Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Enyhe pajzsmirigy alulműködése...

Enyhe pajzsmirigy alulműködésem van, hogy gyorsíthatnám a fogyást?

Figyelt kérdés

Annyira nem súlyos, a doki szerint még nem érdemes gyógyszert szednem rá. Elkezdtem jódot szedni, az remélhetőleg segít majd.

20 kg feleslegem van, 15-öt szeretnék még leadni. Bár így sem leszek nádszálvékony, nem is szeretnék az lenni.

3 hónapja figyelek oda arra, hogy mit eszem és azóta edzek is, heti 2 futás és 2 konditermi súlyzós edzés, és még így is csak 5 kg-t fogytam ez idő alatt, nagy kalóriadeficittel.


Reggelim általában: tk magos zsömle 50 gramm sonkával, zöldséggel, humusszal. Néha egy apró kocka camambertet eszem hozzá.


Tízórai: 1 alma vagy semmi, mert későn reggelizem


Ebéd: általában valamilyen főzelék, vagy sült csirkecomb / mell, ritkábban sertés (pl tarja vagy karaj), körettel, de az összérték nem haladja meg az 550-600 kcalt. Vagy hagyományos ételek diétásan elkészítve, pl. paradicsomos húsgombóc.


Edzés előtt: 1 banán / müzliszelet


Edzés után 1 fehérjeturmix


Vacsora: 2 tojás zöldségekkel egy fél zsömlével, vagy 1 csomag light mozzarella paradicsommal, néha tonhalsaláta mustárosan.


Napi 3 kávét iszom édesítővel, és egy löttyintésnyi tejjel. Hozzáadott cukrot semmihez nem használok, bár nem is vagyok édesszájú. Néha veszek egy másfél literes édesítőszeres üdítőt, de ennyi.


1 hónapja vezetem, hogy mit eszem, mit iszom, és az átlag kalóriabevitelem 1600-1800 körül van. Bármilyen tanácsot megfogadok.


27n


2022. máj. 31. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A doki mondta a jódot, vagy saját elhatározásból szeded...?

Egyáltalán mitől van az alulműködés...? Ha autoimmun, akkor tilos jódot szedni... csak úgy mondom....

2022. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Doki javasolta, nem autoimmun.
2022. máj. 31. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent mintaszerűen csinálsz, csak így tovább. Nem nagyon tudod egészséges keretek között gyorsítani a fogyást. Türelem kell, semmi más. Sok sikert és drukkolok
2022. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kitartó maradok. :)
2022. jún. 1. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!