Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 3 hét alatt fogytam 4,5...

Ha 3 hét alatt fogytam 4,5 kilót, akkkor az nem zsírból ment le hanem izomból, meg a víz ürült ki belőllem?

Figyelt kérdés

Munkahely valtas miatt mostanaban kevesbe van idom enni, es nem is kivantam annyira az ételeket , mozgasban nem valtozott semmit az életem , es nem is volt stresszes az elmúlt 3 hetem , a munkahely valtas miatt sem vagxok feszült

20 kg felesleg van rajtam , es most hogy feltunt hogy kevesebbet eszek nekem es a paromnak is minden harmadnap mértem magam , most hogy a 3.heten jarok 4,5 kiloval vagyok kevesebb


Kaptam az alkalmon es mondom mikor maskor ha nem most a legidealisabb valami fogyokuraba is belekezdenem hogy nem kivanom annyira az etelt es megvagyok az edessegek nelkul is


Olvastam hogy 20 kilotol megszabadulni legalabb 3 honap kell , nemtudom mennyire igaz ez , es ha heti 1 kilonal tobbet fogyok akkor az nem zsirveszteseg hanem izombol megy le es vozet uriti ki elsosorban a szervezetem


Bar nem ertem rajtam egy csepp izom sincs

Ugye ez az en esetemben nem így van?

Vagy ha holnap megeszek egy jó adag szenhidratban gazdag etelt akkor mar vissza is hizom es lehet a duplajat is?? Akkor most inkabb meg figyeljek od ah egyek es lasabban fogyjak vagy mi?


Annyira orultem hogy lement ennyi is , mivel vilag eletemben tulsulyos voltam es 2-3 kilotol is nehezen szabadultam meg ammit midnig vissza is szedtem


2017. júl. 5. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy víz és izom ment le.

Minden embernek van izma. Azt, hogy te nem látod, még ott van a bőröd alatt.

2017. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pedig remenykedtem hogy nem :/ mert egyaltalan nem dietas kajakat ettem hanem hamburges , es húsok csirkemell comb stb. Inni pedig rengeteget ittam

Nagyon elszomorito

De ha tovabbra is igy marad hogy nem valtoztatok a napi mozgasomon csak a kaloria beviten , akkor fogyhatok zsirbol?

2017. júl. 6. 00:01
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Bar nem ertem rajtam egy csepp izom sincs "


Akkor mi mozgatja a testedet?

A fogyás egyszerű matematika. 1 kg zsír 7000 kalória. Heti 1 kg fogyáshoz ennyivel kell hetente mínuszba kerülni. Az izomvesztés szinte elkerülhetetlen, ahhoz nagyon átgondolt étrend és mozgás kell. Enélkül lehet kevesebb a testsúlyod, de löttyedt, narancsbőrös, kitömött zokni formával.

2017. júl. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 hét alatt 4,5kg az tök oké, nem izom, mert ennyi idő alatt simán lemehet főleg nagy túlsúlyból 2-3 kiló zsír, plusz kiürült a glikogén a szervezetedből és az általa megkötött víz is távozott+ kevesebb kaja=kevesebb salakanyag a bélrendszerbe. Azért ez nem úgy működik, hogy az ember rövid ideig mégha nagyon szarul kajálna is, akkor egyből izmot bont a szervezet, ha így lenne rég kihaltunk volna.
2017. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, előszőr a vérben lévő glükózt használja fel, majd a máj glikogén raktárát,utána a "felesleges" izmot amíg beindul a zsír bontása.

Az átlag ember úgy fél ettől az izomvesztéstől mint a tűztől holott ez szinte egyáltalán nem észrevehető,csak annál aki már pakolt magára izmot az adott alapizomzaton kívül. És értelemszerűen minél kevesebb izom van valakin annál kevesebbet bont le...nem hülye a szervezeted, ha a szervezeted éhezik felkészül mindenre, pl a menekülésre is,amihez ugye nem árt némi izom.

De rengeteg minden befolyásolja még,hogy éppen mit használ fel a szervezet.

Pl ha hideg van, előbb fog az izomhoz nyúlni (fűteni a testet sok energia és az izom ezt elveszi előle)

Míg ha sokat mozogsz, és nem készülsz megfagyni, akkor elsősorban a zsír bomlik, hiszen fölösleges, míg az izom kell (a test számára mindegy, hogy a házat futod körbe, vagy egy farkassal küzdesz a kajáért - mozogsz).


Tehát ha tespedsz egy hideg lakásban, akkor egy deka háj se nagyon fog lemenni rólad, viszont csodálatosan eltűnnek az izmaid :)

2017. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkin van izom s ha ekkora felesleged van, akkor még elég sokat le tud bontani a tested úgy, hogy megmaradjon az egészen esszenciális mennyiség, a régóta keményen koplalóknak van annyi, hogy épphogy működnek.


Nos, nem tudhatom, ebből a 4,5-ből mennyi víz és salakanyag, mennyi izom (bizonyára nem sok, de rossz étrenden több) s mennyi zsír. Ez változó.

A heti 1 kiló jó tipp maximális zsírbontásra minimális izombontással egy nem extrém kövér embernél, persze nyilván van szórás. Ha ennél gyorsabban fogysz, egyél többet.

Viszont az első 1-2 héten rengeteg víz lemehet, van, aki 5 kilót "fogy" az első héten egészségesen, durván leesett szénhidrátbevitellel. Kevés izommal ez nem várható, max. ha előtte vizes az ember, hisz az izmokban tárolt vízből lehet gyorsan sokat veszteni, a glikogénraktárak már csak ilyenek.


A 3. hét már valamivel megbízhatóbb, persze a testsúlyod folyamatosan ugrálhat, ez normális. De az első 1-2 hét a vízvesztés miatt nem megbízható.

2017. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!