Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni könnyen?

Hogy tudnék lefogyni könnyen?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést úgy teszem fel, hogy nagyon szeretek enni, és nehezemre esik elhagyni a káros kajákat...Valami tipp, trükk, praktika?
2021. dec. 8. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A plusz kilók is nehezen (évek alatt) szöktek fel. Leadni se egyszerű, de nem lehetetlen. Nem kell lemondanod a finom kajákról, csak tarts mértéket. Mielőtt belekezdesz, érdemes kivizsgáltatni magad, keress fel egy dietetikust, hogy az alkatodnak megfelelően kiszámolhassa a kalóriakeretedet és írjon az alkatodnak megfelelően egy étrendet. Életed végéig tartanod kell magadat ehhez.

Nem tudom, mekkora túlsúlyod van, de sportolni is neki kellene állni, ha eddig nem tetted. Kezd az elején könnyű sétával, úszással, duci tornával.

2021. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz 'káros kajákat', csak a mértékre kell figyelned, és meg kell próbálni egészséges ételeket is beiktatni. Kezdj el kalóriát számolni, az a tuti módszer. A káros kajákat meg nem kell teljesen elhagyni, ha kalóriát számolsz, és kalóriadeficitben vagy, akkor a káros kaják mellett is tudsz fogyni, de persze a saját érdekedben jobb azért a kevesebb rossz kajára törekedni.
2021. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az jött be, hogy elengedtem, hogy a kaja élvezet. Elkezdtem csak és kizárólag táplálékként tekinteni rá. Kalóriabázis és Duciforradalom Dia útmutatása alapján belállítottam a napi kalóriakeretemet és a makróimat. Lecseréltem, amit le kellett, elhagytam, amit el kellett (glutén, laktóz, pajzsmirigyes vagyok), és megpróbáltam megtölteni a számokat értelmes kajákkal. Rengeteg receptötletet átnyálaztam, sokat agyaltam rajta, hogyan lehet bizonyos ételeket beépíteni, hogy szívesen egyem, és ne unjam meg egy hét után a cézársalit csirkemellel. Így került az étrendembe cukkini tócsni, felhőlángos és zeller hasáb például. Kb egy hónap után rájöttem, hogy ezek a kaják is nagyon finomak tudnak lenni, így sokszor ezeket kívánom, nem a pizzát meg a hamburgert.


Könnyen nem lehet lefogyni. Melót, időt kell beletenni, máshogy nem megy. 35 kilót fogytam így 7 hónap alatt.

2021. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 8. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

A nagyon szeretek enni és a le akarok fogyni a kettő nem fér össze! Úgy nem fogsz tudni fogyni, ha mértéktelenül zabálsz össze-vissza mindent.

A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik.


Csak egy kis felvilágosítás:

[link]

[link]

[link]


Na már most, ahhoz, hogy a bevitt kajád kalóriáját le tudd nullázni elég kemény és komoly edzés szükséges.


Fogyni akarsz? Akkor vállogasd meg, hogy mit, mennyit és mikor eszel. Fogyni csak úgy fogsz tudni, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz.


És egy kicsi, 25 grammos sportszelet ledolgozása kb 20 perc tornát igényel.

2021. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ikertesók lehetünk :) szilárd elhatározással. Mondjuk havi 1 nap mehet a junk food, de a többin kalóriaszámlálás van.
2021. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

sehogy

ha könnyű lenne lefogyni, nem lenne annyi elhízott

amúgy pedig életmódváltással, főleg ha szeretsz enni, no meg osk energiabefektetéssel

nekem az vált be, hogy megtanultam mindent kevesebb kalóriából megfőzni, sütiket cukormentesen és teljes kiőrlésű lisztből vagy zabból

főként a hozzávalókat cseréltem kevesebb kalóriásra (pl tejszint, rizstejszinre, sajtot lightra, joghurtot zsircsökkentettre, túrót zsirszegényre, tejet 1,5 százalékosra)

a másik ilyen, hogy ha megvannak az egészséges és kalóriacsökkentett ételek, mindent lehet enni, csak mértékkel


tehát ha a család pörköltöt eszik, én pl cisnálok magamnak csirkepaprikást mellből és nokdeli helyett durum tésztával eszem (mert az egyrészt egészséges, másrészt nagyon megszívja magát vízzelés így térfogatra viszonylag sokat lehet enni )


szóval energiabefektetés és a konyhai mérleg. ez a két berátod (midnezt eddig -27kgval írtam)

2021. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia hatos :) Még telepátia is ott van.. Pontosan arra gondoltam, hogy azért egy csalónap havonta belefér :P
2021. dec. 8. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!