Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem diétázok,de sokat...

Ha nem diétázok,de sokat sportolok akkor is fogyhatok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha kalóriadeficitben vagy, akkor igen, ha nem, akkor nem.

[link]

2022. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogyhatsz, persze, de nem feltétlenül fogsz. Tényleg akkor fogysz csak, ha kalóriadeficitben vagy, így pedig vagy abban leszel, vagy pedig nem.
2022. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Kinek mi a sok. Mikor középiskolába jártam biciklivel, ami irányonként 12 km volt és ciki elkésni, de mindig későn indultam, akkor hiába vacsoráztam duplán, mégis fogytam (havi 1 kg-ot kb.). Közben folyton éhes is voltam, gyakorlatilag nem értem utol azt a mozgásmennyiséget kajával.


Mikor egyetemre jártam biciklivel, ami ugyanilyen távol volt de nem volt olyan ciki elkésni, akkor már nem működött a dolog, szépen lassan vissza is híztam.


A tanulság az, hogy mivel csak a külső körümények kényszerítettek a fogyást előidéző életmódra, hiába fogytam le, nem tudtam megtartani.

2022. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez azért sok mindentől függ. Leginkább, ahogy írták, hogy deficitben leszel-e a mozgással. De szét lehet ezt jobban is szedni. A sport milyenségétől függően izmosodhatsz, ami növeli a bmr-t. Így igazából úgy is változhat a testösszetételed, hogy kilókban nincs változás. Csökken a zsír, nő az izomzat, ilyen esetben a deficit sem szükséges, bár nyilván látványosabb, ha van. A kardió, aerob mozgásformák nem építenek jelentősen izmot, így nyilván csak a kalória égetésük ami hozzájárul a fogyáshoz. Ezért is szokták javasolni a kettőt együtt.

Viszont a kérdés inkább az, hogy tudsz majd életed végéig ennyit sportolni, hogy kordában tartsd a súlyodat (ha egyáltalán sikerül ezzel a módszerrel)? Nyilván a sport jó, és egészséges, meg minden, de a túl sok sport egyszerűen nem menedzselhető a legtöbbeknek hosszú időn keresztül minden nap. Szvsz sokkal jobban jársz, ha az egész életmódodat változtatod meg jó szokások felvételével, a rosszak elhagyásával, mérséklésével. Magyarul kicsit kevesebb kalória, kicsit több aktivitás, amit suli, munka, meg úgy összességében az életed mellett képes vagy fenntartani hosszú ideig. Mert ha csak az edzésre hagyatkozol, vagy valami átmeneti, szigorú étrendre, akkor amint visszatérsz a régi kerékvágásba, a kilók is visszatérnek.

2022. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen. Sőt, nem is kell egyszerre ezt a rémes sport-diéta kettőst örökké együtt csinálni és poklot csinálni az életünkből. A sport már régen jó egymagában is. És még éhesebbé is tesz, szóval ha a mostani étrendedet meghagyod, bőven jó. A lényeg hogy élvezd a mozgást, és a testösszetételed is boldogabban fogja fel.
2022. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:
51%
Igen! Nálam működött. Ugyanúgy ettem ( átlagos evés) de kivétel nélkül minden egyes nap minimum napi egy óra kemény torna, havi egy - másfél kiló mínusz.
2022. dec. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. jan. 2. 23:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!