Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eloszor fogyas utana edzes...

Eloszor fogyas utana edzes eseten hogyan alkalmazkodik a bőr? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azok akik esetleg elobb fogytak sokat(20-30 kg) es utana alltak neki edzeni, segitett a borotokon? Mennyit feszesedeett vissza, es mennyi ido alatt?

(Nem vagyok lusta, eü helyzet miatt sajnos fel kellett hagynom 2 evre a tornaval)


2022. dec. 9. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
20-30kg nem olyan sok, hogy megereszkedjen a bőr, hacsak nem 40 felett vagy, lassan kell fogyni.
2022. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint a sport nem feszesíti a bőrt abban az értelemben, hogy kevesebb lesz, mint ami genetikailag indokolt. A sport, pontosabban az izomépítés abban segít, hogy a zsír helyett izom kerül a bőr alá, így gyakorlatilag kevesebb lesz a lógó bőr. Ami segíthet a jobb vérkeringés, kollagén termelés fokozása. Ez utóbbi elég korlátozott, főleg ha az ember már nem tini.

Abban sem vagyok biztos, hogy a fogyás üteme meghatározná, hiszen genetikailag van egy érték, hogy mennyire képes a bőr megnyúlni, illetve feszesedni, ami a korábban említett kollagén termelésre vezethető vissza. (Ettől függetlenül a lassú fogyás egészségesebb, és tarthatóbb.) De 20-30 kiló valószínűleg menedzselhető, főleg, ha esetleg magasabb vagy. Viszont mindig jobb, egy megnyúlt bőr, mint ekkora túlsúly. Szóval hajrá, ne ez tartson vissza!

2022. dec. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Azt nem irtam, hogy ezen már túl vagyok :) nem szandekosan gyors ütemben, de leugrott 25 kg par honap alatt, es ugye a sport egyelore még kilove. Setalhatok, meg napi teendok. Csak gondoltam utana nezek, hogy ilyenkor mit lehet tenni.
2022. dec. 10. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Mennyire lóg a bőröd? Ha nem nagyon, akkor feszesítő testápolők segíthetnek: koffein, Q10 hatóanyagúak. Ha nagyon, akkor sajnos azon csak a szike segít. De a sport mindenképp jó ötlet. Ha majd újra elkezdheted, mindenképp vágj bele.
2022. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!