Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van csalókajád? Mi az? És mik...

Van csalókajád? Mi az? És mik azok amik tiltólistásak?

Figyelt kérdés
Akkor válaszoljatok kérlek ha diétázol (vagyis ha speciális életmodot követsz)

2022. máj. 31. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

SEMMIFÉLE tiltólistás élelmiszerem nincs.

Mindent eszem, megfelelö mennyiségban, kalóriaszámolással.

2022. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem eszem normál tésztát, olajban sült dolgokat, csokit. Nem azért mert ne lehetne ezekkel is fogyni, hanem mert nekem lemondással járna beépíteni őket, más étkezésre kevesebb jutna
2022. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Pálmazsír, pálmaolaj, kiemelkedő környezeti kárral vagy állatkínzással (pl libamáj) járó termékek tiltólistán vannak.

Csalókajáim nincsenek, mindig finomat és kellő mennyiséget eszek, kalóriadeficitben is. Nem ennék szívesebben mekis kaját vagy kockacukrot mondjuk egy otthoni padlizsános-csirkés gnocchi vagy gulyásleves helyett.

2022. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Én tartom magam a TÉNÉ (teljes értékű növényi étrend) szabályaihoz, tehát ha így nézve elég sok tiltólistás élelmiszerem van, valójában viszont nem hiszek a tiltásokban. Az az étkezési zavarok melegágya, amikor valaki annyira ráfeszül a "tiszta étkezésre, meg a healthy lifestyle-re", hogy az élelmiszerek 90 százalékát kikuázza az étrendből teljesen felesleges módon, ha pedig hirtelen olyan kaját van lehetősége csak fogyasztani, ami nem illik bele az ő baromságába, akkor teljesen összeomlik. Ezért nem szabad tiltólistákat készíteni táplálkozás terén. Persze tudjuk, hogy minimalizálni kell a cukrot, a feldolgozott élelmiszert, a telített zsírt, meg még számos egyebet, de ezt már mindenki kívülről fújja. Teljesen igazak ezek a megszorítások, azonban a világ nem dől össze, ha szökőévente egyszer az ember megeszik egy csokit, vagy egy hot dogot.

Csalókajám azért nincs, mert jelenleg nem diétázok, de amikor verseny miatt kellett több héten át, akkor is belekalkuláltam a kalóriakeretembe ezeket a bizonyos csalókajákat. Viszont ez a szó sem a legjobb, mert felesleges bűntudatot kelt. Egy étkezés ne legyen már soha csalás.

2022. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Hogyne lenne:)

Elég szigorú speciális diétát követek a mindennapokban, most már több mint 3 éve, mert nekem ez tesz jót. De havi 1 csalónapot ki szoktam élvezni.

Ilyenkor jöhet minden ami máskor nem. Pl fehérlisztes péksütik, fehér lisztes tészta (zacsis smack leves), kínai kaja, meki/kfc/gyros, cukros édességek, csipszek.

Tulajdonképpen a csalónapom arról szól, hogy azt eszem amit igazán kívánok, de mivel újra elhíznék tőlük, és újra kialakulna az erős függőségem is ezek iránt, (ha gyakrabban enném őket), amit nem nagyon tudok kordában tartani, ezért csak havonta egyszer engedem meg magamnak ezeket. Amúgy nem, mert minél gyakrabban eszem annál jobban rájuk kattanok. Az 1 hónap 1 nap teljesen jól működik számomra. A teljes kizárás viszont megint csak nem jó nekem, mert azt meg hosszútávon nem tudom elviselni. Szóval kompromisszumos megoldás nekem a csalónap, és abszolut jól működik.:)

Lefogytam, jól érzem magam, le is mondtam dolgokról meg nem is. A kecske is jól lakik, és a káposzta is megmarad.

2022. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Cukorbeteg vagyok, de igazából általában mindent eszek, csak általában alternatívákat. Szóval nem fehér kenyeret, hanem másmilyet, stb, szóval ilyen szempontból nálam nem nagyon vannak tiltólistás ételek, mert amit szeretek, de a cukorbetegségem miatt nem annyira kéne fogyasztani, azok helyére általában találtam egy alternatívát amivel meg vagyok elégedve. Viszont az Aldiban kapható egy bizonyos chips, amit évek óta imádok, és arról nem mondok le. Az a csaló kajám, néha szoktam enni és mértékkel.


De amúgy fogytam is 45 kilót, de akkor sem volt kifejezetten tiltólistát étel. Én mértékkel mindenből eszek. Kenyér, tészta, stb. Mértékkel mindenből szoktam. Néha még a chips mellett instant étellel is vétkezem, meg kínai kaját is szoktam enni havonta 1x, de ott is brokkolis csirkét, ami szerintem viszonylag elfogadható választás.


Szóval én általában alternatívákat keresek, de azt is csak a cukorbetegségem miatt, viszont így kimondottan nincs tiltólistás ételem, meg ugye fogytam is sokat, de akkor sem voltam úgy vele, hogy "most hogy fogyózom, ezt a bizonyos ételt muszáj kitiltanom".

2022. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nálam semmi nem tiltólistás, de ha valamit mondani kellene, az az alkohol. Nekem brutál étvágyat csinál, és ha még másnapos is vagyok, akkor duplán zabálok.
2022. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Jégkrém. Heti egyszer. Másnap vagy előtte nap duplán ledolgozom
2022. jún. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Diétázom, mert gluténérzékeny vagyok, azaz NINCSEN csalónapom. Soha, egyetlen falat normális süteményt, stb. sem eszem.
2022. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Nincs szükség tiltólistára mert a kalóriakeret számít. Én pl. tegnap pizzát ettem és nem léptem túl a keretem. Persze nem egy dobozzal hanem 3 szeletet és mivel tudtam h este pizzát fogok enni, az ebédem a szokásosnál kissé kalória szegényebb volt, így simán belefért este a pizza. Heti 1x egy fél doboz Pringlest is szoktam enni de szintén nem túl lépve a keretem. Szóval nem jó teljesen kizárni olyan dolgokat amit nagyon szeretsz, csak a mértékletességre kell oda figyelni. Meg amit írtam, hogy ha tudod h délután hamburgert vagy oldalast fogsz enni, a többi étkezésed már ne legyen magas kaloria tartalmú. Egyébként 80%-ban tisztán étkezem, sok zöldség, gyümölcs, rizsfélék, csirke marha, halak de néha kell egy kis trash food is.
2022. jún. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!