Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kcal könnyű fizikai...

Nikca kérdése:

1200 kcal könnyű fizikai munka melett elegendő? Heti fél vagy 1 kg szeretnék fogyni!

Figyelt kérdés

Mostmár semmit se értek,az orvosok 1200 kcal javasolnak,amivel semmilyen mozgás mellett heti fél kg lehet fogyni. Én kézilány vagyok egy konyhán,mosogatás,takarítás,zöldségpucolás.Az érdekelne hogy elég az 1200 kcal napi 4-5 étkezésre elosztva?


Mai kaja:


Reggel: 8 dkg rántott cs.mell,fél kifli

Ebéd: Mivel oktatáson voltam,6 db fornetti pogácsa,de amúgy saláta szokott lenni grillezet csirkemellel


Uzsi: Fitness müzli


Vacsi: csirkemell sonka abonettel és light vajkrémmel. (3 szelet)


A napi kajám,amúgy reggel általában abonett,vagy puff rizs csirkemellel,ubival,light sajttal.

Tízóraim általában egy alma,vagy mandarin

Ebéd: vagy grillezet csirkemell üresen,vagy salátamixel,vagy savanyusággal

Uzsi: 1 db activia joghurt

Vacsi ua mint reggel,vagy pedig shake por.


De azért szeretettel várom az étrend összeállításokat. (Tojást) nem szeretem!Köszi!


2013. okt. 31. 18:37
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Szerintem annyira nem rossz az étrended, de ehetnél egy kevés teljes kiőrlésű gabonafélét is, az jól telít és lassan felszívódó szénhidrát. Nem leszel hamar éhes. Persze a fornetti pogi és a rántott csirke nem igazán jó. A bő zsírban sült annyira nem ajánlottak fogyó idején. Inkább a grill és a párolt husik. Én imádom a bazslikokomos paradicsom és mozarella párodítást. Egyébként ha megnézed az abonettben elég sok a szénhidrát, abból is jó olyat választani amiben kevesebb. Én a Wasa teljes kiőrlésű abonettjeit veszem, persze elég drága, de elég belőle 1-2 szelet és eltelít, és kicsit kevesebb benne a szénhidrát. De a legjobb szerintem napi 20-40 perc sport. Futás, úszás, és még talán ha van elliptikus trénered az is szuper jó. Én nem tudtam fogyni sikeresen sport nélkül, pedig dietetikusként elég sokat tudok a helyes étkezésről, de mégis megállt a súlyom hiába ettem normális ételeket.
2013. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de ne a kalóriát számold, hanem a makrotápanyagokat.

Kell napi 1,5g*ttkg szénhidrát(azaz ha 60 kilü vagy, akkor 90 gramm ch)

Meg napi 2 g*ttkg fehérje


Ezt oszd el legalább 5 étkezésre, az alapanyagok jók, kivéve a gyümölcsöket, azokat hanyagold.

Kéthetente mérd magad pontos méreggel, heti max 1 kiló fogyás legyen, ha több ennél, akkor emelj a ch-n, ha kevesebb, mint 0,5 kiló, akkor csökkents.

Egy kérdés: a shake por az miből áll, vagy mi az?

2013. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
130 kg vagyok,és 24 éves,és eddig naponta kb 2500 kcal ettem,ha nem többet. Most lemondtam jóformán minden káros szenvedélyemről. (csoki,chips,üditők,energiaital,rántott sajt,krumpli,tészta) Kezdésnek nem rossz szerintem. A rántott csirkemellett,amit reggelire eszek néha magamnak csinálom a konyhán és 7-8 dkg. 210 kcal körül van,reggelre nem rossz. A shake,fehérje por. Ultra loss. Egy kaját helyettesít általában a vacsit vagy 1.5% tejel,vagy vízzel.
2013. okt. 31. 20:14
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

"orvosok"


Ma már mindenki lehet dietetikus? Elég szégyen...

1200 kalória önmagában elég semmitmondó.


[link]

Hányszor kell még ezt a képet megmutatni?!

A könnyű fizikai munkáddal pedig ne nagyon dicsekedj, mint "mozgás". Elhiheted, hogy a csaj a képen nem a genetikájának és annak köszönheti, hogy könnyű fizikai munkára koplalt.

A megoldás a súlyzós edzés kardióval és megfelelő étrenddel.

Az edzés napi egy óránál nem nagyon több. Egy óra! Nehogy már ne férjen bele az életedbe...


Az étrendről annyit, hogy valahol hallottad, hogy a csirkemell az valamiért nagyon jó, egyébként meg kiakadtál egy fél kiflin, de begyűrtél 6 fornettis pogácsát (15dkg?), a fitness műzli általában szénhidrát elenyésző rosttal.

A csirkemell sonka az tulajdonképpen csak mindenféle ízfokozóval és tartósítóval telenyomott vízzel térfogatnövelt "dolog". Élelmiszernek nem nevezném. A light vajkrém pedig jórészt telített zsír...

Az activia is csak cukor nem tudom miért eszed...

Shake por... jó... erre inkább meg sem szólalok te jó ég...


Egyébként ajánlom neked a tömegnövelést. Ha te most elkezdesz szálkásítani, akkor nem nő az izomzatod és ilyen "szép szálkás" [link] .

Ha elkezdesz keményen súlyzós edzést végezni akkor az izomzat is növeli a napi kalróiaigényt.

Fél év tömegnövelés után lehet gondolkozni szálkásításon.

Ha könnyű fizikai munkával meg ilyen retek étrendekkel lehetne jól kinézni mindenki jól nézne ki nem gondolod?

2013. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A 130 kiló kicsit más. Én nem csinálnék ilyen hirtelen hatalmas szénhidrátmegvonást, mert fogja magát a vércukrod és ottmaradsz valahol, mellette egész nap kimerült és ingerült leszel.

Szerintem akkor már ne tömegelj, és keress egy normális dietetikust, aki nem mond ilyen hülyeségeket.

Szerintem ekkora túlsúlynál a legkisebb mozgás és étrendjavítás is hatalmas eredményt jelentene.

2013. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
hallod utolso elotti nem dicsekedtem de nem ullő munkat vegzek es a fornetti oktatas miatt volt mert nem volt ott mas kaja es szedultem. 1200 kcal betartom.nem ertem minden kajat lehurrogsz akkor mit egyek??? salatat salataval? nem ertem ezt az egesz dietazast. figyelj 8-10-12 orakat dolgozom ket muszakban,itthon elenyeszoen tornazok norbira van haspadom is.de megisazert 130 kgval nem konnyu. foleg hogy tanacstalan vagyok kaja ugyben...
2013. okt. 31. 21:21
 7/25 anonim ***** válasza:

És szerinted miért szédültél okostojás?

Reggelire 16g fehérje 13g szénhidrát. Egy óvodás korú gyerek szédülne ennyitől.

Oktatás miért kifogás? Otthon nem lehet ételt elkészíteni?

Az 1200 kalória pedig menjen vissza a fradiba most azonnal.


Reggeli legyen gyümölcs, jóllakásig. A szervezetnek szüksége van vitaminokra is a helyes működéshez. Ráadásul reggel a hasnyálmirigy nem olyan aktív és kb olyan, mint a cukorbetegségnél, hogy tele a vér glükózzal mégsem szívja fel, megy zsírba. A gyümölcscukortól nem tartanék. Egy kifliben van annyi CH, mint abban ha jóllaksz gyümölcsből.

Tízórai : teljes kiőrlésű dolgokat ajánlom, például a norbi update boltokban ilyeneket árulnak, késztermékeket. a finomított lisztekből készült dologat nem ajánlom, mert kiütik a hasnyálmirigyet és az lesz mint reggel. + 100% whey

Ebéd : csirkemell, de nem 8 deka hanem legalább 350g, zöldségekkel

uzsonna : teljes kiőrölésű dolgok esetleg 100% whey +ban

Vacsora : Csirkemell zöldésgekkel.


A kalóriaszámolgatás szerintem elég nagy hátránya, hogy marhára nem vesz tudomást semmiről.

Amire szükséged lenne az 2*testsúly állati fehérjéből, mert a szervezet ezeket tudja gyorsan hasznosítani.

A szénhidrát bevitel az mindenkinél más, hogy mikor kezd el fogyni, de ajánlott csökkenteni fokozatosan, mert szédülés meg elájulás lesz belőle.


És súlyzós edzés! Fontos. Szerinted viccből vagy érdekből mondom? Ott vagy 130 kilósan nehogy nekem a 2 kilóval kezdjél el állva bicepszezni. Edzés után 100% whey turmix.

Kardió reggel lenne a legjobb, első étkezés előtt.

Egy nap egy edzés és heti egy nap pihenőnap.

Az étrendet pedig pihenőnapon is tartani kell.

2013. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A zsírt én annyira nem számolnám egyébként, mert nem kikerülhető, inkább a telített zsírokat kerüld. Szóval sajtot ilyeneket ne egyél. Meg tejet se igyál, a turmixot is mindig vízzel idd. Fehérje bevitelre jó még a túró a halak a csirke többi része.

A csirkemell igazából azért standard, mert annak a legjobb a fehérje/ár arány, de igazából azt veszel amit akarsz.

2013. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
mai kajám reggel 10 dk grill csirke mell,kifli vége. egy cukormentes hell,ebéd graham kenyér 1 szelet rajta 4 db téliszalámi és 2 light sajt.kaloriabázis szerint össz 292 kalória. nade élek. akkor lehet enni 600 na és 1200 alatt? szédülök de fogyni akarok,senki nem ír semmi hasznosat...
2013. nov. 3. 20:26
 10/25 anonim ***** válasza:
akkor dögölj meg egyél zsömlét meg igyál hellt... mindenki a maga tárán tanul
2013. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!