Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » „Csalónap" ellen valami ötlet?

„Csalónap" ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton meg vagyok elégedve a testemmel, csak 1-2 kg választ már el a célomtól. (Tudom az valószínűleg nem is látszika tükörben, de nekem fontos hogy mit mutat a mérleg, mert olyan sportban versenyzek, ahol súlycsoportok vannak)

Sajnos rá kellett jönnöm, hogy éveken át nagyon durván mérgeztem a testem a rengeteg feldolgozott édességgel és pékárúkkal, stb, úgyhogy szeretnék életmódot váltani. Nem, nem fogyókúrázni. Szeretném, ha végre azt kapná a testem, amit érdemel. Általában ez úgy néz ki, hogy egész héten nagyon jól bírom, egyáltalán nem sóvárgok, viszont hétvégén rámtörnek a falási rohamok. Nem, nem vagyok óriási deficitben, csak valamiért annyira megkívánom ilyenkor azokat, amiket egyébként nem szeretnék enni, hogy nem bírom ki. És ez sajnos nem annyit, hogy megeszek egy kakaós csigát meg egy tábla csokit. Ilyenkor hányásig telezabálom magam. És nem értem mitől jönnek ezek, mert tényleg normális mennyiséget eszem, csak egészségesen. És sajnos ezzel a heti egyszeri rohammal nagyon rosszat tehetek az egészségemnek. Meg persze a fogyásomnak is, de az kevésbé zavar.

Szóval valaki tudna segíteni, hogy mitől vannak ezek, ha alapból mindent megkap a szervezetem?


2022. máj. 15. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez genetikus, beáplítottság és hormonok kérdése. Azzal tudo csókkenteni ha megeszed az edesseget hét közbe. Nekem dietetikus javasolta hogy mivel ebéd után mindig kívánok édesety egy meg egy kocka csokit, két szwm csokis mandulát stb. Rögtön ebéd után és keveset. Az kb elmulasztja a sóvárgást.

A másik trükk ha a kalóriaid nagy rezset reggel és délben viszed be és kevesebbet hagysz estére.

2022. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak reggel és délben eszem, amikor napi 5x étkeztem, bulimiás voltam.
2022. máj. 15. 08:58
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Heti 6 nap diétáját nem fogod leromboli 24 óra alatt fogyás szempontjából, szóval emiatt ne aggódj. A gond inkább azzal van, hogy a tudatod már elfogadta az életmódváltást és a kiegyensúlyozott táplálkozást, de a tudatalattid még mindig kívánja a finom édességeket, a finom péksütiket.

Én kb. 12 éve nem eszek ilyen jellegű feldolgozott élelmiszereket, mégis időnként olyan szinten rámjön, hogy benyomnék egy zacskós levest vagy egy mirelitt pizzát, hogy úgy kell lefogni magam, hogy ne menjek el boltba emiatt. Na nem mintha bármi tragédia történne, ha az ember szökőévente megenne egy-egy zacskós levest, de egyszerűen magam miatt nem akarom, hiszen tudom, hogy egy szar, és csak a benne lévő ízfokozók miatt akarnám megenni, semmi más miatt.

Szerintem a mai modern világban teljességgel kizárni ezeket az élelmiszereket az életedből úgy, hogy egyébként a komplett társadalom ezeken nő fel (sajnos), és valamikor felnőtt korában kapcsol, hogy ez így talán nem annyira jó, az lehetetlen. Én is hányszor belezabálnék a lányom chipsébe, amikor mellettem eszi. Hányszor beugranék a mekibe, amikor minden nap elmegyek előtte. Meg most őszintén, karácsonykor ki bírja megállni, hogy ne egyen anya/mama sütijeiből?

A hangsúly az arányokon van. Ne fogyasszunk minden nap, minden héten ilyen szarságokat. Néha meg lehet inni egy pohár kólát? Nyilván. Minden nap meg lehet inni két üveg kólát? Meg, csak nagyon nem ajánlom. Ez itt a különbség. Ha te heti egyszer fogyasztasz egy kis szemetet, azzal nincs alapvetően semmi gond. Ne zabálj, ne falási rohamszerűen tedd ezt, hanem integráld be az étrendedbe, aztán az sokkal tarthatóbb lesz, nyilván kalória szempontjából is könnyebb lesz menedzselni.

2022. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A szervezet MINDIG túlkompenzál.

Tehát ha valamiből hiányod van, akkor azt többszörösen fogja veled bevitetni...

2022. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
A falásrohamok átalában a rendszertelen étkezés következtében jön elő. Ha egyenletes, normáltartományban tartod a cukrod és az inzulinod, nincsenek falásrohamok.
2022. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egyetlen dolog vált be: amióta akkor, annyit és azt eszem amit tényleg akarok, azóta nincsenek falásrohamok és a koplalás/túlevés állandó váltakozása.

Nyilván ez nem ilyen egyszerű, az elején amikor elkezdtem az "all in" étkezést, nagyon gyorsan szaladtak fel a kilók. Pár hét alatt 15 kilót híztam. Aztán egy ponton megállt a hízás és normalizálódott az étvágyam. Azóta még fogytam is, pedig nem számolok kalóriát és napi ötször eszek. Most kb. 65 kiló vagyok 172 centihez. Előtte voltam 45, aztán 70 is.

Mindent megeszek, időnként csokit, pizzát, hamburgert is, nyilván nem minden nap. Amikor tudod, hogy mindent lehet, tényleg nem fogod állandóan kívánni ezeket, mert a tested is érzi, hogy holnap meg holnapután is ott lesz az a kaja nem kell azonnal megenni.

2022. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az segített, bár az elején nehéz volt, de mára olyan szinten az életem része, hogy már máshogy el sem tudom képzelni...

Nem eszem semmi mást, csakis qzt amit alapanyagjaiból én állítok elő...

Pl ha megkívánom a sajtburgert, akkor csinálok sajtburgert (mellesleg brutálkirály sajtburgert tudok már csinálni)...

De ahhoz a sajtburgerhez én csinálom a bucit, én csinálom a húspogácsát, na jó a sajtokat készen veszem egy helyi termelőtől, nagyon ritkán boltit, majd en állítom össze az egészet... így a végén grammra pintosan tudom, miből mennyit tartalmazhat...

Szoktam olyat is csinálni, hogy kb 2300kcal most a keretem, hogy pl reggeli 1sajtburger, tízórau sajtburger, ebéd 2nagy sajtburger, uzsonna sajtburger, vacsora sajtburger...

Imádom az ilyen napokat és simán meg tudom magamnak oldani, kogy a kcal keretemen bellül maradjak


Persze eleinte nem voltak valami jók a sajtbuciim, de gyakoroltam gyakoroltam, gyakoroltam... és persze nem csak sajtburgert eszem... pizzát, gyrost, dürümöt is tudok...

De persze átlagos kajákat pl sertéspörkölt nokedlivel stb stb...

Lényeg, hogy magamnak főzök sütök mindent úgy mindig tudom mi mennyi és nem is csinálok belőle többet mint amit szabad.

Család eleinte kicsit nyűgös volt miatta, de mára megértették, pláne miután látták, hogy ledobtam 2év alatt 60kg-ot, ma már nem is zavarja őket, hogy teljesen külön koszton vagyok...

És bevásárlásnál is nagy előny, ha a bolt felét eleve nem tekinted élelmiszernek...

2022. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy nem fogom vissza az édességet a 0-ra heti 6 napból, hogy a hetediken meg bezabájak belőle, hanem amikor megkívánok valami édeset, akkor eszek belőle KEVESET. Tehát ha rámjön szerdán, hogy fú, de ennék most egy gombóc fagyit, akkor inkább eszek egyet, minthogy még napokig szenvedjek, és amikor már tényleg nem bírom ki, akkor az egy gombóc helyett rögtön négyet faljak be belőle. Így lelkileg is úgy jön le belőle nekem, hogy de jól esett, tudom rendesen élvezni, és nem kell utána megküzdenem a bűntudattal.
2022. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsaitokat!

Szerintetek hogyha tényleg fokozatosan vonom meg az ilyen feldolgozott ,,élelmiszereket", akkor könnyebb lesz? Eddig mindig azonnal akartam, dehát látjuk mi lett belőle.

2022. máj. 15. 17:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Sosem lesz könnyebb, mert dugig vannak függőséget is okozó ízfokozókkal... jódarabig semmit nem fogsz olyan finomnak érezni, mert nem az ízeket szereted, hanem az ízfokozókkal előállított szuperízeket.
2022. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!