Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyózzak megfelelően?...

Hogyan fogyózzak megfelelően? 18 éves vagyok, 170cm és 117kg.

Figyelt kérdés
Valaki segítene? Nagyon nagy a testzsírszázalékom és szeretnék lefogyni. Az étkezést betegesen betartom, semmi kenyeret vagy bármilyen felesleges szénhidrátot nem eszek. Betartom a 3 fő étkezést és nagyon keveset eszek. Csak a könnyített kardiót tudom csinálni, de pár napja abból sincs erőm 10 percnél többet.. úgy érzem semmi energiám és erőm sincs. El vagyok keseredve :(

2022. szept. 14. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd ide a tegnapi kajálásodat.
2022. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az étkezést betegesen betartom, semmi kenyeret vagy bármilyen felesleges szénhidrátot nem eszek"

Ez Nők Lapja szint. Amíg azt hiszed, hogy közvetlenül a kenyér vagy a szénhidrát hízlal, addig nehéz dolgod lesz.

"Betartom a 3 fő étkezést"

A főétkezés lehet 2 is, 4 is, 5 is, 6 is. Nem ezen fog múlni a fogyásod. Fontos a rendszeres, elosztott táplálkozás, ez világos, de a fogyásra ténylegesen nincs hatással.

"nagyon keveset eszek"

Számolod a kalóriákat? Csak mert nem mindegy, hogy szemre és érzésre eszel keveset, vagy számok szintjén is, matematika szintjén is. Előbbi semmit nem jelent, utóbbin azonban a fogyásod múlik.

"Csak a könnyített kardiót tudom csinálni"

Ez gondolom valami YouTube videós ugrálgatás vagy földön fetrengés, igaz? Nem csoda, hogy ehhez nincs energiád, és el vagy keseredve.

Első körben képbe kell kerülj, mert teljes homály, tudás nélkül pedig nem lesz életmódváltás, márpedig neked arra van szükséged, nem puszta fogyózásra. Fogyni a tartós kalóriadeficittől fogsz, amit egy kiegyensúlyozott és változatos étrend által kell tartanod. Ha a tartós kalóriadeficit adott, akkor fogyni fogsz. Ha lefogytál, akkor be kell állnod egy szintentartó kalóriabevitelre (itt jön képbe az életmódváltás), nem elhanyagolva a kiegyensúlyozott és változatos étrendet. A táplálkozás mellett pedig meg kell tanulnod mozogni. Választanod kell egy mozgásformát, ami motivál, ami tetszik, amiben örömöd leled. Túlsúlytól függően lehet, hogy a sétáláson vagy a biciklizésen kívül jelenleg még esélyed sincs másra. Nem baj, akkor itt kell elkezdeni (és nem kamu YouTube workout baromságokkal, mert azok sehova nem vezetnek). Hosszútávra gondolkozz, informálódj, tanulj. Kezdd azzal, hogy ezt a cikket elolvasod:

[link]

Viszont esetedben tényleg annyira extrém a túlsúlyod, hogy nem ártana, ha konzultálsz egy dietetikussal, aztán akár egy hiteles személyi edzővel is. Ez már nem biztos, hogy az a szint, ahol nulla tudással otthon magadra mernélek hagyni.

2022. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De nem kell nagyon keveset enni. Ne éheztesd magad, mert akkor csak idő kérdése míg feladod és bezabálsz. Nem koplalással fogyunk. Számolj kalóriát, számold ki kalkulátorokkal, hogy mennyit kéne enned heti 0,5/1 kg fogyáshoz. Nem jó, ahogy fogyni akarsz. Hasonló magassághoz én is voltam ennyi kiló, most 65 vagyok. Eszek kenyeret, napi ötször étkezem, és normális mennyiségeket eszem, nem vagyok éhes. Nem kell koplalni a fogyáshoz, lehet azt normálisan is.
2022. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%
Jól meghíztál, barátom
2022. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából már egy jó ideje úgy csinálom, hogy teljesen elkerülöm a kenyeret és sokmindent, amit leírtam. És amikor eszek, akkor keveset. Étkezés végén viszek be kis gyümölcsöt meg vizet.

Ezzel a módszerrel egyáltalán nem kívánom, hogy bármiből is bezabáljak és éhes sem maradok.

Remélem továbbra is hatékony módszer lesz. Most ráálltam a mérlegre, pár kilóval kevesebbet mutat.

2022. szept. 14. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem a kenyeret kell kerülni, nem a Femina.hu-ról kell tájékozódni, hanem meg kell tanulni kalóriát számolni egy telefonos alkalmazással. Ha tartós kalóriadeficitben vagy, akkor fogysz, ha nem vagy, akkor nem fogysz. Tartós kalóriadeficitet el lehet érni koplalással és önsanyargatással, de el lehet érni kiegyensúlyozott és változatos táplálkozással is. Utóbbit javaslom.
2022. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl keveset eszel! A szénhidrát pedig fontos, teljes kiőlrésű, rozs és purpur kenyeret nyugodtan ehetsz. Többit irtam priviben
2022. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Teljesen igazad van. Viszont amit most csinálok, ahhoz nekem nem kell megsanyargatnom magam, mert eddig végig azt tapasztaltam, hogy nem maradtam éhes 😁


És a kalóriadeficit megvan, mert a kajából így keveset viszek be, mint amit a szervezetem alapvetően és mozgás mellett összesen eléget.

A mérlegen valóban láttam, hogy egyre-egyre kevesebbet mutat.

Inkább az izgat engem, hogy vajon ha jelentőset fogyok, utána is hatékony marad-e a módszer.

Mert ugye a súlyomból nem nehéz fogyni.

Amúgy mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!

2022. szept. 14. 17:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8: egyre kevesebbet kell majd enned. Én 10 kilónként csökkentettem a keretem.
2022. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy "Csak a könnyített kardiót tudom csinálni, de pár napja abból sincs erőm 10 percnél többet.. úgy érzem semmi energiám és erőm sincs. El vagyok keseredve :("


Nyilván ez azért van, mert nem jó a módszered. Túl keveset eszel.

2022. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!