Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyire egészséges?

Ez mennyire egészséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni néhány kg-t,de megakarom tartani az alakom formáját.Reggel és este 7-8 percet tornázzok.Suliba nem szoktam enni,max egy energia italt inni,meg vízet.Viszont itthon eszek amikor hazajövök és este (ez 400 kcal kb)De ez nekem elég szokot lenni.Emelett edzek egy app segitségével kb tizenöt percet és egy km-t futok.
2021. dec. 12. 22:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak az "edzés" részre reagálnék, azt, hogy kikészíted a szervezeted és meg fogsz halni, már leírták a többiek.

Ha kőkeményen edzel, nagy súlyokkal, heti 5-ször másfél órát, annak sem lesz 30 nap múlva eredménye, ehhez idő kell, évek, de minimum hónapok. Akkor képzelheted, 30 nap alatt mennyire lesz eredménye ilyen kis itthoni negyed órás tingli-tangli "edzésnek".

2021. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg 1 km futás :D Én edzés előtt bemelegítésképpen szoktam futni 3-5 kilométert, és ez tényleg annyi, hogy bemelegítésnek pont jó.
2021. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem egészséges. A hajadnak, bőrödnek, körmödnek, és minden más szövetednek szüksége van nem csupán az energiára, de a megfelelő tápanyagokra vitaminokra, nyomelemekre. 1 hét alatt drasztikusan romlani fog a bőröd, fakó, pattanásos lesz, veszít a rugalmasságából. Aztán elkezd a hajad hullani, veszít a fényéből is. Energia szinted 0 lesz, az izmaid is elkezdenek zsugorodni, a szervezeted felemészti. Zsír nem nagyon fog eltűnni, mert foggal körömmel ragaszkodni fog hozzá a szervezeted, amiben a felborult hormonjaid segítenek makd neki. Szóval pár kilóval könnyebb leszel, ellenben zsírosabb, plöttyedtebb.

Ez a mozgás semmire sem elég, még a jelenlegi izmaid fenntartására sem. Inkább csak heti 3-4 alkalom, de alaposabb, megterhelőbb edzés.

Egyébként köszönöm kérdésed, és hajnali 5kor kelek edzeni. 10 perc bemelegítés, 45 perc erősítés, saját súllyal, és súlyzóval, majd 30-40 perc nyújtás, mivel nem csak lenyújtok, hanem a spárgáimat is igyekszem negatívba vinni. Ez minden hétköznap. Heti 2 alkalommal teremben is edzek, hétvégén általában pihenek (kivéve, amikor túrázok, vagy workshopon veszek részt). Ehhez nyilván rendesen is kell ennem, mert ha úgy éheztetném magam mint te, a tizedét se tudnám ennek teljesíteni.

2021. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
az hogy a nap elso feleben nem eszel, az arra nagyon jo hogy bepanikoltasd a szervezeted, ettol raktarozni kezd majd, ahol tud, illetve elkezdi leepiteni az izomzatod, mivel etelbol nem jut eleg energiahoz. napi 400 kcal semmilyen eletszakaszban nem eleg
2021. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván baromi egészségtelen, sok anorexiás beteg többet eszik ennél, aztán még ők is belehalnak sajnos az éhezésbe. De számomra egyszerűen felfoghatatlan, hogy egy felnőtt, de legalább tizenéves ember, aki eddig nyilván többé-kevésbé normálisan, normális mennyiséget evett, hirtelen jól lakjon 400 kalóriával. Az nekem reggelire is kevés, pedig nem eszek sokat.
2021. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
örülök,hogy ti ennyit edzetek.Nekem viszont ennyi szokott lenni általába,suliba két nap kivételével minden nap van torna óra,ott foci,futás stb is van.Tudom,hogy kevésnek tūnhet.De nálunk nincsenek kondi termek,hely sincs,ahol futhatnék.1 Km-t is bent futok.Remélem érthetõ igy kicsit jobban
2021. dec. 13. 16:09
 17/22 A kérdező kommentje:
A másik pedig eddig se volt meg az 1200 kcal,általában 800-900 körül volt,akkor is legtöbbet italokból,joghurtokból stb.
2021. dec. 13. 16:11
 18/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk,rosszul tettem fel a kérdést.A lényeg egyáltalán nem kinzom magam ezzel.Amiket leírtam,pedig kevésnek tartjátok,szóval nem kell sok energia hozzá
2021. dec. 13. 16:14
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem (csak) a sport miatt kell az energia a szervezetnek, hanem pl. hogy ne álljon meg a szíved....
2021. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%
Pedig èn meg azt mondom,higy minden jobb,mint a semmi.A napi 10 perc is jobb,mint a semmi.Minden apró lépèsekkel kezdődik.Amúgy azt se hiszem,hogy épp semmit se eszik a kérdező estig,szerintem csak nem konkrét étkezései vannak
2021. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!