Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le, ha 8 kiló...

Hogyan fogyjak le, ha 8 kiló feleslegem van kb?

Figyelt kérdés

így jó? vagy hogyan? kiegészítenétek?

reggeli?mit lehetne? müzli?jó reggelt keksz? 1 db zsemle? vagy mi?

tízórai?

ebéd? stb.. mit lehet uszonnára enni? és vacsorára?1 óra mozgás elég egy napra? és mit ajánlotok?segítsen valaki:S


2010. szept. 7. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Leírom, én mit eszek, nekem bevált, de kilókat ne kérdezz, már csak azért se állok rá mérlegre, mert nem akarom, hogy elvárásom legyen, hogy második hónapban is annyit fogyjak, amennyit az elsőben. A látvány amúgy is sokkal többet jelent :).

Reggeli: 1 magvas zsemle sonkával, zöldségekkel (uborka, paprika ilyenek) / müzli tejjel

Tízórai: 2 tojás / 2 gyümölcs (banánt inkább kerüld, sok cukor van benne)

Ebéd: azt szoktam enni, ami van (1 tányér, de nem púposan :)), ez sajnos nem mindig épp a legmegfelelőbb, de úgy csinálom, hogyha tésztás étel van, akkor ha lehet a tésztát helyettesítem zöldséggel vagy rizzsel, ha pedig nem lehet, akkor kisebb adagot eszek belőle.

Uzsonna: csirke/pulykamell sonka, joghurt, zöldségek - ezeket összekeverem, nagyon finom :), de van, amikor túrót keverek a joghurthoz

Vacsora: nagyon szeretem a tojást, így estére mindig azt eszek, de ide is jöhet akár az is, amit uzsira eszel, illetve, ha az ebéd szárnyashúsból van, akkor azt edd bátran, de ha tésztás étel, akkor semmiképp se edd vacsira is.

Értelemszerűen elhagytam a csokikat, sütiket, tehát mindenféle édességet, felesleges nasikat. Úgy terveztem, hogyha éhes leszek, akkor zöldségeket rágcsálok, mivel kevés kalóriát tartalmaznak, így rengeteg ehetsz belőle egy nap :). Igaz nem szoktam éhes lenni, ez a 3 óránkénti étkezés nagyon bevált.

Ha napi 1 órát rá tudsz szánni a mozgásra, az nagyon jó. Én csak hetente 3x tudok eljárni futni 30-40 perceket, ezenkívül többet sétálok, pl. előbb leszállok buszról.

2010. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)na kb, én is így gondoltam:) véletlenl nem tudod,hogy mennyit fogytál 1 hónap alatt?
2010. szept. 7. 21:46
 3/8 Vidor77 válasza:
A szénhidrát bevitelt csökkenteni kell mindenképpen. cukor, édesség, illetve mindenféle dzsuva(kecsap,majonéz...) is kerülendő. Húst ehetsz de csakis szárnyast. Én december óta csirke rizsen élek.:D De a testmozgás elengedhetetlen része a fogyásnak.
2010. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: tényleg nem tudom, ahogy írtam, nem állok mérlegre. De egészségesen heti 0,5-1 kg-ot lehet leadni, szerintem ilyen étkezéssel, mozgással biztosan ehhez mérten megy le, tehát egy hónap alatt 2-4 kg adható le :). De azért szerintem ez attól is függ, hogy mennyi felesleg van az emberen. 100 kg esetén valószínűsítem, hogy első hónapban hirtelen több is leugorhat, de rajtad csak 8 kg felesleg van (állításod szerint), így 2-4 hónap, mire lemegy. Persze, ha utána visszaállsz a régi életmódodra, akkor felesleges is elkezdened, mivel vissza fogod hízni. De szerintem addigra a mozgást annyira megszokod, hogy nem tudsz majd tőle megválni :).
2010. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És,ha sikerült lefogyom uténa ,mit kell csinálni? Ja és még egy kérdés: Ha nagyon nem bírjátok és úgy érzitek,hogy legszívesebben feladnátok,mit csináltok?
2010. szept. 7. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Eddig még nem éreztem úgy, hogy feladnám. A napi 5 étkezés miatt nem szoktam éhes lenni, így nem tömök magamba felesleges dolgokat. S még tudod miért sem? Mert az jár az eszembe, hogy előbb majd megszakadtam az edzés alatt, nem fogom a kemény munka árán leégetett zsírt 1 csokival, sütivel visszaszedni. Épp valamelyik nap volt itthon fánk. Amikor szóba jött, úgy gondoltam, lehet eszek egyet. Elmentem futni, mire hazajöttem, kész volt, kínáltak, s egyszerűen nem tudtam belőle venni. Ki voltam dögölve, s csak az járt a fejembe, ha megeszem, akkor megint mehetnék annyit futni, mint az előbb :D. Engem ez nagyon tud motiválni, hogy ne egyek felesleges dolgokat. Majd ha jobban birom az edzést, akkor bevállalok egy fánkot, majd este ismét futok egyet, hogy azt is lemozogjam :).

Ha lefogytál, akkor is szükség van a mozgásra az egészséged érdekében, s ugye az egészséges étkezésre is. Semmiképp sem szabad visszatérni a régi életre, a punnyadásra, össze-vissza evésre. Fogyás után egyébként jöhet az alakformálás :), de először fogyj le.

2010. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vidor77 válasza:
Én is csak azt tudom mondani hogy nem szabad a "régi" életformához visszatérni. És a feladás...nekem van egy fotóm amin még igen túlsúlyos voltam és ez jól látható helyen vana szobában azért hogy tudjam milyen voltam vmikor és hogy olyan nem akarok lenni soha többet.engem ez mindig lelkessé tesz hogy edzek és rendesen egyek.
2010. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi,szépen:)
2010. szept. 8. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!