Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék?

Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Van egy unokahúgom, aki most szeptemberben lesz 14 éves, de eléggé túlsúlyos, és a szülei nem nagyon csinálnak semmit, mondjuk az is igaz, hogy ő is mindent nekem mond, mivel egy utcában lakunk, szinte minden nap találkozunk. Ha elkezdett sportolni, abbahagyta, ami egyébként otthoni edzés volt, sokat eszik, és segíteni szeretnék neki, amiben tudok. Miben tudnék?
2022. ápr. 11. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ő is akar érte tenni? Amúgy meg szimplán segíteni neki, hogy mi az, amit megkéne próbálni kerülnie. Szóval ha sok cukros üdítőt, chipset, csokikat eszik, akkor azokat megkéne próbálni minimalizálni. Nem kell teljesen kizárni, de sok bennük a kalória, ha napi szinten ilyeneket eszik, akkor ezek kizárásával is már lehet, hogy képes lenne fogyni. Meg nyilván megkéne próbálni kevesebbet ennie, mértékkel ennie, de most őszintén, nem tudom hogy ebben te hogy tudsz segíteni. Mármint az, hogy most beérem egy tányérnyi sajtos tésztával, vagy pedig igen is kell a repeta, az akarat kérdése. Szóval nyilván te elmondhatod, hogy milyen ételeket kéne kevesebbet fogyasztani, meg hogy kevesebbet kéne ennie, de ez egyéni döntés, neki kell, hogy legyen elég akaratereje ahhoz, hogy ne egye ki esténként a hűtőt. Amúgy én is 14 évesen eléggé túlsúlyos voltam, 18 évesen sikerült végleg lefogynom, megszabadulnom az összes fölöslegtől. Azelőtt mindig úgy voltam vele, hogy persze, akarok fogyni, de nem nagyon tettem érte semmit. 18 évesen kalóriaszámlálással sikerült lefogyni.
2022. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!