Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet leadni...

Mennyi idő alatt lehet leadni 5 kilogrammot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért teszem fel ezt a kérdést, mert sajnos felszedtem 5 kilogrammot, amit sajnos látok magamon. Sosem kellett diétáznom, sőt a diéta fogalma ismeretlen volt a számomra. Viszont pár hónapja eltörtem a lábam. 2 hónapig egyáltalán nem tudtam járni… több hónapig mankózás stb. A magas fokú inaktivitás miatt 5 hónap alatt felszaladt rám pár kiló.


Sajnos futni, kocogni menni egyelőre nem tudok, ugyanis szilánkosra tört a combcsontom egy autóbalesetben. Hosszú idő lesz mire 100% rendben lesz a lábam. Szobabiciklim van itthon, de nem érzem olyan hatékonynak mint amikor futni mentem. Az evésre sajnos egyáltalán nem figyelek. Ezen szeretnék javítani. 172 centi vagyok és immár 65 kiló, 60 szeretnék lenni.


Valami ötlet? :(



2022. febr. 12. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

5 kiló egész hamar megvan, nekem 5 hét alatt volt meg a 6 kiló pedig 56 kilóról indultam, így sokkal nagyobb százaléka volt az eredeti testsúlyomnak a leadandó mint nálad. Nem sportoltma nagoyn, kizárólag sétáltam, de azt naponta egész sokat, és figyeltem a kajára, a kaloriabazis.hu-n vezettem hogy mit mennyit eszek, szép lassan beletanultam abba is, hogy bizonyos ételekkel csak szivatom magma mert túl sok lesétálni, vagy utána kiesek a keretből ha vacsorázok, egy péksüti pl elég sok kalória és mivel zsír és cukor meg finomliszt az egész, gyorsan éhes is leszel utána...

Érdemes odafigyelni a magas rost és fehérjebevitelte még a kalóriakeret mellett, ezek biztosítjá khogy ne legyél folyton éhez, nekem időnként 100-150 kalóriányi csoki is belefért, ennek az a szerepe, hogy ne mond azt 2 hét után hogy fuck it...


Ha a kajára figyelsz pár hétig hamar meglesz, egy kiló az körülbelül 7000-7700 kalória minusz, tehát ha mindennap összehozol 500 minuszt akkor kéthetente -1 kiló körül tudsz elérni, ez persze csak körülbelüli, mert a vízháztartás is ingadozik a szervezetben ami miatt néha többet néha nagyon gyorsan kevesebbet mutat a mérleg, de ha most elkezded március végére sima ügy lehet, ha nagoyn nem tudsz mozogni akkor adj magadnak kicsit több időt, de amúgy a bicikli is jó...tudom nehéz elhinni hogy ha nem köpi ki az ember a tüdejét,a ttól még éget kalóriákat...én is nehezen hittem, párom 18 kilót fogyott így, pedig ő is korlátozott a mozgásában, futni nem tud sétálni igen...

2022. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Humor Herold ***** válasza:

A sporttal így csak akkor foglalkozz ha nem esik nehezedre.Én elsősorban a kajálást szedném rendbe.Amihez nem kell a lábad,csak egy kis akaraterő,és ész. Olvass utána a diéta világában.Kalória meghatározás,számlálás.Makro tápanyagok helyes aránya.Pl. ha szénhidrát akkor inkább a lassan felszívódó szénhidrátok,lehetőleg délelőtt,kora délutánig bezáró fogyasztással.Ha zsírok, akkor pedig inkább a telítetlen zsírok a nyerők.Megfelelő mikrotápanyagok.Egy kis tananyag,ismerd meg a táplálkozás világát.Tanulni sosem szégyen.

A mozgásban pedig feltételezem jársz gyógytornára vagy hasonló utókezelésre egy ilyen sérülés következtében.Esetleg ahhoz hasonló gyakorlatokat végezzél elsősorban a felépülés érdekében.

Sérülten,betegen nem sportolunk,nem edzünk.

2022. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló írta, 5 kg leadása 5-6 hét alatt teljesen reális és egészséges is.

Sok nagyon jó kalória számláló van a neten, ezeken ki tudod számolni, hogy a korodhoz és a testalkatodhoz képest mennyi kalóriára van szükséged naponta. Igyekezz a deficitet nem túllépni, és lehetőleg kerülni a túl zsíros, cukros ételeket.

Mozgás terén, nézz utána a Pilates tornának. Ezt eleve a gyógytornából fejlesztették ki, nem túl megerőltető, ugyanakkor rendkívül hatékony. Nem kardio-edzés, de szépen formálja az alakot és erősít is. Ha kedvet érzel hozzá, mindenképpen kérdezd meg a gyógytornászodat vagy az orvost, hogy javasolja-e neked.

Nekem egy súlyos térdsérülés utáni felépülésben segített, és azóta is csinálom rendszeresen.

Ha pedig már jobban érzed magad, akkor lehet lassacskán más sportokat is bevezetni.

Figyelj oda magadra, rendszeres mozgás és helyes étkezés mellett, később sem lesz gondod a kilókkal!

2022. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!