Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy fogyni...

Miért van az, hogy fogyni nehéz, de hízni könnyű?

Figyelt kérdés
Nem költői kérdésnek szántam, a tényleges okokra vagyok kíváncsi. Diétázok, keveset és egészséges dolgokat eszek, mozgok is. Vért izzadva leadok 2 hét alatt 1 kilót, de ha egyszer véletlenül jóllakok, tuti, hogy hízok tőle fél kilót egy éjszaka alatt. Annyira frusztráló már.

2021. dec. 16. 12:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Nekem így megy, párom meg nem tud 2 kilót hízni. Ha megenne napi 2 pizzát, akkor se menne neki..
2021. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van az én esetemben, bár meg van már a praktikám a fogyásra. De még így is gyorsabban jön fel, mint lemegy.
2021. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő sajna. Én is könnyen hízom, ha pedig pont stresszes időszak van, vagy valami, és pár napig kevesebbet eszek, akkor is, kb. semmi változás nincs a mérlegen. Ha pedig a párom pár napig kevesebbet eszik, szó szerint kb. leesik róla a nadrág. Ez emberfüggő, mindenki más és más. Van aki könnyen hízik, nehezen fogy, van aki meg fordítva.
2021. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Kinek hogy. Valaki azt nem érti hogy hogy lehet hízni
2021. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert - a legtöbb embernek - sokkal nehezebb és/vagy tovább tart elégetni ugyanazt a kalóriamennyiséget, mint bevinni.
2021. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Evolúciósan alakult így. Amíg gyakoriak voltak az éhínségek, a nehéz fogyás, könnyű hízás volt a túléléshez jó alkat. Ettől még létezik a fordított eset is, csak ritkább.
2021. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

Több kalóriát egyszerűbb enni, mert sokszor észre se veszed hogy mondjuk egy csomag m&m -s 1/4 -e a teljes napi kalóriabevitelednek, míg ha 300-400 kalóriával deficitbe mész azt már jóval jobban meg fogod érezni.

1kg pedig olyan 7000 kalóriának felel meg.(Testzsír % függő ez azért)

2021. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

Anyagcsere lassul a hízással arányosan, mivel ugyanaz a kardiovaszkuláris rendszer nagyobb testtömegben kell áramoltassa a testnedveket.

Arról már nem is beszélve, hogy a tömegnövekedéssel nem feltétlenül nő arányosan a hormonok mennyisége is.


Így a normál egyensúly elbillenhet egy olyan irányba ami aztán már önmagát serkentheti, hacsak nincs valami ami gátolná azt, például az emésztőrendszer defektusai, pl: bélgyulladás, ibs, hasmenés stb.



"Vért izzadva leadok 2 hét alatt 1 kilót, de ha egyszer véletlenül jóllakok, tuti, hogy hízok tőle fél kilót egy éjszaka alatt."


Dehogy adsz le, egy grammal se leszel kevesebb, csak kiszáradsz, vagy kevesebbet tárolnak a beleid!


+ - 5kg-al kell számolni annyit ingadozhat..

2021. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Ugyanannyira nehèz hízni,mint fogyni.
2021. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
Semmi provokálás szándékkal de nincs olyan hogy egy egészséges szervezet ne lenne képes fogyni vagy hízni. A fogyás képlete egyszerű: több kalóriát kell elégetni mint amennyit beviszünk. A test több energiát használ el mint amennyi rendelkezésre áll a korábbi 1-2 étkezésből és ezért a tartalékokhoz nyúl amiket elkezd lebontani üzemanyag végett. A hízás pedig értelem szerűen ennek az ellentéte. Persze a szokásos “ilyen a genetikám” szövegnek is van alapja, de közel sem akkora mint azt egyesek képzelik. Mindnyájunk szervezete alapjaiban véve ugyanúgy működik. Ha valaki ennek ellenére sem képes hízni vagy fogyni szinte biztos hogy valamilyen eredetű betegség állhat a háttérben (bél, pajzsmirigy, emésztés, stb). Nem véletlen mondják és én is ajánlom hogy aki valami féle nagyobb diétába szeretne kezdeni az elsősorban konzultáljon a háziorvosával vagy keressen fel egy erre szakosodott illetőt nehogy valami baj történjen. Ezek tudatában kívánok mindenkinek jó fogyást vagy hízást. A közelmúltban nekem is sikerült 40 kiló feleslegtől megszabadulnom, úgyhogy másnak is sikerülni fog. 👍
2021. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!