Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy zsírból vagy izomból fogytam?

Figyelt kérdés

61,7 kg-ról indultam, jelenleg 56,5 kg vagyok.

Nem fogyókúrázok, hanem életmódot váltottam. Napi rendszerességgel (néha néhány nap kimarad) mozgok.



2021. dec. 18. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Sehonnan, mindig fogysz mindkettőből. Ahhoz, hogy inkább zsírból fogyj, fontos a megfelelő fehérje bevitel, az alacsony CH és a mozgás. Amennyiben éhezteted magad, mozgás nélkül az izomból veszteség. Az arányokat kell megtalálni jól!

Mennyi idő alatt fogytál ennyit? Magasságod, korod?

2021. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Testzsírszázalék-mérés egy megbízható módszerrel.

vagy ha (remélhetőleg) csinálsz súlyzós edzéseket, akkor abból is látszik, hogy közben erősebb vagy-e.

Valamennyi mindig megy izomból is, de ilyen viszonylag kis mértékű fogyásnál nem fogsz sokat fogyni izomból, hacsak nem éheztél.

Ha nem volt túl gyors a fogyás (túl nagy a kalóriadeficit) és figyeltél az elegendő fehérje-bevitelre, akkor egészen jól megőrizted az izmokat.

2021. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
2-es vagyok, mondjuk a testzsírszázalék-méréssel az a baj, hogy az induló értéket is kellett volna tudni.
2021. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Október közepén kezdtem az életmódváltást és az utóbbi időben stabilan tartom az 56,5 kg-ot. A megfelelő fehérje mennyiségre figyelek.
2021. dec. 18. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál magasságot, de 2 hónap alatt ez elég nagy súlyvesztesség, nem életmódváltást feltételez. Nagyobb részben izomveszteség lesz.
2021. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig úgy hallottam, hogy teljesen jó mértékben veszítettem súlyt. 165
2021. dec. 18. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de ezek szerint a súlyod normális volt, tehát komoly kalória deficitet csinálsz, ami nem életmód váltást, hanem komoly megszorításokat feltételez.
2021. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem számolok kalóriát, csupán megválogatom, hogy mit viszek be a szervezetembe. Nem éhezek, nem pukkadok ki a kajától. Teljesen komfortosan érzem magam. Pl. a sport is a váltás része.
2021. dec. 18. 23:00
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Marhaság hogy izomból és zsírból is fogyunk mindig. Nekem volt 3 testösszetétel mérésem és az elson stagnált az izmom, a másodikra nőtt. Közben 7 és e kg tiszta zsírt adtam le.


Ha eleget eszel ahhoz hogy izmot építs és mellette erőedzéseket csinálsz akkor az izom megmarad.

Ha nem sportolsz semmit akkor igen, egy kis rész tuti az izomból megy le. Ha eszel elég fehérjét akkor pedig tényleg kis rész, tehát pl fél kg izom, 2 kg zsir.



Amugy onnan tudod hogy nem csak a sulyt nezed hanem képeket, ruhákat és körméreteket. Ha előtte képeid és körméreteid nincsenek, akkor a ruháidon gondold végig hogy eddig pont ugyanígy passzoltak e. Ha érezhetően bővebbel, akkor zsírból fogytál.

Mindez azért mert 1kg izom sokkal kosebb helyet foglal mint egy kg zsír. Tehát ha zsírt adsz ls, térfogatra a tested kisebb lesz

2021. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Körfogatot kell mérni (csípő vagy comb).
2021. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!