Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evésrohamok leküzdése?

Evésrohamok leküzdése?

Figyelt kérdés

Érzelmi evő vagyok, ha szomorú vagyok csokit eszek, és mikor rámjön az evés, egyszerűen sehogy nem tudok ellenálni.

Próbálok a következményekre koncentrálni, meg arra hogy nem szabad, de egyszerűen nincs elég akaraterőm.

Szeretném, ha nem lenne ilyen központi dolog az életemben az evés, jelenleg mikor hazajövök suliból akkor rögtöj nekiesek a hűtőnek.

Mit tegyek, hogy ellen tudjak állni az evésrohamoknak?



2019. szept. 6. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1- ne legyél szomorú

Na igen, tudom, hogy hangzik de a te cipődben jártam. Depressziós mélyrepülés- 10 kiló plusz. Egyedülhagytak pl mikor éppen nem szerettem magam- chipsz, csoki, minden szar.

Muszáj rendbetenned a környezeted és a hűtőd. És ezt a hazajövök eszek szokást kell megváltoztatni mert ez szokássá vált nálad. Valami egyebet kell csinálni helyette.

Kimenni sétálni egy kört, tanulni, ilyenek.

Az se rossz, ha nem tartasz otthon egészségtelen kaját (bàr magamból kiindulva akkor eszel pástétomos kenyeret ketchuppal, mert mindegy). De az első, hogy próbálj pozitív környezetet biztosítani magadnak

2019. szept. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a tervezés segít. Előre kitalálom, hogy egy nap mit fogok enni (előre beírom a másnapit vagy akár egy hétre előre a kalóriaszámláló programba). Ha úgy érzem tervezéskor, hogy ez egy reális, tartható étrend, és rendben van a makrotápanyag-arány is (azt is számolja a gép), akkor általában be is szoktam tudni tartani.


Az édességnél én azt csinálom, hogy egy kis dobozban minden nap viszek egy nagy kekszet (30 g-os, persze lehet több kicsit is) magammal, és az a desszert ebéd után. Ez sokkal kevesebb kalória, mintha a menzán vennék egy süteményt (mivel azok nagyobbak).


A harmadik trükk, amit szoktak javasolni, hogy legyen bekészítve a hűtőbe megtisztított, összevágott zöldség. Ha hazaérsz, akkor azt edd. Könnyebb egy szokást úgy megváltoztatni, ha valami mást, de minél hasonlóbbat csinálsz helyette. Az előre készüléssel (be kell készíteni a zöldséget a hűtőbe) a gyenge akaraterőd támogatod meg. Ne ostorozd magad amiatt, hogy gyenge, nem sokaknak van erős. Az a trükk, hogy amikor éppen erődnél vagy, akkor úgy igazítod a környezeted, hogy könnyebb legyen az elgyengülés időszakában a célodnál maradni.

2019. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az akaraterő tipikusan akkor szokott semmivé foszlani, ha nagyon kiéhezteted magad. Vigyél magaddal a suliba elég kaját, ne farkaséhesen érkezz haza. Ha mégis hűtő kipakolása helyett még az is jobb, ha van otthon friss gyümölcs, és annak esel neki. A zöldség is nagyon jó persze, ha szívesen eszed.
2019. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!