Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kizárólag így étkeznék,...

Ha kizárólag így étkeznék, azzal rosszat tennék magammal?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon egészségtelenül élek. Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, de ezeken kívül mindent elkövetek, ami rossz a szervezetemnek. Heti szinten legalább 1 pizza, naponta vagy 2 naponta délutánonként 3-4 db kakaóscsiga vagy ugyanennyi fánk. És az utóbbi időkben észrevettem, hogy már hét közben is megengedek magamnak 1 csomag csipszet, amit akkor kívánok meg mikor megyek délután megvenni a kakaóscsiga vagy fánk adagomat. De olyan is előfordul, hogy 2 csiga és 3 fánk lemegy egy délután. Mindehhez mozgásszegény életmód is társul (irodai munkát végzek). Hétvégén pedig bevásárolok 4 csomag csipszet, 2 üveg szénsavas üdítőt és ezeket 2 nap alatt betermelem. Ráadásként az ebédek sem a legegészségesebbek, amiket fogyasztok. többnyire tészta, valamilyen szósszal vagy egyéb félkész, gyorsan elkészülő étel.


Egy ideje jelez a szervezetem, hogy ezt nem kéne, és mostanában én is késztetést érzek arra, hogy változtassak az étrendemen első körben. Lehet elég drasztikus változás lenne, de arra gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha kizárólag az alábbiakat fogyasztanám minden nap:


Reggeli vagy tízórai: 2 db magvas zsemle vajjal és 1-1 szelet csirkemell sonkával hozzá 1 db paradicsom vagy egy fél kígyóuborka


Ebéd: a Lidlben kapható ez a "salátabox", normál ára olyan 700 ft körül van. Ezt enném 7-ből 5 napon keresztül, szombatra csinálnék magamnak valami tartalmasabb ételt, mondjuk párolt zöldségeket, egy szelet csirkemellel, vasárnap pedig mindig családi ebéd van, azon az 1 napon enném azt, ami van.


Vacsora: ugyanaz lenne, mint a reggeli/tízórai.


Valamint odafigyelnék a folyadékbevitelre, napi szinten 2,5 liter csapvizet meginnék.



2022. márc. 7. 06:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10-es vagyok.


Meg amúgy mi a célod? Fogyni is akarsz, vagy csak életmódot váltani, és szimplán egészségesebb lenni? Mivel ugye ha ilyen keveset eszel, valószínűleg fogsz fogyni, de ez a kalóriabevitel még a fogyáshoz is túl kevés. Szóval ha fogyni is akarsz, akkor is ehetsz ennél többet.

2022. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem eszel változatosabban? Attól hogy ezeket eszed állandóan nem leszel egészségesebb. Megvonni sem kell magadtól semmit mert azzal sem fogsz jó eredményt elérni.

Reggelire tudsz enni teljeskiorlesu kenyeret, zöldségekkel, sonkaval, vagy tükörtojást, főtt tojást, omlettet, rántottát, zabkását úgy elkészítve hogy számodra finom legyen,chia puding, különböző turmixok.

Ebédre megfelelő fehérjét csirke, pulyka, hal, köretnek is ehetsz nyugodtan krumplit, rizst, bulgurt, quinoa, különböző házi készítésű saláta, főzelék.

Nasinak tudsz enni gyümölcsöt, sajtokat, olajos magvat, étcsokit.

Vacsira tudsz csinálni turobol körözöttet vagy akár édesen is. Az üdítőket le tudod cserélni citromos vízre, bele dobálhatsz gyümölcsöket, csinálhatsz gyümölcs, zöldség turmixokat, teát. A cukrot tudod helyettesíteni eritrittel például. Olajat tudod minimalizálni, használj étolaj helyett olivaolajat. Ha édesszájú vagy számtalan süteményt tudsz elkészíteni egészségesebb verzióban.

Tervezd meg előre egy hétre a kaját így eltudod azt kerülni hogy inkább bemenj a boltva venni egy kakaós csigát. Tudsz több napra is főzni akár.

2022. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!


32 éves férfi vagyok, 170 cm, 90-95 kg valahol (nincs mérlegem). Azért írtam a zsemlét, csirkemellsonkát, meg a salátát, mert ezeket egy helyen megkapom, nem kell vesződni az elkészítésével és aránylag szeretem is. De akkor ez egy kicsit árnyaltabb, jobban belegondolva tényleg csak éheztetném magam. A célom hosszú távon egy kis fogyás (25 kg), de nem akarok erre rágörcsölni, illetve az, hogy ne vágjam tönkre idő előtt a szervezetem ezzel a sok szeméttel, amit megeszek.

2022. márc. 7. 12:43
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezzel nincsen baj, de két héten belül olyan falásrohamaid lesznek az éhezéstől, mint a kkkvélet.
2022. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25 kg, az aztán "egy kis" fogyás :D
2022. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
Csődörből vödörbe. Egyszerűen hagyd ki a glutént, és zöldségekkel vidd be a CH-t. A mai étkezésnek pont a glutén a legfőbb átka. És nem csak az arra érzékenyeknek! Ez egy ragacsos anyag, ami leradírozza a bél faláról az azt védő nyálkaréteget. Egy ideig gyorsan visszaépül, tehát nincs ebből gond, de idővel felborul a bélflóra, nem épül vissza a nyálka,a bél áteresztővé válik, és a ma járványszerűen terjedő autoimmun betegségek sorát indítja el.
2022. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!