Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan emberrel, aki konkrétan lesz*rja a diétát?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek megmondta az orvos, hogy le kell fogynia. Borzalmasan kövér, ehhelyett röhög rajta, és össze vissza eszik, vállalhatatlan időpontokban. Pl: hajnal 3 kor főtt ételt melegít, reggelire 6 szelet szendvics megkenyve zsírral, májjal, szalámit pakol rá és ez mind fehér kenyérrel. Vacsorára pizzát rendel, vagy a haspók étteremből családi menüt magának. Egész nap ül, nem mozog. Evés után büfög, fingik, vigyorog. Borzalmasan undorító ember. Be van dagadva a bokája, lóg a hasa, pffadt az arca, alig vánszorog ha felkel. Én mikor diétáztam kiröhögött mialatt tömte magába a hamburgereket. Többször mondtam neki, hogy az orvos nem véletlenül mondta neked, hogy diétázz, mozogj, meg hogy ne egyen ilyen vackokat hajnalban, késő este, de nem érdekli. Tudom én, hogy az ő egészsége, de azért ez brutális. Nője sose volt, nem is lesz, mert még ráadásul igénytelen 40 évessen.

#lustaság #evés #nemdiétázik
2022. okt. 21. 14:10
1 2
 11/16 NTBS ***** válasza:
Semmit.
2022. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen kövér is marad.

Te meg keress kevésbé toxikus barátokat

2022. okt. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt marhára semmi közöd nincs hozzá. Az ő dolga.

Másrészt a legalapvetőbb dolog a fogyás/ életmódváltás kapcsán az, hogy ezt minden érintettnek, magának kell akarnia!!!

Addig amíg benne nem alakul ki valami olyan motiváció amibe kapaszkodni tud, addig felesleges b***sztatni mert NEM fog változni.

Majd amikor már minden nap fájni fog valamije, vagy éjszakánként arra riad, hogy nem kap levegőt, és úgy érzi most már elég rossz a helyzet, dönteni fog a fogyás mellett. Vagy nem, de az is egy döntés.

Az első és legfontosabb lépés az, hogy neki kell akarnia. Másképp soha az èletben nem fog lefogyni. Ennyi.

Hidd el, tapasztalatból írom. Tudom milyen az amikor próbálkozik az ember, de nem igazán megy a dolog, meg nincs meg nagyon a motiváció sem, meg amikor nagyon akarod de nem megy mégsem, és elvesztesz minden reményt, aztán feladod x időre, és hogy milyen az amikor már átkattan az ember, és annak az okait is ismerem.

Voltam kórosan elhízva, és most már egy ideje normál testsúllyal élek, tehát van tapasztalatom mind fizikai, mind mentális, lelki oldalról, miken megy keresztül az ember, mennyire nehéz ez... Én végigcsináltam.

Ezért írom, hogy rá kell hagyni. Mert kizárólag neki kell akarnia. Anélkül nem megy.

És mindentől függetlenül, szerintem az az undorító ember, aki úgy nyilvánul meg emberi lényekről mint ahogy te teszed. Csak mert őt az ételek teszik boldoggá, a függője, attól még nem undorító ember, csak beteg. Ha az alkohol meg drogfüggőséget a betegséggel azonosítják, márpedig így van, akkor bizony az ételfüggőség is az. Mert ugyanúgy képes ez is függőséget okozni. Amiről abszolut nem olyan könnyű kitörni. Sőt, nem is lehet igazán. Maximum mértéket lehet tartani. Ami valakinek jobban megy, van akinek kevésbé. Az étel valójában nem is olyan dolog amit végleg le tud tenni az ember. Hisz nélküle nem élhetünk.

2022. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő élete, max meghal. Semmit nem tehetsz, ha Ő nem akar változtatni.
2022. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy az ismerősödnek fogyni kellene, ehhhelyett fehér kenyeret eszik zsírral kenyve, ráadasul 40 évesssen... nos, szerintem semmit sem lehet csinálni. Negyven éves felnőttről van szó. Az orvos véleményét már hallotta. Ha segítségre van szüksége, majd szól.
2022. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem lehet vele mit kezdeni, de az ilyen ember végülis csak saját magával csesz ki. Szar lehet így élni.
2022. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!