Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kollagént fogyáskor érdemes...

Kollagént fogyáskor érdemes elkezdeni szedni hogy feszes maradjon a bőr vagy fogyás után?

Figyelt kérdés

Fogyásba szeretnék kezdeni és félek attól hogy fog lógni a bőr. Valószinűleg mindennap fogok edző terembe jàrni legalább 1 órát. Kollagént hogy feszes mradjon a bőr fogyás kezdetekor vagy inkább fogyàs után érdemes szedni? Ki melyik kollagént ajánlja?

(21 éves vagyok)


2022. dec. 7. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Az összes tanulmány és kutatási anyag egyetért abban, hogy a szájon át szedhető orális kollagén kiegészítők semmilyen pozitív hatást nem gyakorolnak a bőrre, a hajzatra, az izületrendszerre vagy az izomzatra, de tudom, hogy az elmúlt években a laikus nők körében divat inni azt a rózsaszín-citromsárga átverést. A kérdésedre az a válasz, hogy se a fogyókúra ideje alatt, se a fogyókúra után nem érdemes pénzt költeni kollagénre.
2022. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Akkor több ismerősöm, akik szednek kollagént és állítják, hogy enyhíti a térd, vagy vállfájdalmukat, mind a placebóhatás miatt érzik így? Amikor leállnak a kollagénnel, egyből elkezd újra fájni...
2022. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

"több ismerősöm, akik szednek kollagént és állítják, hogy enyhíti a térd, vagy vállfájdalmukat, mind a placebóhatás miatt érzik így?"

Igen. Sajnos a vizsgálati anyagok és a tudományok laboreredményekre, illetve mérésekre alapozva állítják a kollagén kiegészítők hatástalanságát, nem ismerősök által hallott élménybeszámolókra alapozva.

[link]

2022. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A bőröd attól függően fog lógni, hogy mennyit fogysz, mennyire rugalmas a bőröd, ez utóbbi pedig genetika. Sajnos sokat valóban nem tudsz tenni. Q10, retinol tartalmú krémet kenhetsz a bőrödre, de nem lesz túl nagy hatása. Minimális talán, meg egy jól hidratált, jó vérkeringésű bőr jobban is alkalmazkodik, szóval nem ártasz, ha krémezed magad, de nincs olyan csodaszer, a szikén kívül, ami jelentős fogyás után eltünteti a lógó bőrt.

Ettől függetlenül szvsz ez ne vegye el a kedved a fogyástól. Egyrészt az egészségednek jobb a lógó bőr, mint a zsír, másrészt, ha tényleg sokat kell fogynod, akkor már tudsz előre gondolkodni, félretenni műtétre. Illetve azt hiszem, ha orvos által felügyelt a fogyásod, akkor fedezi is (egy részét) a tb...? Ebben nem vagyok biztos, de egy kérdést lehet megérne. De ez csak akkor releváns, ha tényleg nagy súlyt kell leadnod. 25-30+ kg. Azalatt szerintem nem szembetűnő, hacsak nem minden zsír egy helyre ment.

2022. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Ha szeretnéd, A fogyás kezdetétől érdemes szedni. De fontos tudni, hogy a kollagén nem plasztikai műtét és nem varázs szer. Segíthet a bőröd állapotán, de ha 50+ kilót kell fogynod,akkor bizony maradni fog bőrfelesleg. Ha szeded, ha nem.

Én a fogyás kezdetétől szedem. Akárki akármit mond, lényegtelen. A saját tapasztalataimat veszem alapul és igen, segít a bőrömnek a kollagén ( tablettát szedek). A bőröm már egyáltalán nem száraz ( régebben az volt), puhább, jobb a tapintása, a párom szerint is bársonyosabb. 3 év alatt fogytam 103kilót, közel 1 éve tartom is, itt ott természetesen maradt némi bőrfelesleg, de ruhában abszolut nem látszik, és közel sem annyi, hogy kés alá feküdjek miatta. Én elégedett vagyok a hatásaival.

2022. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos semmit sem ér. Nekem is vissza kell híznom pár kilót, mert így nagyon ocsmány, és az edzéssel is leálltam, mert az meg konkrétan tönkretett. Ha még egyszer vki azt meri mondani nekem, hogy fogyjak le, azt elevenen felgyújtom és a hamvait szétrugdosom. Az biztos! Hülye társadalom a sok elmekórossal.
2022. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Attól függ, hány kilót szeretnél fogyni, és ezt milyen ütemben teszed, de ahogy fentebb is írták, teljesen felesleges kollagént szedni és erre pénzt kidobni. Fiatal vagy, ha jók a genjeid lehet semmi nem fog "lógni".
2022. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Sok dologtól függ, hogy lógni fog a bőröd, de ha tegyük fel, az ember 100 kilót leakar adni, akkor a kollagén olyan, mint halottnak a csók. Amúgy fiatal vagy, nem aggódnék ezen. Én 18 éves koromban közel a súlyom felét leadtam - a bőröm nem tökéletes, de nem vészes. Megfelelő vízmennyiség fogyasztása, a bőr hidratálása. Ez a kettő dolog sosem árt, de nem érdemes kiadni a pénzt olyan csodaszerekért, amik kifejezetten a bőr feszesítését célozzák meg, mert azok se érnek sokat.
2022. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
18%
Nincs értelme ezeknek a modern vackoknak. A vitamint is zöldség, gyümölcsből kellene biztosítani, nem tablettákból.
2022. dec. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!