Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyek egészségesebb?

Hogyan legyek egészségesebb?

Figyelt kérdés
Egy év múlva lesz az esküvőm és szeretnék addigra szebb és formásabb lenni. Nem csak az esküvő miatt, hanem mert utána babát is szeretnénk és egészséges akarok lenni. Hogyan kezdjek neki? Ti mit sportoltok ilyen melegben? Illetve milyen ételekkel és gyógynövényekkel érhetném el mindezt? Nem eszem túl egészségesen, 70 kg vagyok (168 cm), a bőrömön is látszik, hogy sok cukrot és zsírt eszem, sokszor vannak pattanásaim, a hátamon is, a felkarom hátsó része állandóan piros sebekkel van tele, elvileg ez is az étkezéssel köthető össze (hormonális problémám nincs). Szeretnék egy egyensúlyt találni, már sokszor nekiálltam, de mindig túlhajtottam magam és elfáradtam vagy lebetegedtem, aztán abbahagytam. Lehet interneten jó edzésterveket és tartható mintaétrendeket találni vagy jobb ha keresek edzőt és/vagy táplálkozási tanácsadót?
2022. aug. 2. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Én esténként szoktam biciklizni, amikor már nem olyan erős a nap. Ettől jókedvem is lesz!
2022. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Jó minőségü, tápláló, váltizatos etelek. Sok rost es folyadék.

Keress rá arra hogy okostányér és próbáld aszerint összeállítani az étkezéseidet. Egy bögre zöldségy sovány hús, lassú szénhidrát (gabonák tk kenxer, krumpli, bab, borso stb), és minimális jó zsír.

Előbb próbálj jó sokat utánaolvasni és ha úgy se megy utána érdemes taplálkozási tanácsadó vagy dietetikus. Ha formásodni, izmosodni is szeretnél, akkor edző is. Habár legtöbb edző minimálisan tud segíteni étkezésben is.


Példák teljes értekű étkezésekre


Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Sokkal egésszégesebb anelkuk. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni. Kiszamolod barmelyik netes kalkulatorral a BMR odat abbol a napi kaloriazsuksegletet. A bmrnal tobbet, a kaloriaszuksegletnel kevesebbet kell enni es azzal lehet fogyni



Sport: én ilyen melegben a légkondis edzoterembe jaroky en ezt elvezem. De ugyanugy lehet biciklizni futni stb. Azoktol viszont formasodni, izmot felszedni nem fogsz

2022. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!