Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételek kaphatóak...

Milyen ételek kaphatóak amiben nincs só, cukor, vagy nagyon minimális?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem feltétlen a diéta a célom, csak egyszerűen elegem van, hogy bármit vesz az ember mindenben tele van sóval, vagy cukorral. Nincs már egy olyan ostya féle sem amit régen lehetett kapni, semleges íze volt egy kis kömény volt benne pl. a Ziegler-nek volt egy rágcsája, vagy a sajtosa. A sok gyümölcs, zöldség egyoldalú egy idő után, a hús nagyon drága lett, abból én vissza vettem A felvágottak iszonyatos sósak vagy fűszeresek, nem jó. Szeretnék az egészségemre is vigyázni, mert magas vérnyomásos vagyok és a vesém működése sem az igazi. Mit tanácsoltok, tudtok mik azok az élelmiszerek (bolti) ami ehető és nem sós, édes? Valami semleges dolog a puffasztott rizsen kívül.

#cukormentesség #sós mentes ételek
2022. aug. 22. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Tescoban lehet venni mindennentes hosszú kukoricapufit.

A vesédet a szívgyógyszerek verik oda, azzal sajnos nem tudsz mit kezdeni, idővel le fog állni.

Ehetsz még olajos magokat is.

De úgy alapvetően a nassolást 0 közelébe kéne vinni.

2022. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem szedek szív gyógyszert, szívemnek nincs baja. A vesém a magas vérnyomástól sérült nem vészes még az állapota. Magas vérnyomásra szedek csak gyógyszert.
2022. aug. 22. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor ételeket vagy inkább nasikat keresel?


A puffasztott rizs tipikusan ilyen rágcsa, de sok értelme nincsen. :)


Felvágott helyett vegyél karajt, vagy pulykamellet, és minimális fűszerezéssel süsd meg egyben. Utána hidegen vékonyra szeletelve tudod kenyérrel is enni. Olcsóbb, mint a felvágott, és 100% hús.

2022. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csirke, pulykamellsonkák nincsenek túlfűszerezve

Korpovit keksz teljesen íztelen

De a legjobb, ha sajátmagad csinálsz nasikat, annyi cukorral, amennyi neked jólesik.

2022. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
69%

A legjobb, minden mentes étel: [link]

De amúgy komolyra véve a szót: normál, bolti élelmiszerekből ha nem extrém mennyiséget eszel, akkor túl sok sót nem fogsz bevinni a szervezetedbe. Cukrot is legfeljebb csak az édességekből és üdítőkből. Sóból kell eleget fogyasztani, hogy megfelelően működjön a szervezet. Főleg a szívre van rossz hatással a minimalizált só bevitel. (Az egyik volt osztálytársam kint él Floridában, ott az iskolába ahova a fia jár, megpróbálták minimalizálni a sómennyiséget az iskolai kajákban (úgy mint ahogy azt itthon is tették). Rá is álltak a só kihagyására mindenből, egészen míg egy oda járó lány szívrohamban esett össze. Kiderült, hogy annyira kevés sót vitt be, hogy emiatt volt a szívrohama. A szülei beperelték az iskolát az "egészségtelen" ételek miatt, kaptak egy rakás pénzt, és utána az iskola átgondolta ezt a kérdést. Azóta fix 2 gramm só kerül az egész napra szánt ételekbe, ezt az értéket tartják megfelelőnek az oda járó gyerekeknek. Ezen felül minden szülő annyi sót ad a gyerekének, amennyit szerinte kellene bevinnie naponta. Ők megkérdezték, hogy mennyi lenne a minimális és az ajánlott. Grammba átszámolva minimum 2, az ajánlott pedig 4 gramm lenne. Ez felnőtt adagban kb. 3 és 6 grammnak felel meg. Jelentősen ez alá én semmiképp nem mennék sófogyasztásban. Amikor elmesélte ezt a volt osztálytársam, után kb. 2 hétig minden nap figyeltem, hogy mennyi sót viszek be. Felírtam miben mennyi van és én mennyit raktam az ételekbe. Napi 7 grammra jött ki az átlagom normál étkezéssel. Úgyhogy én nem is változtattam semmin a só miatt. Szerintem számold össze te is, hogy naponta mennyit viszel be. Ha 10 gramm fölött van, én csak akkor változtatnék rajta.) A közepes mennyiségű cukorfogyasztásnak sincs semmi negatív hatása. Nem egészségtelen, a közhiedelemmel ellentétben nem attól lesz cukorbeteg az ember. A bevitt kalóriák számát tudja megdobni jelentősen. Ha ez probléma, akkor vissza kell venni a cukros ételekből. Kiváltani nem hiszem, hogy tudod őket. A legtöbben nem szeretnének olyan édességet fogyasztani, ami nem édes és ezáltal nem finom. Emlékszem azokra a Ziegler ostyákra amit írtál, a nem édes verziónak rettenetes íze volt, nálunk egyedül a papám szerette a családban, vettünk is neki jópárszor, majd egyszer nem volt többet a boltban, rákérdeztem, és azt mondta a boltos, hogy többet nem forgalmazza az az üzletlánc, mert szinte senki sem vette. Tehát az ilyen jellegű rágcsákra nem igazán van ma már kereslet. Nálunk az egyik kis boltban lehetett még fél éve kapni (lehet most is van) olyan háztartási kekszet, amiben alig volt cukor. Asszem 5 gramm / 100 gramm körül volt. Kisbabáknak vitték általában. A nápolyik és hasonlók édességeknek nagyon nincs jó ízük cukor nélkül, szerintem ilyet nem is fogsz találni.

2022. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségek, husok, gabonák, hüvelyesek, kézműves pékség kenyerei
2022. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Feldolgozatlan élelmiszereket kell enni, elkészíteni otthon, amúgy is az a legegészségesebb.

Zabpehely fahéjjal, gyümülcsökkel, túrókrém zöldségekkel, főzelékek hüvelyesekből vagy zöldségből, natúr hús megpirítva fűszerekkel, gyümölcsök, olajos magok, köretnek rizs, bulgur, köles, natúr joghurt, lenmag. Rengeteg lehetőség van, én boltban csak alapanyagokat veszek, lásd fentiek, és magamnak készítem el.

2022. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Valóban az a legjobb ha magam készítek mindent, ezt meg is fogadom :) Jó egészséget mindenkinek!
2022. aug. 23. 09:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, a legjobb, és legolcsóbb, ha magadnak csinálsz rágcsákat. Illetve a sótlan olajos magvak. Nézz utána zabkeksz recepteknek, nyugodtan felezd, harmadold a cukor mennyiséget, vagy helyettesítsd édesítőszerrel (bár szvsz, a kevés cukor kevésbé megterhelő a vesédnek, mint a sok édesítő, de nem vagyok orvos).

A felvágott vs rendes húst nem nagyon értem. Mármint ha a hús szerinted drága, akkor a felvágott, aminek a kilóára minimum a duplája, az miért nem? Nem vagyok alkalom adtán a felvágottak ellen, de rendes húsból is lehet szendvicset csinálni, vagy bármit, és annyi só lesz benne, amennyit beleteszel.

2022. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utánanézhetsz a TÉNÉ életmódnak es recepteknek is, ott is ez az elv érvényesül, feldolgozatlan élelmiszerek, egeszséges hozzávalók. Ott mondjuk húst nem fogyasztanak, de persze azt neked nem kell elhagyni.
2022. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!