Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 48eves autoimmun beteg férfi...

48eves autoimmun beteg férfi vagyok, 100kg körül, de vekony csontozattal, vagyis kicsit kövér, szeretnek lefogyni, de sajnos eleg édesszajú vagyok,5-8kg között szeretnék leadni, valami ötlet?

Figyelt kérdés

#Autoimmun beteg
2021. nov. 29. 04:37
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Zabálj kevesebbet és mozogj többet!

Hajrá!

2021. nov. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen betegseg nem mentseg arra, hogy nincs akaraterod lemondani a hozzaadott-cukros etelekrol (- ami egyebkent kifejezetten rosszabba teszi az allapotodat, amennyiben pl. a lupus egyik fajtajaban vagy).

Szoval, az egesz csak akaratero kerdese. Azonnal abbahagyod a buzalisztbol keszult eteleket (kenyer, sutemenyek, tesztak, pizza, stb., akkor is, ha "teljes kiorlesu"-nek irjak). Azonnal abbahagyod a hozzaadott cukor tartalmu eteleket, ugymint instant zabpehely, gyumolcsjoghurtok, es a reggeli kavedat is inkabb csak tejjel idd, ne cukorral vagy edesitoszerrel. Naponta egyel 1-2 almat, es naponta egyel nyers zoldsegeket, pl. sargarepat, vagy fagyasztott kukoricat. Kevesebb krumplit es rizst egyel, de a legjobb lenne, ha meg tudnad allni, hogy a huseteleket kizarolag lencsevel vagy salataval edd. A fott teszta minden formaja tilos.

Azonnal elkezdesz eloszor setalni naponta fel orat, aztan minden masnap emeled a seta sebesseget egy picit. A masodik heten eroltetett sebesseggel setalj 30 perceket minden nap, de meg ne fuss. Ha tul hamar kezdesz futni, az izuleteid banjak.

Es ket het alatt le fogsz adni 3 kg-t, egy honap alatt akar 8 kg-t is, ha van onuralmad.

2021. nov. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Gyümölcsöket fogyasztanek a helyedben többet.


Első körben én édesítőszerre váltottam. Aztan fokozatosan elhagytam azt is. Pl. A kávét ma cukor nélkül iszom már és neha neha eszem édességet. Azt is inkább ízesített joghurtból.

Nem volt ilyen nagy súlyom, de az eletem soran 2 nagy fogyasom volt. Elősször 10kg - ez heti 3x sporttal sanyargatva még 20as eveiemben volt. Aztán 35 körül a sok munka lustalkodas mellett szépen felkuszott pár plusz. Ekkor hagytam el a cukrot édesítőszerre pl. Es lement 22kg. Ma már nagy ritkán, de inakbb a termeszetes cukrokat, edesitoket eszem. Pl. Xilit. Nyírfa.


Hajra, menni fog! Ne drasztikusan válts, mert abbol könnyen lehet kudarc és legyen akarat erőd hosszú távon. Pl. 1evre tervezd a fogyást.

2021. nov. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
62%

A krumplit és a rizset is elfelejtheted ha fogyni akarsz. Inkabb durum tészta, mint rizs..

Minden nap minimum 1,5-2 l folyadékot igyál, vagyis vizet, vagy cukor nélküli teákat, néha kis gyümölcslé belefer, de nem a dobozos! Hanem amit te készítesz magadnak. Néha egy-egy pohár kóla, jeges tea is belefer, de csak ritkán!

Nyugodtan megehetsz pár kocka étcsokoládét is. Egeszseges. Natúr Joghurt, kefír magokkal, dióval, gyümölccsel.

Néha köretként is ehetsz gyümölcsöt ha édes ízre vágysz. Mértékkel.

Egyél sok levest (tészta nélkül). Halat, de ne panírozottan. Sovány húsokat.

Ha 3-4 óránként eszel egy keveset, nem leszel éhes.

Hozzá fogsz szokni. Pl reggel főtt tojás, abonett később egy alma, ebédre leves, hal zoldkorettel, délután joghurt valamilyen magokkal, gyümölccsel, vacsorára saláta párolt csirkemellel...mindent mértékkel.

Számolj kalóriát, és mozogj legalább minden másnap. Ha már jól megy, ugyis igényelni fogod, mert jobb lesz tőle a közérzeted.

SOTE orvos kezelt így.

2021. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
69%

#4


Latom par nem tetszik a sote orvos kezelesi módszere.

Kivancsi lennek mi vele a probléma, hátha ők jobban tudják mint egy szakember. De ugy tűnik csak infantilis hulyegyerek módon csak a pipát tudják nyomkodni. Véleményük nincs. Megertem, ész kéne mondatokat értelmezni és képezni. A pipa egyszerűbb, pont nekik való..🤫

2021. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!