Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajjal csinálhatom a pörköltet?

Nyuszikaa12 kérdése:

Vajjal csinálhatom a pörköltet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdtem fogyókúrázni és 1 hónap alatt 5 kiló már le ment. A párom miatt próbálok úgy főzni hogy őt ne vonjam bele abba hogy csupa diétásakat eszek(ezért nem így van)

Szóval rizseshúst csinálok és nem volt olivaolaj a sparban de helyettesítettem vajjal(egy cikkben olvastam). Szerintetek így is jó lesz a kaja vagy hagyjam?

Amúgy gyors rízst használok és ahhoz nem szoktam rakni olajat ezért próbálom a pörit is úgy csinálni hogy egészségesebb legyen🤗



#diéta #fogyókúra #Ételhelyettesítés
2021. aug. 11. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy, milyen vaj. A legtöbb fajtának magas a zsírtartalma.
2021. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Alacsony zsírtartalmú vajat használunk nagyon régóta.
2021. aug. 11. 15:50
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

AZ "alacsony zsírtartalmú" zsiradék nem alkalmas fözésre zsiradék helyett.

De fogyókúra esetén is használhatsz bármilyen olajat is, egyik sem tartamaz több kalóriát, mint a másik.

A pörkölt meg nem attól lesz egészséges, ha kihagyod belöle a zsiradékot! Használj hozzá olajat, csak kevesebbet, mint ami a legtöbb helyen megszokott, 4-6 adaghoz böven elég egy evökanálnyi, az meg kb 100 kcal összesen.

2021. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Már kész van, nem?


Tehát az a kérdés, hogy te ehetsz-e belőle a diéta miatt?

Persze! Az olajban majdnem 100 g zsír van 100 g termékben. A vajban csak 80-85 gramm, tehát kalóriában még kevesebb is.


Alacsony zsírtartalmú vajat nem ismerek, akkor lehet valamit vajnak nevezni, ha 75 vagy 80% minimum a zsírtartalma. Nem margarinod van?

2021. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nővényi eredetű vajat használunk amiben 20g zsír helyett 9g van🤗
2021. aug. 11. 16:12
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most az a kérdésed, hogy 9 g kevesebb-e, mint 100? (az olajokban 100 g zsír van kb 100 grammban)
2021. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ez lenne
2021. aug. 11. 16:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Növény zsír? Tehát margarin? Annál még az olaj is jobb sok esetben. A margarinok jelentős része még növényt sem látott, mesterségesen állítják elő. Az egyik volt professzorom azzal viccelődött, hogy "ha a kémiai képletét 1 atommal megváltoztatjuk, akkor műanyagot kapunk".
2021. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vaj. Bio boltban vásároljuk szóval 🤷‍♀️
2021. aug. 11. 16:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Na kész lett a pörkölt és valami isteni finom lett szóval valószínűleg még fogom ezt a praktikát használni a jövőben🤗 A bio VAJAT meg nem tudom hogy mennyire "müanyag" én hiszek annak a kis boltnak. Egy nagyon aranyos kis család vezeti. Jóban vagyok velük és szoktak lekvárt adni ajándékba teljesen vegyszer mentes és épp hogy egy minimális cukrot tartalmaz de az íze az 1000x finomabb mint amit a lekvárfőző versenyeken szoktunk kóstólni🤷‍♀️
2021. aug. 11. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!