Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek lenne értelme?

Szerintetek ennek lenne értelme?

Figyelt kérdés

Én egy alacsony nő vagyok, és több cikket elolvasva (+saját tapasztalat alapján is) mostmár látom, hogy alacsonyként valamivel nehezebb leadni akár csak pár kilót is, mint normál magasságú emberként. Nincs rajtam abszolút sok felesleg, tényleg pár kilóról lenne szó, és nem is akarom ilyen drasztikus 1-2 hét alatt leadni, mert az is hülyeség.

Próbáltam többféle internetes oldalon kiszámolni a deficitemet (mozgás mellett), de nem igazán válik be. Ott 1400-1500 kaloriákat mutatott minden, ami alapból nekem fura, mert szerintem túl sok egy fogyáshoz, hiába edzek sűrűn.

Valahol olvastam, hogy a kisebb termetű nőknek van egy módszer, hogy egymás után 2 napig 1100 kalóriát esznek, aztán minden 3. napon pedig 1600-at, ezzel is kicsit megtévesztve az anyagcserét, ami ennek hatására bizonyosan felgyorsul, és megakadályozza, hogy túl sok egymás utáni alacsony kalóriás nap miatt belassuljon az egész anyagcsere rendszer.

Szerintetek ennek lenne értelme kipróbálni? Vagy ha esetleg van még ilyen kisebb sorstársam, neki hogy sikerült tartósabban leadni pár kilót? (És tényleg nem beszélek itt nagy feleslegekről, szimplán jobban szeretném érezni magam a bőrömben).



2022. nov. 5. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Átlagolva ez napi 1266 kalória, ami kevés. Hány cm és kg vagy?

Egyébként a kérdésedre válaszolva, nincs értelme.

2022. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
155 cm és kb 49-50 kg. Az a baj, hogy az a felcsúszott pár kiló meg nem izom, hanem inkább zsír... és ezt látom is.
2022. nov. 5. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De mégis hová akarsz fogyni?


Inkább járj el futni vagy kardiozni. Az állóképességeden is javít, valamennyit fogysz tőle, de neked nem kell célzottan fogyókúrázni.

2022. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit olvastál az tudományosan sohasem bizonyított bullsh...
2022. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy testképzavaros.. Minden napra jut egy? :D Nincs baj a súlyoddal.


Ha jobban szeretnél kinézni, akkor súlyzós edzéseket végezz, magas fehérjebevitellel. Ennyi.

2022. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!