Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit és hogyan kellene...

Mennyit és hogyan kellene fogynom, hogy átlagos testalkatot érjek el?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, amióta dolgozni kezdtem, durván elhanyagoltam magamat súly terén. A környezetem szerint nem kellene fogynom, jól nézek ki így is, viszont én egyáltalán nem érzem így jól magamat és teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy van rajtam jópár kiló felesleg. Szeretnék megszabadulni tőle, de nem tudom, hogy mi lenne az a cél, amit elsőre kellene kitűznöm. A környezetem nem túl segítőkész ebben, így fogalmam sincsen, mi lenne a jó cél...

Még az egyetem alatt 52-54 kg voltam, úgy jól éreztem magamat, de szerintem azt esélytelen, hogy valaha is újra elérjem.


Lemértem magamat, most a 162 cm magasságomhoz a:

- súlyom: 70 kg

- mell kerület: 93 cm

- derék kerület: 73 cm

- csípő legszélesebb pontjánál kerület: 103

- combok kerülete: 63 cm és 63,5 cm


Mi lenne az, ami már úgymond elfogadható lenne?

Illetve tudom, hogy életmód váltás kellene inkább, de ez a gyakorlatban mit jelent? Egészségesen eszek, bár néha előfordul, hogy elcsábulok, mozogni keveset mozgok. Ülőmunkát végzek, heti 5 nap ülöm monitor előtt 9-10 órát plusz utazás, így a mozgást rendszerint hanyagolni szoktam. Tudom, hogy változtatni kellene, de min változtassak?


2022. febr. 1. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségesen eszel és csak néha elcsábulsz azt az életmódot nem nagyon kell leváltani az étkezés szintjén.

A fogyáshoz kalóriadeficit kell, tehát a nagy része az étkezésen múlik. A kalóriadeficithez hozzájarul ha minden étkezéshez eszel zöldséget, mert jobban telít és kevesebb köretet fogsz így enni. Kezdetnek elég lenne olyan változás hogy pl keversz a rizsbe egy kis zöldborsót és ugyanannxit eszel mennyiségre mint máskor. Így aránylag kevesebb a rizs.


Nagxone gészséges és erősen javasolt mellette mozogni. Neked ebben kéne váltani. Én is ülőmunkát végzek napi 2x1 órát utazom. Emellett hétköznap kétszer és hétvégén egyszer megxek el edzőterembe. Be lehet iktatni a napodba ha elhatározod és nagyon akarod. De kezdetnek az is elég lenne ha szombaton és vasárnap sétálnál 1-1,5 órát akár családdal akár egyedül. Esetleg gyorsabb tempóban a jobb keringésért. De ennyi ülőmunka mellett a séta is igen jót fog tenni. A mozgás az egészsegedért is nagyon fotnos lenje nem csak az alakod miatt


Általánosan a BMI mondja meg az ideális testsúlyt de az nem vehető szigorúan, mindenkinek más a teste. Neked az indexed 26,67 (20 és 25 között normális, felette túlsúlyos). Az arany közeputat célozva (23mas BMi ) 60.36 kilót kéne celozni. Derék 70 alatt már jó lenne (saját testem tapasztalataiból kiindulva)


Amit egyébként én csinaltam és mindenkinek ajánlok, hogy kérdezze meg a háziorvosát. Én 66 kg vagyok, 154 cm. Eddig 28 kilót fogytam. Leírtam az adataimat az orvosnak, kimértem a testzsírom és izmom és ezeket is elküldtem. Az orvossal belőttük, hogy menjek 60 kiló alá, most az az új cél

2022. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
75%
Sok mozgás szükséges.
2022. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a részletes válaszodat


2-es, oké, de mit? mozgás és mozgás között is szerintem elég sok különbség van. Pl. ha elkezdek izmot építeni, akkor mindaddig, amíg nem megy le rólam a zsírréteg, szerintem csak még teltebbnek fogok látszódni. De sétával sem biztos, hogy beindul a zsírégetés, ha jól tudom, azt olyan mozgással lehet leginkább elérni, ami felpörgeti a pulzust is.

2022. febr. 1. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Az nagyon nem igaz amit írsz kedves kérdező. Én 94 kilósan kezdtem személyi edzőhöz járni, és folyamatosan kisebb, formásabb lettem (nyilván megfelelő étkezés mellett). Azóta ugye 28 kilónál tartok, kb 6 kg maradt de továbbra is igaz hogy nem látszom teltebbnek az edzéstől, csak formásabbnak. Pedig minden szerénységgel együtt is, elég sok izmot építettem az évek alatt

Nagyon leegyszerusitve az eroedzes zsiregerobb is kert mig a kardional csak abban az idoben egetsz kalorist mikor csinalod, az eroedzes utan tobb oraig, neha masnapig is dolgozik a test , hogy az izmok regeneralodjanak. Raadasul nekem a jol felepitett edzesterv allokepesseget is adott, a vernyomasom is rendbe jott



Olyan sportot válassz amit hosszutavon szivesen csinalsz. Tenyleg ettol lesz a leghatekonyabb. Hiaba kezdesz heti 6szor lepcsozni 2 orakat ha igazabol utalod es egy napig se birod. Attol lesz a fogyas egeszseges es tartos ha hosszu tavon is fenn tudod tartani az eletnmodot.



Kereshetsz pl youtubeon tancos karsios videokat (kyra pro) vagy pilateseket (sanne vloet) vagy edzotermi edzest (sportaholic,) vvagx eljarhatsz furni, biciklizni, kirandulni. A lebnyeg hogy flemenjen a pulzus es heti min 1x 60 perc legyen

2022. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Humor Herold ***** válasza:
100%

Valamit mégiscsak rosszul csinálsz az étkezés terén ha hízol.Az egyik lehetőség hogy amit te egészségesnek gondolsz nem igazán az.Mondjuk nem tápláló ételeket fogyasztasz, amitől nagyon hamar újra éhes leszel és eszel, amitől több kalóriát viszel be, mint a napi szükségleted.A másik hogy az ételek minőségével is probléma van,az összetételével.Pl. túl sok zsírt és szénhidrátot fogyasztasz.

Menj fel egy kalóriás applikációra,pl. a kalóriabázis.Ott azonnal megtudod a napi kalóriaszükségleted.Írd be egy napod étkezését.És látni fogod hogy a kalóriaszükségletedhez képest mennyivel eszel többet.És hogy milyen arányban van a bevitt ételekben a zsír, a szénhidrát, fehérje,rostok,vitaminok,ásványi anyagok.

A kalóriaszükségleted növelheted bármiféle mozgással.Ott lehetőség van különféle sportokat beírni,és láthatod hogy mondjuk negyed óra sétával,vagy fél óra futással mennyi kalóriát használ a szervezeted.Ezzel kicsit tágítani tudod a bevitt napi ételeid mennyiségét.

A különféle appok és kalkulátorok sem 100%-os pontossággal működnek, de azért egy tökéletes útmutatást adnak.Több mintha csak hasra ütve gondolkodna az ember.

És rengeteg ételt találsz ott..kedvedre állíthatsz össze étrendet,ami számodra finom is, és tápláló is, és látod, tudni fogod hogy a megtervezett étrend hány kalóriát tartalmaz és azon belül az ételek hány g zsírt szénhidrátot fehérjét tartalmaznak.

2022. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Pl. ha elkezdek izmot építeni, akkor mindaddig, amíg nem megy le rólam a zsírréteg, szerintem csak még teltebbnek fogok látszódni."

Hülyeség, az izomerősítő mozgásokhoz sok energia kell, izomfejlődéséhez is kell, meg ugye a fenntartáshoz is kell majd még plusz energia, ergo nő az alapanyagcseréd. Mindezek mellett nem csak fogyás, de kinézet és egészségügyi szempontból is nagyon hasznos az ilyen torna.

2022. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!