Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni vágyók! Ti mit tesztek...

Fogyni vágyók! Ti mit tesztek ilyen helyzetekben? Legyek kicsit önző, és legyen a fogyásom az elsődleges, vagy hagyjam magam és engedjek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

-Például sokszor van hogy reggel lenne csak időm mozogni egyet, de a párom mindig mondja hogy inkább maradjak lustálkodjak vele. Engedjek neki szeretetből, vagy igenis magacsoljam meg magam és menjek el futni? Önzőség ez?


-Vagy például ha rokonokhoz megyünk több napra, Önzőség nekik szólni, hogy valami diétásabb ételt is készítsenek, vagy legalább had vigyek magammal én is valamit, ha ez fáradság számukra? Ilyenkor sose merek szólni, mert önzőségnek gondolom.


- Illetve ha valaki vesz, vagy készít nekem szeretetből valami sütit, csokit, mit csináljak? Nyilván finom, megenném, de úgy nem fogok fogyni ha folyton megeszem. Nagyi sütije? Mit kezdjek a csokikkal amit kapok?


Eleve nehéz az életmódváltás számomra, nem tudom hogyan kommunikálnak ezt a környezetemnek hogy vegyenek komolyan is...



2022. márc. 22. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első problémádra szerintem a kompromisszum a megoldás. Pl egyik nap mész futni, másik nap a pároddal vagy. Vagy megvan, hogy heti x alkalommal mész. Így talán könnyebben elfogadja.

Vendégségben szerintem nem önzőség szólni, de ha nem csinálnak semmi diétásat, hát eszel mást, maximum kevesebbet. Nem tudom, milyen gyakran jártok, nekem pl nem befolyásolná az életmódomat az az évi néhány alkalom.

Egy-egy szelet süteménytől sem lesz bajod. A csokit meg elfogadod és szépen beosztod. Nekem van még bontatlan kinder mikulásom tavalyról, majd elhasználom zabkásákba meg hasonlóba.

2022. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

1. Maradok és később állok neki futni.

2. Nem kell diétás étel kha nincs étel allergiad vagy intoleranciad, csupán nem eszed halálra magad.

3. Egy szelet sutitol se fogsz elhízni.

2022. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

1: ha akarok, megyek futni.

2: csak azt (annyit eszem, amennyi belefér a keretembe). Nem kérem h főzzön nekem külön.

3: megköszönöm, odaadom a gyereknek

2022. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A reggelisport olyan dolog, hogy ezt a pároddal kell lerendezni, és megfelelö komprmisszumot közni.

Nem kell semmiféle "diétás" étel, egyszerüen edd, ami van, csak odafigyelve a mennyiségre.

Ugyanis a diétás étrend a fö ok, amiért a legtöbb ember visszahízik - ha visszatérnek a normál étrendre, akkor ugyanúgy teletömik magukat, mint a "diéta" elött.

Ezért kell megtanulni inkább, miböl mennyit érdemes enni ahhoz, hogy ne kezdj hízni.

Ez érvényes az édességekre is, ha kapsz valamit, egyél belöle, de ne egyszerre edd meg az egészet - vagy oszd meg a pároddal.

2022. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
A reggeli futást meg kellene értenie a párodnak. Vendégségbe szólni, hogy főzzek vmi mást külön neked vagy vinni oda kaját, inkább bunkóság mint önzőség. Ha diétázol akkor azonban a néhány alkalmon egyél kevesebbet az adott ételből. Kapott csokit, sütit edd meg elosztva vagy add oda a párodnak.
2022. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Humor Herold ***** válasza:
51%

Feltehetően felnőtt ember vagy...találd fel magad, oldjad meg.

Magyarul csináld úgy, hogy jó legyen :)

Kicsit olyan kifogásszagú...hogy te csinálnád,de hát ez meg ez hátráltat :)

Pl. ne reggel fussál, hanem találj rá más, megfelelő alkalmat, amikor nem ütközik a párod elképzelésébe.Az ilyen ajándékok,meg vendégségek...én ezt elkönyvelem veszteségnek.És a többi napra koncentrálok, amikor a magam ura vagyok...ha mondjuk hétvégén mész zabálni a rokonokhoz, akkor azt egyrészt teheted mértékkel, csak mert hülyén hangzik hogy kijelented előre hogy csináljanak neked külön kaját ...utálni fognak :) Egyél csak.De a hétköznapokra kiemelten figyelj oda mit eszel és mennyit...az legyen rendbe.Az ilyen ajándék csokikat meg talán senki nem nyomja le a torkodon.Ajándékozd tovább, vagy tartalékold, add neki a családba valami kisgyereknek, vagy a párodnak.De néha te is ehetsz ilyesmiket is ha belefér.

Olyan mintha vagy normálisan akarnád csinálni, vagy sehogy. És van egy-két akadály, és inkább már nem is csinálod.Pedig ha azokon a napokon amiken tudod tartani a megfelelő étkezést, tartod...akkor már fejlődni fogsz és eredményesebb leszel mint jelenleg ahogy étkezel.

Ne a környezeted okold , hanem tedd meg amit meglehet.

2022. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A párod gondolom örülne ha leadnál pár kilót. Ilyenkor meg meg kell értenie hogy ennek ára van. No meg te szereted, ő miért nem megy veled futni


Én diétás ételt sosem kérnék. Egyrészt a g4illezett cukkinit is lehet 3 ek olajon sütni, ami meg hiába. Másrészt nem várhatod el. Én mindig is szóltam hogy most odafigyelek hogy mit eszem. Valamiből egyáltalan nem ettem, valamiből meg keveset. Pl sult krumpkibol nem, slataabol sokat, sult csirkecombbol keveset. Meg lehet ezt oldani. Desszertet meg elutasítottqm hogy köwzi most nem.


Amit kapsz, megkoszonod. Csoki elall, ha legkouelebb valaki szulinapja keson jut eszedbe, jol jon az meg. Sutik nagy resze fagyaszthsto. Ha nem akkor megy a munkahelyre, tanccsoportba, kórusba stb stb

2022. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha a párom ilyen érzelmi zsarolgatásokkal próbálkozna, nem lenne sokáig a párom.

Megyek edzeni amikor tervben van és kész, senki sem akadályozhat meg benne. A kedvesem pedig támogatja az életmódváltásomat, főleg mert tudja hogy betegség miatt diétázom és sportolok.

Vendégségbe nagyon ritkán megyek, főleg a kaja miatt, senki sem eszik diétásan a családban. Így az az 1-2 alkalom amikor mégis menni kell, nem oszt nem szoroz. Eszem ami van kisebb adagot, sütit visszautasítom.

Szoktunk kapni édességet, pl mikulásra, karácsonyra, itthon odaadom a férjemnek az én részemet is.

2022. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Ezek csak kifogások sajnos.
2022. márc. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Komolyabb súlyfeleslegem nem volt soha,de a lezárások alatt felszaladt 5 kg,és nagyon zavart.Vettem kondibérletet,de nem tetszett a páromnak,elég sokat veszekedtünk miatta,de így is eljártam.Vendégségben meg szerintem nem illetlenség azt mondani,hogy köszönöm,nem kérek.Ha az is,akkor vállalom,hogy kultúrálatlan vagyok.Az ajándékba kapott csokit meg ki is dobhatod,ha nem tudnak róla,kit érdekel.
2022. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!