Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » „Csalónap" ellen valami ötlet?

„Csalónap" ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton meg vagyok elégedve a testemmel, csak 1-2 kg választ már el a célomtól. (Tudom az valószínűleg nem is látszika tükörben, de nekem fontos hogy mit mutat a mérleg, mert olyan sportban versenyzek, ahol súlycsoportok vannak)

Sajnos rá kellett jönnöm, hogy éveken át nagyon durván mérgeztem a testem a rengeteg feldolgozott édességgel és pékárúkkal, stb, úgyhogy szeretnék életmódot váltani. Nem, nem fogyókúrázni. Szeretném, ha végre azt kapná a testem, amit érdemel. Általában ez úgy néz ki, hogy egész héten nagyon jól bírom, egyáltalán nem sóvárgok, viszont hétvégén rámtörnek a falási rohamok. Nem, nem vagyok óriási deficitben, csak valamiért annyira megkívánom ilyenkor azokat, amiket egyébként nem szeretnék enni, hogy nem bírom ki. És ez sajnos nem annyit, hogy megeszek egy kakaós csigát meg egy tábla csokit. Ilyenkor hányásig telezabálom magam. És nem értem mitől jönnek ezek, mert tényleg normális mennyiséget eszem, csak egészségesen. És sajnos ezzel a heti egyszeri rohammal nagyon rosszat tehetek az egészségemnek. Meg persze a fogyásomnak is, de az kevésbé zavar.

Szóval valaki tudna segíteni, hogy mitől vannak ezek, ha alapból mindent megkap a szervezetem?


2022. máj. 15. 08:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10

Ez nem igaz, én nagyon szeretem a salátákat, itthon készített főételeket, stb, és többségben ezeket is eszem, viszont szeretném teljesen elhagyni a feldolgozott cuccokat. Finomnak találok én mindent is.

2022. máj. 15. 20:18
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor döntsd el, és hagyd el... de akkor ne tarts csalónapokat és ne sirankozz a hiányán.
2022. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Pszichológiai problémákra jellemző ez, amit a korábbi bulimia is mutat. Teljesen mindegy, mennyire eszel jól hét közben, mivel lelki okok miatt tör rád a falásroham, ami addig tart, amíg tényleg nagyon rosszul leszel.

Bulimia általában érzelmi hiány miatt alakul ki, vagyis az étellel akar valaki örömöt okozni magának, elnyomni a szeretethiányt, amiben van.


Te csak felhagytál a hánytatással, vagy kezeltek is?

2022. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Voltam vele az iskolapszichológusnál, de érdemi kezelést nem kaptam. Aztán amióta nem hánytatom magam, azóta futással próbálok konpenzálni.
2022. máj. 16. 15:06
 15/16 anonim ***** válasza:

A probléma a fejedben van. Nem bántásból írom, hanem mert szerintem így van.

A józan eszed tudja mit kell tenned az egészségesebb étrendért, csinálod is, de időnként rádtör a sóvárgás.

Ha régen ettél ilyesmiket, esélyes hogy függővé váltál, nálam pl ez a fő probléma.

Ennek ellenére lefogytam, de csak úgy sikerült, hogy havi 1x tudatosan csalónapozok. Egyéb esetben ha mondjuk kihagyok másfél hónapot, jön egy olyan roham amit képtelen vagyok kontrollálni és 3 napig nagyon sok édességet megeszek. Így inkább havi 1 fix nappal elkerülöm ezeket a nagy rohamokat.

Nem jó, tisztában vagyok vele, DE jobb mintha teljesen átvenné az uralmat a függőségem megint. Így legalább tudok kontrollt tartani.

2022. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én is próbáltam már pszichésen vizsgálni, dietetikussal is próbálkoztam, de akkor súlyosbodott el főleg a bulimiám. Orvosnál is jártam, vérvételen, hátha valami nagy hiányt szenvedek, de állítólag makk egészséges vagyok. Még egy cukor/inzulin vizsgálat várat magára. Tényleg nem tudom már mi a baj, de aludni sem tudok, aminek következménye, hogy még több kortizol termelődik, ezért a helyzet egyre rosszabb az egészségem szempontjából, mint mentálisan, mint fizikailag.

2022. máj. 16. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!