Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen okból kifolyólag...

Milyen okból kifolyólag hízhattam az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben észrevettem magamon hogy kicsit híztam, eddig mindig ugyanolyan volt a súlyom és a testem, viszont egy éve ez megváltozott. Nem tudom miért, mert különösképpen nem változtattam semmin. Múlt nyáron azt vettem észre, hogy amikor felvettem egy rövidnadrágot, hátul a fenekem kicsit megereszkedett laposabb lett, és alatta is meglátszik kicsit észrevehető narancsbőr, meg a combomon, ez eddig egyáltalán nem volt és nem tudom mitől jelenhetett meg. Egyébként mindig is jó alakom volt meg voltam vele elégedve, meg most is csinos vagyok, csak ez most nagyon zavar nyilván. Vékony vagyok amúgy és formás, 167 cm kb és eddig mindig 53-55 kg körül voltam, de mostanában meg a mérleg 58 vagy közel 60-at mutat (lehet a mérleg hibás volt és nem pontos adatot mutatott, nem tudom). Úgyhogy ez tényleg nagyon zavar és már szeretnék ezen változtatni, nem akarok elhízni.

Oké, vannak azért tényleg rossz szokásaim. Volt egy olyan időszakom régebben hogy egyáltalán nem ittam szénsavas italokat csak vizet és este nem ettem, mert már akkor is figyelni akartam az alakomra. Valahogy ez mindig is bennem volt, hiába volt és van szép vékony alakom, mindig rámjött hogy fogyni akarok, mert mindig a legjobbat akarom kihozni magamból. Na és azóta egyszercsak elkezdtem megint szénsavas italokat inni, meg sok energiaitalt, napi szinten megiszok. De utána sem vettem észre változást, mindig ugyanolyan alakom volt nem fogytam nem híztam, évekig 53-55 kg voltam. Mostanában már eszek este is. Meg édességeket is szoktam. De alapjáraton egyáltalán nem eszek sokat, én nagyon keveset szoktam, egy nap 1-2szer és keveset. Eddig sem sportoltam nagyon és most sem, de akkor is nagyon jó alakom volt. Pedig nagyon érdekel a sport és volt is mikor elmentem párszor kondiba edzeni, csak aztán nem jártam többet mert rossz volt hogy nem értek a gépekhez és nem tudom mit kell csinálni. Személyi edzőt nem fogadnék, nem adnék ki rá pénzt, szerintem magadtól is meg lehetne oldani nélküle. De így annyiba hagytam. És időközben cigizni is elkezdtem, de nem vagyok függő, nagyon keveset szoktam, egy nap kb 2-3 szálat szívok el. Csak azért csinálom mert jól esik.

Szóval igen tudom hogy ez mind nagyon rossz szokás. Édesség, kóla energiaital, esti evés, cigi, mozgáshiány. De mindezek ellenére tényleg nem volt semmi változás sokáig. Egy éve meg jött ez hogy megváltozott szerintem az alakom a combomnál, fenekemnél és hasamnál. Nekem ez nagyon nem tetszik hogy 60 kg lettem és nem akarok elhízni.

Szerintetek mi lehet a gond mit kéne csinálnom a továbbiakban? Ezeket mind elhagyni és edzeni? Egyébként ha edzenék az egyrészt nagyon jót tenne nekem mert imádom az egész kondit, nagyon szeretem csinálni nagyon érdekel. Másrészt meg, mégjobbat ki tudnék hozni az alakomból, formásabb feszesebb szálkásabb lennék amit nagyon szeretnék elérni. Szóval nekem nincsenek hátrányaim a testemre nézve amiből le kéne adni mert kövér lennék, csak mégjobb lehetnék. És ezt egyáltalán nem nagyképűségből mondom, csak nagyon maximalista vagyok ilyen téren is.

Egyébként annyira pánikba jöttem a 60 kg láttán, hogy neten utánaolvastam mi lehet ennek az oka, és köztük találtam olyat is, hogy ez előfordul pl a tinédzserkor lezártakor is, és ez lehet igaz lenne rám, mivel 19 éves vagyok. Ja és az még fontos, hogy semmi betegségem nincs tehát az kizárva. Szóval mit tanácsolnátok?



2022. márc. 13. 16:47
 1/9 Humor Herold ***** válasza:
100%

Hát olvasd el amit leírtál...azt írod nem változtattál semmit mégis hízol.Aztán meg leírtad hogy hát azért több az édesség,meg a cukros ital....hát benne van a válasz a kérdésbe.Ha szeretnéd tartani az alakod, akkor a cukrozott italokat,ételeket kerülni kell.A cukrot a szervezet nem tudja feldolgozni az esetek 99%-ában, és zsírként fogja elraktározni.

Ha mondjuk tudatosan szeretnél helyesen táplálkozni, akkor az életmódváltással jár...esetleg kalória számlálással, étkezések megtervezésével.A sport egy egészséges és jó dolog, formásabb és feszesebb lesz a tested és egy kiskapu hogy általa az adott napon többet ehess.

Szerintem neked nem kell különösebb tudományos magyarázatot keresni arra hogy miért történik veled ami...nagy valószínűség szerint több szénhidrátot és egyúttal cukrot fogyasztasz az egyes táplálékok bevitelével, mint korábban. Ennyi csak a probléma, mondj le, vagy fogd vissza a szénhidrát mennyiséget.

2022. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg is valaszoltad + oregszel
2022. márc. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

5-7 kiló hízás szerintem is gáz, és nem most kezdesz el kamaszodni, plusz te is írtad, előnytelen.

Mindegy, hogy hogyan, többet ettél mint eddig, vagy kevesebbet mozogtál.

Ha számolod a kalóriákat, lemegy.

2022. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"És időközben cigizni is elkezdtem, de nem vagyok függő, nagyon keveset szoktam, egy nap kb 2-3 szálat szívok el."

De függő vagy, hisz rendszeresen szívod, később lesz majd több szál is. Mindenki így kezdi.


Ha többet eszel, meg édességeket is, akkor miért csodálkozol, hogy hízol? Ez ezzel jár.

2022. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Kalória többlet = hízás.

Leírtad, hogy energiaitalozol, szénsavas üdítőket iszol, édességeket eszel. Ez folyékony plusz kalória a napi bevitt táplálék mellett, persze, hogy hízol.


"Pedig nagyon érdekel a sport és volt is mikor elmentem párszor kondiba edzeni, csak aztán nem jártam többet mert rossz volt hogy nem értek a gépekhez és nem tudom mit kell csinálni. Személyi edzőt nem fogadnék, nem adnék ki rá pénzt, szerintem magadtól is meg lehetne oldani nélküle."

Ez nagyon vicces, elmentél kondiba, nem értessz hozzá, ezért abbahagytad, de szerinted meg lehet oldani személyi edző nélkül is, akkor mi a problémád? Tele van ellentmondásokkal az egész írásod. Híztál, de nagyon jó az alakod így is, de azért narancsbőrös vagy és lapos, de azért formás vagy... először találd ki, hogy mi is van, kezdetnek tényleg olvasd vissza párszor értő olvasással, amit ide leírtál...

2022. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Pedig szépen levezetted, hogy miket csinálsz a hízás "érdekében" Hosszútávon a sok nasi, szar, kalóriatöbblet bizony kilók formájában mutatkozik meg.

Először is olvass utána a témának mert nagyon nem vagy képben.

2022. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
60 kiló, jesszusom. 1 centivel vagyok nagyobb, de a lelkemet eladnám ha ennyi lehetnék. Több mint 10-zel vagyok több 0 édesség mellett.
2022. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó, mert nem az édesség miatt hízol önmagában...

Miért is kell lecseszni a kérdezőt, hogy tenni akar magáért?

Te 10-zel több vagy ezért ő is hagyja el magát mint te?

Jézus...

2022. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom mitől hízok, mert elhagyta magát a pajzsmirigyem. Neki meg egészséges és csinos súlya van (a kérdezőnek), mit akarsz? Ezért nem segítettem mert nincs min
2022. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!