Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyenek evésrohamaim?

Hogyan ne legyenek evésrohamaim?

Figyelt kérdés
Az évek alatt fogytam és híztam is oda-vissza.És újévtől kezdtem újra fogyni edzéssel meg mindennel,feladtam.Volt amikor éheztettem magam,es ha így folytatódik minden akkor újra ez fog következni mert nem bírom már.Egyfolytában ennék újra,úgy hogy amikor elkezdtem fogyózni semmi se maradt ki,ettem rendesen csak kevesebbet sokkal.nem tudom mi lehet a baj
2022. máj. 9. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen evésrohamoknak csak ritkán az az oka, hogy túl keveset eszel, vagy nem megfelelő tápanyagokat.

Akinek evésrohama van, annak sajna a legprofibb étrenden is szokott lenni, Saját tapasztalat.

Általában valami lelki oka van ennek. Én egy evészavarokban jártas pszichológust javasolnék neked.

2022. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Én pedig egy inzulinrezisztencia kivizsgálást javaslok.
2022. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

az evésrohamoka legtöbbször a test éhezése okozza

ne lefogyni róbálj, hanem egészséges lenni és picit csökkenteni a kalóriabeviteled. egyél rostban, vitaminokban stb gazdag ételeket. tehát az étkezés alapja a gabonák (tk kenyér, bulgur, rizs, köles stb), tejtermékek (túró, joghurt, kefir, sajtok), sovány húsok (magas hústartalmú sonka, szárnyasok, karaj, halak), mértékkel olajos magok (chia, len, mandula, kesu stb), hüvelyesek (bab, lencs, borsó stb) gyümölcsök és zöldségek. minden édes étkezéshez egyél gyümölcsöt és minden sóshoz egy marék zöldséget. ezek a rosttartalom miatt lassítják a felszívódást. Igazából így egészségesen és változatosan tudsz étkezni úgy, hogy hosszútávon is kényelmesen tudd tartani.

A falárohamok elkerüléséhez segít a sok folyadék, sok rost (zöldség, gabona, hüvelyesek), mert jól eltelítenek. Étkezést kihagyni tilos, főleg a reggelit és az ebédet. Kb egynegyede a napi kalóriának a reggeli, harmada az ebéd, ötöde-negyede vacsi és a maradék a köztes étkezések. ne teljen el alváson kívül 4-5 óra úgy, hogy semmit nem ettél. ez segít kordában tartani az inzulinszintet és elkerülni a falásrohamokat

onnan hogy megvan az egészséges étkezés, elkezdhetsz kísérletezni a mennyiségekkel, kalóriákkal. ha szeretnél fogyni, tarts kalóriadeficitet pl egy hónapig. utána 1-2 vagy amíg kényelmes, tartod a súlyod. és ha megint készen állsz rá, megint deficit.

amint egészséges lesz az életmódod, sokkal jobban fogod magad érezni fizikailag és lelkileg is és az hozzá fog segíteni hogy kicsit javuljon a kapcsolatod az ételekkel

2022. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Pszichológus.


És egyenletesen kell elosztani az étkezéseket, a tápanyagokat meg normálisan.

2022. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán ne éheztesd magad...
2022. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam hogy most azt teszem:)

Eszek ahogy tudok és ez a legnagyobb baj..

Ha más nem jön be akkor jön hogy nem eszek es elhatározom

2022. máj. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!