Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulmüködés...

Pajzsmirigy alulmüködés melett, hogy tudtatok lefogyni?

Figyelt kérdés
Tsh szintem be van állítva átlagosra. Szénhidrát napi 60-120 gramm közt van.

2021. júl. 25. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Én pm alulműködés, IR és PCOS mellett, lowcarb életmóddal fogytam le. Ch 80-90g között. Igaz, még 9kg hátra van, viszont sokat lefogytam, nagyon nagy volt a felesleg. 170kg voltam,

most 74. TSH- m 8,6 körül volt, a legutóbbi labor szerint 1,4. Mindez csak az életmódváltással ( majdnem 2,5 éve). Nem szedek gyógyszereket!

2021. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A barátnőm sajnos sehogy pedig mindent kipróbált
2021. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha a TSH normális és a szénhidrát kevés, akkor a sport maradt, mint megoldás.
2021. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Volt itt is már válasz ilyesmi kérdésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..
2021. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit felhasználsz. Ez az alulműködés miatt alacsonyabb lehet, mint egy egészséges embernél, hosszabb ideig kell kitartani, de nem lehetetlen fogyni.
2021. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Én sehogy, pedig szedek gyógyszert egy éve (ugyanazt a kis adagot). Soha NEM diétázok; amit én csinálok, az vagy koplalás, vagy éhezés inkább. Kis étvágy, nagy önutálat, ez van. Akkor is lefaraghatatlanul 73 kiló vagyok, folyton várom a 74-et, vagy a kövit. És jön is. Hogy ezt miért csinálom? Az utolsó kommentelő "miatt", mert igaza van, a természet kalóriatörvénye megszeghetetlen, muszáj működnie. Egyszer. Ha valaki, én tudok várni. Csak egy példa volt, mennyire nem tudnak működni a dolgok.
2021. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Remélem nem miattam, hanem magad miatt próbálsz lefogyni.

Keress más hozzáállást vagy egy megfelelő tanácsadót.

De nem is koplalásról beszéltem.

Igen, a természet kalóriatörvénye megszeghetetlen.

2021. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

7. Azért ez elég ellentmondásosnak tűnik. Egyszer azt írod hogy kevesebb kcalt kell bevinnie mint amit felhasznál, de a pm alulműködés miatt ez alacsonyabb szinten van, mint egy egêszséges embernek. Máskor meg azt, hogy nem koplalásról beszélsz. Most akkor?

A hormonàlis/ anyagcserezavarokkal pont az a probléma, hogy az anyagcsere durván belassul, és kvázi ha normalisan eszel nem fogysz ( vagy hízhatsz is), ha fogyni akarsz kevesebbet kell enni, majd' éhenhalsz mégse fogysz, vagy elhanyagolható mértékben, és azért még élni, dolgozni menni, sportolni is menni kéne, de miből, mikor az embernek kevés kaja mellett nincs semmi energiája?

Persze vannak emberek akik még a nyilvánvaló hormonális hátráltató tényezőket is tagadják, ha fogyásról van szó, és nem lehet a fejükbe verni, hogy a test soha nem volt, nincs és nem is lesz egy puszta számológép ( kcal elmélet), hanem azok a fránya hormonok igen csak be tudnak kavarni a mateknak.

2021. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7. A komment tartalma miatt pontosabban, ami az előbb említett kalóriatörvény, de főleg az abban való hit miatt. De ezt így nem is mondanám, hogy LE akarok fogyni. Cél nélkül is nagyon hajt valami ebben az egészben. Meg eddig két orvos is azt mondta hogy egyszerűen ilyen vagyok, és egyébként volt is kitől örökölnöm a formát.

8-asnak is igaza van, végig.:)👍

2021. júl. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

9. nem kell benne hinni, attól még egy megváltoztathatatlan tény. nem elmélet, hanem tudományos tény.

ezért írtam, hogy más hozzáállás (nem tudom mit csinálsz, azon kívül, hogy azt mondod, hogy "éhezel") és megfelelő tanácsadó (mondjuk egy 3. vagy 4. orvos, aki nem tárja szét a kezét, hogy ez van, ezt örökölted - bár értem, hogy ezt könnyebb elfogadni és feladni, de azt is tudom, hogy azért, mert a másik út tényleg rohadt nehéz)


8-asnak nincs végig igaza, de ezt is értem, hogy könnyebb elfogadni.

a hormonok nem a mateknak kavarnak be, hanem az anyagcserének, illetve pontosabban utána az anyagcsere a hormonoknak, egyfajta ördögi körként.

a kalóriadeficit nem egyenlő a koplalással, az egészséges emberhez képest nagyobb kalóriaégetés szintén nem egyenlő a koplalással (magasabb fizikai aktivitás szükséges pl.)

ha valaki kizárólag azzal akar kompenzálni, hogy minél kevesebbet eszik, illetve éhezik, annak valóban nem lesz energiája semmire, így még kevesebbet mozog (nem csak konkrét edzésről beszélek, hanem a normál napi aktivitásról, szívesebben van mozdulatlanul az ember, mert a szervezet sunyi módon ezt is megspórolja. olyan dolog pl. hogy ha eddig pl. nagy mozdulatokkal gesztikulált valaki beszéd közben mint egy olasz, akkor a durván lecsökkentett kalóriával szinte észrevétlenül még ez is lecsökken).

a gyógyszerek elviekben normalizálják az alulműködést, de van akinek hormonok kombinációjára van szüksége. nem tudom most mit szedsz, de esetleg T3 (aktív hormon) és T4 (szintroid) kombináció jobban segíthet (nem vagyok orvos, dietetikusnak tanulok, de legfőképpen fogalmam sincs semmiről veled kapcsolatban, csak amit leírtál, de esetleg ezt felvetheted az orvosodnak).

a tünetek enyhítésére kipróbálhatsz különböző étrendeket (nem az éhezést), és igyekezz növelni az aktivitásodat (súlyzós, saját testsúlyos edzés és kardió kombinációja).

az első válaszoló pl. szénhidrátszegény diétát folytatott és bár ezen az oldalon már sokszor sokan próbálták elmagyarázni neki, hogy nem a csökkentett szénhidrát, hanem a kalóriadeficit miatt fogyott, ez teljesen lényegtelen az ő szempontjából, hiszen lefogyott és ez a lényeg (és a fogyás - nem a szénhidrát kerülése - miatt a sokféle problémája is kvázi megszűnt, ami nagyon örvendetes). esetleg próbálkozz meg ezzel - vagy bármi más diétával (étrenddel), amivel jól érzed magad.

a másik út persze, hogy elfogadod, hogy ez van, nincs mit tenni, és ez természetesen a legkönnyebb, de nem oldja meg a problémáidat.

2021. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!