérdés

1500 kalóriát kellene ennem a fogyáshoz. A probléma az, hogy hiába eszek a nagykönyv szerint: sok zöldség, semmi cukor, kevés zsiradék, semmi csoki stb, én ezen a mennyiségen éhes vagyok. Ha megeszek egy kicsi vacsit:pl csirkemell grill zöldséggel, éhes maradok és rosszul alszok, hiába ettem Napközben rendesen.


Amiket kitaláltam magamnak:

1 időszakos böjt (kihagyom a reggelit, délelőtt nem vagyok olyan éhes így vacsira nagyobb adag marad)


2 nagyon sok sport/mozgás (ezzel emelem a kalória keretemet, így többet ehetek és nem vagyok olyan éhes, jobban alszom)


Egy napom így néz ki:

Reggeli: kávé pici mandulatejjel


-munka előtt mozgok valami kardio jellegűt: futás, lépcsőzőgép, otthoni kardio torna (60perc szokott lenni)


Ebéd 12:00

- szárnyas/hal/vega fasírt + rizs/krumpli/tészta + zöldköret


Uzsi 3:00

- joghurt + gyümölcs

(esetleg valamilyen tojással/túróval töltött zöldség mellé, ha éhes vagyok)


- kb 4 körül edzek:súlyzós edzés, vagy kardio/futás/lépcsőzőgép


Edzés utánni 6:00

- ugyanaz mint az ebéd általában


Vacsi 8:00

- rendes vacsi: rakott zöldséges húsos kaja, vagy jó cuccos ragu leves tésztával, husival.

- itt van mindig valami édesség is: túrókrém, gyümikkel, zabbal, vagy sütök otthon zabkekszet, esetleg protein szeletet eszem.


Munkába biciklivel járok, illetve ahova csak lehet gyalog megyek.


Így egy nap kábé 1800-2000 kalóriát is megeszek, mert a sok edzéssel még így is deficitben vagyok.



2021. nov. 13. 12:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A fő gondom ez a megnövekedett étvágy/éhség érzet. Szégyellem magam hogy amitől más emberek jól laknak, attól én éhes maradok.. Nem tudom mitől lehet ez, a hosszú diétázásoktól, vagy inkább érzelmi okai lennének. Nem vagyok gyenge, ha kell kibirom, de örülnék ha találnék valami olyan módszert ami megszünteti ezt a nagy éhség érzetet.
2021. nov. 13. 13:04
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem szedsz valami olyan gyógyszert vagy étrend kiegészítőt ami fokozza az étvágyat?
2021. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót szedek egyedül.
2021. nov. 13. 13:06
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Akkor meg is van a bűnös. A fogamzásgátlónak van olyan mellekhatasa hogy fokozza az étvágyat.
2021. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Már tényleg olyan régóta küdzök ezzel a problémával. Régebben voltak hormonális zavaraim, arra kaptam a tablettát. Attól a menstruációm helyre állt, de az éhség nem csökkent. Most egy vérképet is nézetek, hátha az mutat majd valamit.
2021. nov. 13. 13:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy az evés sok embernél kompenzációs eszköz. Ha úgy gondolod, hogy valami hiányt pótolsz ezzel, célszerű lenne annak az okait megkeresni.
2021. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ezen is sokat gondolkodtam, de inkább érzem ezt fizikai éhségnek, hiszen hatással van az energia szintemre, és az alvásomra is.
2021. nov. 13. 13:17
 18/20 A kérdező kommentje:
Elnézést ha panaszkodok. Egyedül vagyok ebbben a küzdelemben a kilókkal. Kicsit belefáradtam az állandó küzdelembe, de tudom hogy nem szabadna feladnom
2021. nov. 13. 13:19
 19/20 anonim ***** válasza:

Említetted, hogy kevés zsiradék. Elképzelhető, hogy túl kevés is, arra azért figyelj, hogy ebből a kalóriamennyiségből legyen legalább 50-60g zsír, de akár 70 is. Eltelít, rendben tartja a hormonháztartásodat, egyéb működéshez is fontos.


Próbálj meg olyan ételeket választani, amik nagy térfogatúak, de kevés kalóriát tartalmaznak, ezek is eltelítenek (pl. simán egy kiló zöldség egy nap).

2021. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Az étrendemre alapjában a "kondis étrend" a jellemző. Tehát: zsírszegény fehérjeforrások, sok zöldség, sovány tejtermékek. Összetett szénhidrátok. Én gyümit is szoktam azért enni, zsiradékot külön nem, de ugye kókuszolajon készítem a husikat, illetve a tojásban és egyebekben is van azért zsiradék.
2021. nov. 13. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!