Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havi 1 csalónap?

Havi 1 csalónap?

Figyelt kérdés

Ha közvetlenül előtte és utána 1-1 napon csak zsírszegény túróból, nyers zöldségből körözöttet eszek(800 kcal).

Akkor nem rontom el az egészségem?

Alapból normálisan étkezem, csak édességet nem eszek, de másból rendesen.

De havi egyszer....rám jön a nasizabálás, amikor egész nap csak édességet eszek(Kinder pingui, tejberizs, puding, túrórudi, édes péksütik, mogyorókrém, sütiboltos sütik stb, úgy 4000kcal körül, de csak édességből.

A normál napi kcal szükségletem(mozgással, egésznapi tevékenységekkel együttvéve) 2100-2300kcal, munka napokon 2600-2800kcal(aktív vagyok:D)

20/N


2022. márc. 28. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez borzalmas... Nem is értem, ennek mi értelme?
2022. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
20 évesen ennyi ésszel...
2022. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem vészes egyáltalán, ha tényleg havi egy alkalomról van szó, és tényleg csak 4000 kalóriát viszel be aznap, szerintem bőven belefér. Ha tényleg ez szükséges ahhoz, hogy fent tudd tartani az egészséges életmódot, akkor rendben van. Inkább ott csúszna el a dolog, ha emiatt azt mondanád, hogy na még holnap is tartok egy ilyen napot, na még holnap is egy utolsót, stb.

Illetve az hülyeség, hogy előtte és utána nap 800 kalóriát ennél...normálisan egyél előtte és utána is.

2022. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
20%

3-as. Ha jobban elolvasod, láthatod, hogy a kérdező az ún "csalónapon" nem 4000 kalóriát, de 4000 kilokalóriát visz be édességből, ami a normális napi mennyiség kétszerese. Tudom, hogy így terjedt el a világon, hogy nálunk is a kilokalória a sima kalória, ezért is tud zavaró lenni.

A lényeg, hogy szerintem nem egészséges, amit a kérdező csinál.

2022. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

"Tudom, hogy így terjedt el a világon, hogy nálunk is a kilokalória a sima kalória,"


Akkor mi a tökömért kötsz bele?

Nyilván kalóriát ért kcal alatt, mint mindenki más. Ahogy írtad, ez terjedt el.

2022. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3-as, köszi, csak közvetlen piros napok előtt vagyok ilyen.

Az az a havi egy nap, nincs mégegy és mégegy.

#1-2-nek nem tudom mi baja van, de #3 köszi.

2022. márc. 28. 14:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nem fogyózom, csak nem tudtam hova írjam.
2022. márc. 28. 14:20
 8/8 anonim válasza:
5-ös. A lényeg lemaradt az idézetről, de mindegy is, mert 4000 kalória nem egészséges egy nap, akárhonnan nézzük, pláne édességekből.
2022. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!