Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnék így is fogyni?

Tudnék így is fogyni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 168cm körül vagyok és 81kg, lány. 24 éves.

Egyedül élek és elkezdtem rendszeresen ebédet rendelni (leves+második) egy helyi étteremből. Miért? Egy magamra sosem tudtam annyit főzni amennyi kellett. Sokszor kidobtam ételt mert nem kellett vagy megromlott. Nem is tudok olyan változatosan főzni. Mindig csak idegeskedtem és agyaltam állandóan, hogy na ma mit főzzek? Na és ilyenkor jött az, hogy elmentem a boltba és összevissza vettem mű kajákat és ezzel le is rendeztem a "főzést".

Jelenleg reggelizek, 1 óra fele jön az ebéd amiből eszek és olyan 5 fele megeszem a maradékot.

Milyen ételek szoktak lenni? Felsorolom a jelenlegi hetemet. Másodikból lehet választani, van A és B opció ugye.

Hétfő: Magyaros burgonyaleves és borsostokány tésztával.

Kedd: nem kértem levest mert olyan volt amit nem szeretek, magyaros töltöttkaraj volt a második hagymás burgonyával.

Szerda: Karfiolleves és bakonyi szelet tésztával.

Csütörtök: Csirkeraguleves és fasírt kelkáposztafőzelékkel.

Péntek: Itt sem kértem levest, a második debreczeni tokány volt tésztával.

Szombat: Bográcsgulyás és aranygaluska vanília sodóval. (szombatonként csak egy második van, általában édes szokott lenni)

Vasárnap: Ilyenkor nincs étel kiszállítás.

Mit gondoltok? Őszintén.

Így elég sok pénzt spórolok. Amikor magamra főztem rengeteg pénzt kidobtam feleslegesen és sajnos nem vagyok tele, hogy megengedhetném magamnak.



2022. máj. 15. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ezek az olcsó(bb) menük általában olcsó alapanyagokból állnak: tészta, rizs, krumpli. A leves zsíros vagy olajos. Fogyás szempontjából nem jó, de egyébként sem, mert vitaminban szegény, például zöldséget lényegében nem tartalmaz.
2022. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként nem nagy adagok. Sosincs teljesen tele az ételhordó. Mellette pedig mozgok is, sok víz, kávézni szoktam csak. Édesszájú sem vagyok.

Van egy másik étterem amit most néztem. Ott van fitnes menü. Lehet inkább azt kéne megpróbálnom?

Itt van pár étel ebből a menüből: Csirkemell csíkok mediterrán pennével

Gombás harcsapaprikás tk galuskával

Zöldséges csirke saslik currys bulgurral

Sóska főzelék sült virslivel

Rakott zöldségmix darálthússal

2022. máj. 15. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogyni a kalóriadeficittől fogsz. Számolni kell, egyszerű matek. Ha az általad felsorolt ételek mellett tartósan kalóriadeficitben vagy, akkor fogsz fogyni. Ha nem nem vagy tartósan kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Ennyi.

Hiába írod le a komplett menü minden egyes részletét, nem ez a lényeg. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, fogj egy konyhai mérleget, vezesd a kalóriákat, legyél deficitben, és akkor mindegy, hogy magyaros burgonyalevest vagy kelkáposzta főzeléket eszel, fogyni fogsz. Nem attól fogsz fogyni, hogy "műkaják" helyett most étteremből rendelsz. Műkajával is lehet fogyni, ha van kalóriadeficit. Nyilván az egészséged meghálálja, ha minőségi ételeket fogyasztasz szemét helyett, de fogyás szempontjából ennek nincs relevanciája.

2022. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Számoltam is tavaly egy darabig, de beleuntam, volt, hogy elfelejtettem aztán hagytam is. Kiiktattam a csipszeket, üdítőket, kenyeret, energiaitalt, cukrot. Ugye mozogni is elkezdtem. Szerintem áttérek erre a fitnes menüre ami azért jobb, mint amit a kérdésemben említett ételek.
2022. máj. 15. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól fogsz fogyni, ha borsos tokány helyett most fitnesz sóska főzeléket fogsz enni sült virslivel, hanem a kalóriadeficittől, úgyhogy hiába unod, célszerű lenne számolgatni azokat a fránya kalóriákat, ugyanis így a szerencsére bízod a sorsod.
2022. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy jó lesz vagy se, ahogy a többiek is mondták. A másik mindenesetre jobbam hangzik, az már kilépett a krumpli-rizs-tészta szentháromságból egy kicsit.


Én amúgy jobbam szeretek magamra főzni, mióta életmódot váltottam. A husit frissen sütöm, de a sali pillanatok alatt megvan, mindig elfogy, hiszen szinte korlátlanul lehet enni (zöldsalira gondolok).

2022. máj. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan helyről rendelj ahol kiírják a kalóriatartalmat. Egy átlagosnak kinéző adag pl tokányban körettel 900-1100 kcal van. Ha eszel reggelit az jó lenne tudni mennyi, de legyen 400. Iszol egy tejes kvt az plus lz 50. Megvan az 1550 ami kb egész napi kval kéne legyen.

Ezen kívül ez nem túl tápanyagdús, kevés a rost stb



Amit nagyon ajánlok, egészséges rendwlős oldal vagy ahol van kalória. Pl vitalkonyha, etkezzjol, egeszsegkonyha es nagyobb cegeknek pl teletal is van mar egeszseges opcio. Ezek jobban eltelitenek a minosegi alapanyagokkal

2022. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!