Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 évesen hogyan tudnék...

16 évesen hogyan tudnék könnyen lefogyni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 165cm és 66kiló, így kb 10 kiló feleslegem van. Szeretnék valami rutint vinni a hetembe és minnél előbb lefogyni, csak nem tudom mit kéne tennem. Eddig is voltak próbálkozásaim de 3-4 hét után ismét visszatértem a normális "semmit tevős" állapotra (és ilyenkor is legfeljebb 2-3 kilót fogytam, ami lassan vissza is jött) Ti milyen diétát ajánlanátok? Milyen sportot űzzek? Van olyasmi amit otthon is végezhetnék? Szeretnék hónapos/hetes táblázatot étrenddel és napi sportal, csak nem tudom mit tegyek bele. A fogáson kívül formásodni is szeretnék... Köszi^^ (ha ételeket írtok léci ne legyen olyan melyben sertés van mert azt nem eszek)

2015. máj. 4. 21:25
 1/4 anonim válasza:

Feltételezem, hogy még szüleiddel laksz, tehát nem olyan jó gondolat külön főzni. Inkább azt tedd, hogy kissebb adagokat vegyél a tányérodra és melléje rakj egy nagy adag nyers salátát, paradicsomot, karalábét, mindenféle zöldséget, amit csak kedved van egyáltalán megenni.

Ha általában olyan otthonűlős fajta vagy, akkor megpróbálkozhatsz a YouTube-on ugrálós videókat találni (cardio exercises). Tedd fel azokat jó hangosan és próbáld vagy utánozni őket, vagy csak simán ugrálni a ritmusra.

2015. máj. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Régebben is YouTube videós aerobikot végeztem el hetente 5-6-szor csak ugyebár mindig ugyanazt és így 2-3 hét múlva nagyon meguntam, de talán összeállítok egy hetes tesi videókat :) (minden napra másikat). Egyébként szívesen mennék ki is, de ismét nem tudom mit csinálnék. Járok kosár edzésre (hetente 3-szor 45 perc) de ez nem számít soknak ://


Az ételekkel kapcsolatban: tényleg nehéz lenne egy emberre külön főzni, de talán csinálhatok magamnak pl reggelit, suliba uzsonnát stb.. úgyhogy ha arra van jó ötleted akkor azt léci oszt meg velem is :))


Köszi az eddigit, várok további tippeket. (elfelejtettem írni: lány vagyok)

2015. máj. 5. 16:07
 3/4 anonim válasza:
Szia!:) én is majdnem veled egy idos vagyok, par honapja kezdtem el dietazni, es mar van is eredmenye, fogytam 5 kilot:) Nagyon sokat olvastam ebben a temaban, sok receptem is van, ha erdekel, vagy otletek kenenek irj nyugodtan privatot:) Ami fontos peldaul hogy hagyd el a cukrot, finomlisztet, olajat. helyette ha suliba viszel szendvicset inkabb teljes kiorlesu kenyerbe tedd, mondjuk egy kis csirkemell sonkaval bele, akar fottojas salata zoldsegek, barmi ilyesmivel megpakolhatod. vagy vihetsz gyumolcsot, peldaul alma, vagy ha van idod osszerakhatsz egy kis gyumolcssalatat, en az uzsimat mindig ilyen muanyagtaroloban viszemm es nagyon jo mert konnyen tudsz barmit vinni benne, a szendvics melle tudsz bele pakolni sok zoldseget, akar salatat is vihetsz benne! Ami nagyon fontos hogy probalj meg napi 5x etkezni. Elejen lehet nehez, de fontos lenne 3 orankent etkezni. Ha van idod otthon reggelizni suli elott, reggelire fozhetnel magadnak egy kis zabkasat, ha csak keves idod van akkor meg zabpehely tejben. Ebedre gondolom nem kezdesz el fozogetni , hanem azt eszed amit anyukad foz, de az jo otlet amit elottem mondtak, hogy ha peldaul hus van krumplipurevel a krumpli helyett csinalj egy salatat magadnak vagy parolj egy kis repat, brokkolit, karfiolt amit szeretsz. Lehetoleg ha zsiros hus van abbol keveset egyel, es ha tesztat csinal anyukad abbol is csak egy kis adagot, soksok salataval. Uzsira mar ne nagyon egyel szenhidratot, hanem mondjuk zoldseg, joghurt, tojas, 1-2 szelett abonettel vagy puffasztott rizsel. Vacsira pedig a legjobb lenne ha mar nem ennel szenhidratot (de na hagyd ki a vacsit mert a 6 utan nem eves butasag) hanem mondjuk turo, sali csirkevel, kis olivaolajon rantotta, zoldsegek csirkemellsonkaval, turo egy kis joghurttal kikeverve akar fahejjal vagy sosan is, joghurt, de ha gondolod parolt zoldseget is ehetsz. Es ami nagyon fontos hogy sok-sok vizet igyal! Es ne igyal semmilyen gyumolcslevet mert meg vannak cukrozva es nem is gondolnad milyen sok kaloriat tartalmaznak. Ha gondolod csinalhatsz limonadet (cukor nelkul) akar gyomberrel felturbozva is:) De sok dietas edesseg receptem is van, ha erdekel kuldok:) na sok szerencset, remelem lesz eredmenye!!
2015. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó! Most gyorsan atolvastam amit írtál es fuu! Lesz mit sorban végignézem ;)) de nagyon NAGYON szépen köszönöm mert tényleg rengeteg jó tipp van benne! A többit majd privátban ;)) köszi ^^
2015. máj. 10. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!