Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok éhes már evés...

Miért vagyok éhes már evés után 40—50 perccel??

Figyelt kérdés

Amíg nem eszek addig semmi baj, időszakos böjtölök, reggel, délelőtt nem is vagyok éhes. Próbálok egészségesen enni, ma pl 120 gramm csirkecomb air fryerben, 50 gramm rizs és párolt borsó volt az ebéd, előtte egy kevés zöldséges krumpli leves. 5-600 kcal kb. Jól is lakok, de már evés után 40 perccel éhes vagyok. Ez miért van ez? Lehet valami egészségügyi vonzata?


Inni is iszok eleget, ma már több, mint 1 litert megittam..


2023. jan. 17. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne, ha a dietetikailag értelmetlen, minden tudományos vizsgálatot nélkülöző időszakos böjtöt elengednéd?
2023. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Mármint egész nap csak 500-600 kalóriát eszel??

Kéne reggeli, ebéd és vacsora legalább.

2023. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
50 g rizs nyersen vagy főve? Utóbbi rohadt kevés.
2023. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Dehogy, csak az ebéd 500-600 kcal, 1600-1700 kcalt eszem egy nap 😊 szeretek nasizni, azért nem eszek reggelit. Spórolok a kalórián, próbálok deficitben enni.
2023. jan. 17. 13:26
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen kevés a 50g rizs, de ettem előtte egy tányér krumpli levest is, abban is volt ch bőven.
2023. jan. 17. 13:32
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Azért vagy éhes, mert szinte semmi "értelmes" ételt nem eszel. Nem csak az számít, hogy mennyi kcal. Pláne, ha te eszel egy nap 1600-at, amiből 600 az étel, 1000 meg a nasi. Persze, hogy éhes vagy.

Kellene normálisan reggelizni, ebédelni, vacsorázni és az evések között nem nassolni. Zöldségek pl hol vannak? A marék mirelit borsó nem zöldség.Törekedj a minél színesebb tányérokra, sokkal több kedved lesz megenni is és éhezni se fogsz.

2023. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

4: Akkor jó :) A mennyiség nem tűnik rossznak. Persze nyilván függ attól, hogy hány kiló vagy és milyen aktív.

Szerintem próbáld meg jobban elosztani.

Régóta csinálod? Ha nem, akkor talán túl drasztikus volt a kalória csökkentés. Ha nem drasztikus, és nem is túl kevés neked ennyi, akkor meg kell szokni.

2023. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi eszek rengeteg zöldséget, ma mondjuk ebédre pont nem, mert délután megyek vásárolni.... Az ebéd és a vacsora normális tápanyag és fehérje dús, a maradék kcal meg nasi, gyümölcs, ma mondjuk cukormentes banános zabkeksz.. Ezekkel tisztában vagyok, egyszer már fogytam 15 kg-t, de amint vissza álltam "súlytartóra" állandóan éhes vagyok 😂 híztam is vissza ősztől 3-4 kg-t kb.. Most ezt szeretném leadni, csak nem értem miért vagyok éhes éves utam fél órával.
2023. jan. 17. 14:05
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Több oka lehet, de ha minden így van, ahogy mondod (és miért ne lenne, pl. hogy sok zöldséget eszel stb.), akkor egy valószínű ok, hogy túl gyorsan vagy drasztikusan adtad le azt a 15 kilót - mikor visszaállsz szintentartóra, teljesen normális, hogy visszajön 3-4 kiló –, és még nem álltak teljesen helyre az éhségjelzéseid, a hormonháztartásod. Elképzelhető, hogy a szervezeted nem áll készen egy újabb fogyási szakaszra. Megpróbálkozhatsz továbbra is szinten tartani, közben progresszív erősítő edzéseket végezni, így inkább egy rekompozíciót/testösszetétel változást érnél el, mint konkrét, mérlegen mérhető fogyást, de ez még mindig fogyás lenne és valószínűleg ezzel ebben a szakaszban jobban is járnál.
2023. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezen jár az eszed:)
2023. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!