Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dagik, túlsúlyosak, éhesebbe...

A dagik, túlsúlyosak, éhesebbek szoktak lenni, mint vékonyabb társaik?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 100kilós ember többször éhes, mint egy 50?

Végülis attól még, hogy van rajta fölösleges+50 kiló, attól még ugyanannyi táplálékot kér a szervezet nem?

Vagy pont azért, mert dagadt, ugyvan vele a szervezet, hogy nem baj hozzad még a fölös kaját, majd elraktározom azt is?:D


2010. szept. 4. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Voltam 90 kg is és 62 is. Most 72kg-osan annyit eszek mint három másik ember. Az izomtömegtől és a mozgásmennyiségtől függ. 90kg-an alig ettem de nem is mozogtam.
2010. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, én biztos, persze elég ha csak a szemem kívánja az ételt. De nem mindenki egyforma. A nagyobb súlyú embereknek egyébként nagyobb az alapanyagcseréjük, tehát a napi kalóriaigényük, meg biztos a nagy kajálások következtében valóban kitágul a gyomor.
2010. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 danielito23 ***** válasza:
69%
Függ attól mit eszel. Ha a vércukorszintet gyorsan megdobó szénhidrátokat fogyasztasz mint pl. cukor és finomliszt, akkor a gyors vércukor szint ugyanolyan gyorsan esik le mint ahogy felment. Éhes leszel megint, mert úgy érzed majd még több energiára van szükséged. Egy cukros és finomlisztes étel elfogyasztása utána elégedett és mondhatni éberebb leszel, de ez átmeneti. A vércukorszint szabályozásához a szervezet inzulint termel, ami akadályozza a zsírok lebontását, így ha magas a cukrod és sok az inzulinod hízni fogsz. Egy kövér ember sokat és szart eszik, ezért kövér. Törekedni kell a lassan felszívódó szénhidrátok bevitelére amik hosszútávon biztosítanak energiát így az éhség is később jelentkezik.
2010. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én egy kicsit túlsúlyos vagyok. És nem eszem sokat. Van, hogy úgy elmegy egy napom, hogy 2-3szor eszem, mert nem vagyok éhes, és észre sem veszem, hogy már este van...Meg mikor mások esznek és én meg még mindig nem, nem akarják elhinni, hogy tényleg nem kell, mert nem vagyok éhes, pedig úgy van...
2010. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mik azok a lassan felszivodo szenhidratok?
2010. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rajtam van vagy +15 kiló, de csak reggel szoktam éhes lenni, ha megreggelizek , utána már nem nagyon vagyok az, maximum ha utána nem eszek semmit egész nap, estére megéhezek, de akkor is elmúlik pár falat vacsitól.. Amúgy nem fogyózok meg semmi, de kb 2x eszek egy nap...
2010. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, az eddigi válaszokat!:)


"mik azok a lassan felszivodo szenhidratok?"

Erre én is kiváncsi lennék.

2010. szept. 4. 16:55
 8/12 anonim ***** válasza:

lassan felszívódó szénhidrát:

Guglizz rá a gi (glikémiás) indexre.

2010. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 danielito23 ***** válasza:

Ilyen pl a teljes kiőrlésű liszt, a zab, a hüvelyesek.


A felszívódás sebességének pedig a vércukoremelő hatás tekintetében van jelentősége, hiszen az egyszerű szénhidrátokat a szervezetnek nem vagy csak alig kell bontania, vagyis a cukormolekulák gyorsan bejutnak a keringésbe, alaposan megemelve a vércukorszintet, míg az összetett szénhidrátokat tartalmazó ételek szénhidrátjainak lebontásához idő kell, tehát fokozatosan jutnak be a vérbe, kevésbé emelve meg ezáltal a vér cukorszintjét.

2010. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rá gugliztam, majd kipróbálom.
2010. szept. 4. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!