Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a kollagén...

Létezik, hogy a kollagén súlygyarapodást okoz?

Figyelt kérdés
Valaszaitokat koszonom!
2022. aug. 30. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

inkább az a kaja, amiben a kollagént megeszed...

Pl. ha csülök formájában viszed be... :)

2022. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fogyokurazom, nagyon figyelek a kajara. Napi 3szor eszek keveset. Nasi, tiltott dolgok, stb kizarva. Ennyi ido alatt eddig normal esetben csokkent a sulyom, de most 3 het alatt 2kg-mal gyarapodott. Haj problemara kezdtem napi 4 kapszulat szedni. Letezik, hogy megkotne a vizet?
2022. aug. 30. 11:28
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem, biztosan nem a kollagén okozza.

Főleg nem az a minimális mennyiség ami az ilyen kapszulákban van.

Valószínűleg nincsenek rendben vagy a kalóriák vagy ami valószínűbb, a makrók.

No meg az ételek minősége.

De pl fokozott étvágyat tudnak okozni ezek a kapszulák

2022. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Mit jelent az a tipikus Nők Lapjás kifejezés, miszerint "figyelsz a kajára"? Csak mert ha nem számolod a kalóriákat, nem menedzseled a bevitt energiamennyiséget, nem vagy kalóriadeficitben, akkor hiába eszel napi háromszor "keveset", hiába tiltott a nasi (jelentsen az bármit is), nem fogsz fogyni. Számolod a kalóriákat, ugye?

Egyébként három hét alatt 2 kilót hízni gyakorlatilag értelmezhetetlen. Egy teljesen átlagos, egészséges ember testsúlya is simán ingadozik (víz, széklet, salak, stb.) akár egyetlen nap alatt is 1-2-3 kilót. 2 kiló hízás nem hízás, pláne három hét alatt. 5-6 kiló már hízás, az már más téma, de 2 kiló nem.

A kollagén kapszula pedig valószínűleg a nullához közeli kalóriatartalommal bír, tehát nem valószínű, hogy attól hízni tudnál. Egyébként az utóbbi években számos tanulmány és metaanalízis bizonyította, hogy a kollagén kiegészítőknek semmi pozitív hatása nincs az izületekre, a bőrre vagy a hajzatra, maximum csak placebo. A vízmegkötési tulajdonságával kapcsolatban pedig én nem tudok kutatási anyagról.

2022. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Biztos nem. Az egész fogyásom alatt szedtem kollagént, és nem keveset fogytam. A hajamnak és a bőrömnek is érezhetően jót tett!!! De a testsúlyváltozáshoz semmi köze. Most is szedem, mégis tartom a lefogyott súlyom. Mert odafigyelek a kajára:) ugyanúgy, és sportolok.
2022. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem
2022. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
A hajban nincs kollagén, értelmetlen "hajproblémára" kollagént szedni. Ráadásul ha még növesztené a hajat, az is több hónap, mire hatása lesz. Vizet viszont megköthet szerte a testben. Egyébként is, 2 kg változás egy nőnél simán a menstruációs ciklus alatt megvan, szóval ez nem mérvadó.
2022. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi kalóriát eszel? Ez a legfőbb kérdés.
2022. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kb.1300-1500 kaloria kozott. Tobbszor fogyokuraztam mar, nem vagyok fiatal. Igazabol az szurt szemet, hogy eddig mindig a reggeli sulyom volt a legkevesebb, most meg a napkozbeni. Reggel-este veszem be a tablettat. Figyelem mar 3 hete. Eddig reggelente nagyjabol -1 kg, voltam kevesebb, mint elozo este. Beveszem a kollagent 1 pohar vizzel, tobbet nem eszem, nem iszom es reggel meg az a 2dl tobblet is megvan.
2022. aug. 30. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Elszámolod a kalóriát. Lehetetlen amit írsz.
2022. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!