Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik olyan valóban, hogy a...

Létezik olyan valóban, hogy a régóta lerakódott zsír nehezebben jön le?

Figyelt kérdés

Többszöri nekifutás után megint elérkeztem ahhoz a súlyhoz, ahonnan már kétszer “visszapattantam”.

170 centi magas vagyok, 115 kilóról indultam, most vagyok 74 kiló.

Ennyi legutóbb 3 éve voltam, kerek egy hónapin keresztül, de innen felmentem 92 kilóra.

Most már másfél hónapja ennyi vagyok, és igyekszem türelmesebb lenni.

Viszont ez alatt a súly alatt legutóbb 15 éves koromban voltam (68 kiló), ami 17 éve volt, de akkor is túlsúlyos voltam. Aztán 17 éves korom óta 72-74 kiló voltam évekig.

Van abban valami , hogy “régóta lerakódott zsír”, és hogy az nehezebben megy le vagy ez hülyeség? Illetve miért állok meg mindig pont ezen a súlyon? Tudom van elméletileg olyan súly, ahol a szervezet jól érzi magát és ahonnan nem szívesen mozdul el. De nem hiszem el, hogy ez nálam ilyen magasan lenne, hiszen még nem érzem magam jól a bőrömben.


2021. dec. 20. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nincs ilyen hogy lerakódott zsír. Már csak azért sincs, mert a zsírsejtekből folyamatosan vesz ki és rak be zsírsavakat a szervezedet. Képzeld el úgy mint a pénztárcádat amibe folyamatosan raksz be és veszel ki papírpénzeket. Ha huzamosabb ideig több megy be, mint ki, akkor vastagabb lesz a pénztárca, fordított esetben vékonyabb.
2021. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Ezeket a régi zsír lerakódásokat már hideg zsíroldóval kell megszüntetni. :D
2021. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előfordul olyan, hogy a szervezetnek van egy bizonyos súlytartománya ahonnan nehezebben mozdul, ès az is megesik, hogy ez valamivel magasabb szinten van, mint azt a fogyni vágyó elkèpzelte.

Próbáld meg a görcsös fogyási cèlokat elengedni, ès inkább ezt a lefogyott súlyt megtartani. Elvègre jobb és egèszsègesebb 74 kilónak lenni mint 92-nek vagy 115- nek.

A magasságodhoz amúgy a 74 nem olyan vèszes. Nyilván nem ez volt a cèlod, ès nyilván nem leszel így vèkony, de sokkal jobban jártál, mintha le sem fogytál volna.

Ès ki tudja, idővel lehet, hogy mèg meg tudsz szabadulni pár kilótól ha adsz magadnak sokkal több időt, türelmesebb vagy, változtatsz a hozzáállásodon. Ha meg nem megy lejjebb, de akkor is egèszsègesebben eszel ès sportolsz, az se akkora tragèdia így, hogy Jóval kisebb a súlyod mint volt.

Nekem sem az volt a cèl amit vègül elèrtem, úgy nèz ki meg is marad az a súly amin már jó ideje stagnálok, de nem azt nèzem, hogy nem vagyok egèszen olyan amit elkèpzeltem, hanem azt, hogy mekkora utat jártam vègig, mennyit küzdöttem, milyen sokat fogytam, stb.

2021. dec. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy "ideális súly", amit az ember szervezete akar úgymond. Ha valaki testileg-lelkileg egészséges, akkor és azt eszi, amit megkíván, akkor szokta ezt a súlyt tartani. Persze ez a szervezet által kívánt súly, nem az embernek tetsző; és sajnos vannak olyanok is, akiknél nincs felső határ.


A régi zsír úgy nehezíti a fogyást, hogy azt jelzi, hogy már régóta fennáll az elhízásra okot adó rossz életmód, amin tényleg egyre nehezebb és nehezebb változtatni az idő előrehaladtával.

2021. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!