Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ilyen...

Hogyan fogyjak le ilyen paraméterekkel?

Figyelt kérdés
Az alapanyagcserém a legtöbb kalkulátor szerint nagyjából kb. 1580, alapjárat kcal pedig 1896. 173 centi és 74 kiló vagyok, nagyjából 10 kilótól szeretnék megszabadulni. Aktivitási szintem sajnos alacsony, heti 1 alkalommal van lehetőségem sportolni jelenleg. Ha heti fél kilót szeretnék leadni, a kaloriabazis.hu napi 1346 kalóriát ír így elő. Azonban én azt hallottam, hogy nem szabad a BMR alá menni, mert akkor a szervezetem elkezd raktározni. Azt szeretném megkérdezni, hogy így ilyen paraméterekkel ideálisan hány kalóriát fogyaszthatok? Sajnos nagyon kezdő vagyok még ebben a témában, előtte soha nem fogyóztam és nem is igazán tartottam számon a kalóriákat.

2022. márc. 14. 16:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy lány vagyok és 22 éves.
2022. márc. 14. 16:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kalkulátorok számai teljesen hihetők az esetedben, nincs se túl nagy zsír, se túl nagy izomtömeged (akkor szoktak felreszámolni)

A helyedben az első héten 1700 (hogy hozzászokj), utána 1620-1650 kcalt ennék. És ez utóbbit tartanám tartósan. A bmr alá tényleg nem szabad menni, azt jól olvastad. Epp ezért ne maga a bmr legyen a keret mert ha egy nap picit alá sikerül, már megérzi az ember teste, te is nehezebben bírod, fáradtabb vagy.

Ami csak tanács no meg hogy ne csak fogyj, hanem egészsgesen is tedd azt:

-minden sós étkezésgez egyél friss zöldséget. Sok benne a rost, jobban eltelít és beviszed vele a vitaminokat. Ugyanis alacsonyabb kcallal nehezebb ugyanannyi vitamint bevinni. De ha figyelünk rá, akkor nem vészes

A másik hogy fehér lisztet ne nagyon egyél mert nem lakat jól sok időre, hamar éhes leszel és nehezebb lesz tartani a keretet. Helyette teljes kiőrlésű dokgok. Cukorral ugyanez.

Viszont a gyümölcsöktől nem kell féln,i szintén vitamin szkntén rost szintén lassítja a felszívódást.

Egy harmadik dolog a folyadék, napi 2.5 liter menjen le. Segíti az anyagcserefolyamatokat, telít, no meg egészséges.

Ha a fentiek mennek, még ezekre lehet figyelni:

Illetve ne teljen el 5 óránál több két étkezés között.

És próbálj reggelire közepesen, ebédre annak kb 1.3-1.4 szeresét, uzsonnára a reggeli kb kétharmadát, vacsira picit kevesebbrt mint a reggeli enni (kaloriaban)

És figyelj a fehérjebevitelre kulon, az tud még ssgiteni. Mivel nem sportolsz tul sokat, kilonkent 1.2 grqmm feherje idealis lehet

2022. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az az igazság, hogy úgy érzem eddig sem ettem többet (legalábbis gyakran biztosan nem) az 1600 kalóriánál, így nem is tudom hogy mehetett fel ennyi plusz kiló... Nasinak chips, csoki nagyon ritkán volt, cukros üdítő is max heti egyszer. Viszont általában nem figyeltem arra, hogy héti ötször étkezzek, gyakran csak reggeli, ebéd és vacsora volt...
2022. márc. 14. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy hányszor eszel egy nap, a kalóriatöbblettől híztál.
2022. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, azzal tisztában vagyok, csak belegondolva, így, hogy naplózóm is a kalóriákat, nem látom, hogy hogy lehetett ennyi kalóriatöblet, miközben most fogyókúra alatt az előírtnál is kevesebb jön össze mindig pedig nem éhezek.

De megpróbálom tartani az előírtakat :)

2022. márc. 14. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!