Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sulytartasnal belefer a heti...

Sulytartasnal belefer a heti egy 2800 kalorias csalonap?

Figyelt kérdés

Egesz heten 1500-at ennek,hetvegen pl szombaton meg 2800-3500 kozott. Ez okozhat hizast?Fogyni mar nem akarok,viszont attol felek,hogy ez az eddigi eredmenyeim (fogyas) rontana….. mennyit artana heti 1 “zabalos” nap? Legyszi az olyan valaszokat keruljuk,amiben azt irjatok,hogy nem ertitek ezt a felfogast,meg hogy minek kell zabalni,hogy nem oke az etrendem stb.

En ezt igenylem,csak kivancsi vagyok hogy vissza e hizok.



2021. nov. 30. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1500 a szuksegleted a sulytartashiz es minden nap annyit eszel, de máskor többet, akkor összességében meghaladod és hízni fogsz bizony. Ha 2800 kcal /nap a hétvégén, az pluszban 2× 1300, tehát 2600 kcal a szükségleted felett. 7000 kcal egy kiló hízás tehát havi kb +1 kilóval számolj.


Ha mondjuk heti ketszer egy órát sportolsz, kb-6-800 kcalt elégetsz, akkor is hízol csak lassabban



Ha havi egy alkalommal leped tul 500zal akkor nem fogsz hizni. Foleg hogy kb egy 60 perces intenziv edzesel annyit le lehet adni. Tehát ha heti háromszor futsz a busz után, máris kiegyenlítődik



Személyes vélemény, hogy a helyedben 1400at ennék naponta és akkor van 700 plusz kalória a hétre. Két hét alatt 1400. Tehát kéthetente tarthatnál egy 3000 kcalos csalonapot

2021. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló, 1400 kcal még megoldható☺️
2021. dec. 1. 11:06
 13/15 A kérdező kommentje:
És még egy olyan kérdésem lenne,hogyha valaki 800-900 kalóriát eszik egy nap, csak tegyük fel, és tart egy havi egy 2500 kalóriás csalónapot,akkor a kalóriatöbblet miatt így is hízna? (Csak mert régen ennyit ettem,es volt havi egy 2500 kcalos Cheat Day, de mivel nem mértem magam,nem tudom,hogy híztam e,de semmi sem változás látszott az alakomon. Ugyanúgy nagyon vékony voltam oldalról,a combom sem ért össze abszolút,és még ha kihúztam magam,a bordáim is látszottak, de ez így van a mai napig.)
2021. dec. 1. 16:19
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha de soha többet soha ne egyél 1200 kcal alatt. Tönkrmeegy a tested úgy hogy észre se veszed.


Amúgy pedig ha tegyük, fel, akkor is pont 1500 volt a szükségleted, akkor havi 1500x30 = 45 000 kalóriával tartasz súlyt. Ehhez képest 29×800+2500 = 26500 kalóriát ettél. Egyrészt nem hiszem el hogy ez így volt, mert wnnyi idő alatt biztis több ájulason stb túlesik az ember. Másrészt meg a számokból kijőn, hogy emellett az ember kb 4 kilót fogy egy hónap alatt. Bár ilyenkor a hormonrendszer twljesen összehavarodik, raktároz, izmot használ fel és hasonlók. A matek egészséges kereten belül működik a kaloriákkal. Tehát ha a remélem csak elméletileg felvázolt helyzet lenne, akkor fogynál, gyorsan (aztán visszajönne hamar), falásrohamokkal, evészavarral, testkepzavarral, menstruációs zavarral, összedőlt hormonháztartásal, hajhullással stb. Hosszútávon biztos.

2021. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom csak a személyes tapasztalatom tudom leírni.Hétköznap meg szombaton 1200-1800-2000 kcalt szoktam enni,vasárnap mindig 2500-3000-et.Öt éve így élek és tartom a súlyom.Azt hozzáteszem hogy az a vasárnapi kcal alkoholból jön össze.
2021. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!