Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyen nyárig izmosabb...

Hogyan legyen nyárig izmosabb testem?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapja, hogy otthon tornázom. Ez általában 1,5-2 órád intenzív edzést jelent, amelyben bőven vannak erősítő gyakorlatok súlyokkal.

Korábban az a tipikus példánya voltam az embereknek, aki már a sport szótól is hidegrázást kapott, szóval a 0 ról kellett kezdenem izmok terén. Szerencsére feleslegem soha nem volt, mindig vékonyabb alkatú voltam.

Elkezdtem ugyan izmosodni, de talán a rendszertelen és kicsapongó táplálkozás miatt vagy az állandó stressznek köszönhetően, de nem túl látványos az eredmény.


Mások napi 20-30 percet járnak le és 1-2 hónap után màr tisztàn látszanak a kockák a hasán vagy a karjai kidolgozottsága.


Mit csinálok rosszul? Milyen módszerek vannak, amelyek segítenének?


Lány vagyok, 21 éves, 156 cm és 44 kg. Átlagosan 1300-1500 kcalt eszek és 70-110 g fehérje mindig megvan.



2022. febr. 15. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10 hónap alatt mennyit gyarapodott a súlyod? Előtte hány kg voltál?
2022. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Lehet hogy az edzésterved nem megfelelő. Ha nem szoktál emelni csak mindig ugyanazokst a gyakorlatokst csinálni akkor megrekedhet a fejlődés.

A kcal jónak tűnik.

2022. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Humor Herold ***** válasza:
A kevesebb néha több. Pihenj többet edzések közt. Nem kell minden nap széthajtani magad. Attól is fejlődik az ember. De valójában az izmok a pihenés időszaka alatt nőnek a megfelelő kajától. Lehet a kajálásod sem jó. Mármint nem a céloknak megfelelő. Ha izmot szeretnél felszedni az csak több kalóriával érhető el. A fehérje jó. De valószínű alacsony a szénhidrát bevitel.
2022. febr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
1300 kalória mellett milyen izmosodást vársz? A látványos izomépítés bizony súlygyarapodással jár, amihez kalóriaplusz kell. 2 óra intenzív edzés mellett szerintem még 2000 kalória is kevés, 1300 mellett egész nap fáradt voltam, kb a tanulásra nem tudtam figyelni, nem hogy izmosabb legyek... (Hasonlóan alacsony vagyok, bár 50 kiló felett, és az bőven nem kövér, hidd el.)
2022. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kcal jónak tűnik?! 1300 kcal, izomépítéshez? Meg fogyáshoz se sok, nemhogy izomépítéshez. Izmot építeni soha az életben nem fogsz 1300 kcal mellett. Egyelőre normálisan, egészségesen, emelt fehérjebevitellel, napi 2 óra edzés mellett alsóhangon 2000 kalóriát, de az nagyon a minimum....Nem fogsz tőle hízni, nyugi.

Én is izmot építek, 165/58 vagyok, heti 5x 1-1.5 óra edzés, napi 2500 kalória, és látványos az eredmény.

2022. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!